Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Book of Unwritten Tales (PC)
OkładkaThe Book of Unwritten Tales (PC)

The Book of Unwritten Tales PC

Humorystyczna przygodówka point and click, opracowana przez ekipę niemieckiego studia KING Art Games. W skład zespołu weszli deweloperzy mający na swoim koncie prace m.in. przy takich cyklach, jak The Black Mirror czy Simon The Sorcerer.

Przygodowe | fantasy | point-and-click | humorystyczne | indie | Xbox Game Pass | EA Play

The Book of Unwritten Tales Premiera PC

26marca2009

pudełko PL

3października2012

producent: KING Art Games wydawca: Hamburger Medien Haus wydawca PL: IQ Publishing Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

The Book of Unwritten Tales to zrealizowana w konwencji point & click gra przygodowa, która w humorystyczny sposób podchodzi do tematyki fantasy i gatunku role-playing. Za produkcją tytułu stoją bremeńscy programiści z firmy KING Art Games, którzy uczestniczyli w pracach nad takimi tytułami, jak Simon the Sorcerer 4, The Black Mirror 2 czy przeznaczony na Dual Screena, a inspirowany książką Cornelii Funke Inkheart.

Fabuła The Book of Unwritten Tales rozpoczyna się w momencie, gdy podczas trwającej w baśniowym świecie wojny archeolog Mortimer MacGuffin odnajduje tajemniczy artefakt o potężnej mocy. Legenda głosi, że ten, kto stanie się posiadaczem skarbu, będzie mógł decydować o losach wszystkich istniejących krain. Magiczny przedmiot starają się przechwycić agenci okrutnej Armii Cieni, a by udaremnić ich plan, walczący o pokój Alianci wysyłają na misję troje śmiałków – elfkę Ivodorę, człowieka Nathaniela i gnoma Wilbura. Wkrótce przyłącza się do nich również sympatyczny stwor imieniem Critter, który także chce uczestniczyć w przygodzie. Gracz może sterować każdym z bohaterów i w dowolnym momencie przełączać się pomiędzy podopiecznymi, by wykorzystywać ich unikalne zdolności do rozwiązywania ponad 150 zagadek, zbierania i łączenia ze sobą 200 przedmiotów oraz prowadzenia dialogów z takimi indywiduami, jak dwugłowe ogry, smoki-wegetarianie, podstarzałe, acz wciąż żwawe mumie czy nawet sama śmierć.

Cała akcja dzieje się na przestrzeni 60 dwuwymiarowych, prerenderowanych przez silnik OGRE lokacji. Sylwetki postaci wykonane zostały w pełnym 3D, a na potrzeby oprawy wizualnej stworzono ponad 150 szkiców koncepcyjnych. The Book of Unwritten Tales oferuje grafikę w rozdzielczości do 1920x1200 pikseli z opcjonalnym wygładzaniem krawędzi, jak również liczne efekty cząsteczkowe – dym, mgłę i realistycznie wyglądające płomienie. Prócz tego autorzy zadbali o muzyczną stronę swego przedsięwzięcia, wyposażając produkt w ścieżkę dźwiękową z 25 utworów.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,8 / 10 na podstawie 396 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

The Book of Unwritten Tales cena w dniu premiery: 54,90 PLN

Klasyfikacja PEGI The Book of Unwritten Tales

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

The Book of Unwritten Tales Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 2.5 GB HDD
  • Windows XP SP2/Vista.