Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Book of Unwritten Tales: The Critter Chronicles (PC)

The Book of Unwritten Tales: The Critter Chronicles PC

The Book of Unwritten Tales: The Critter Chronicles jest samodzielnym dodatkiem do osadzonej w świecie fantasy przygodówki typu point-and-click The Book of Unwritten Tales.

To jest dodatek do gry The Book of Unwritten Tales.

Przygodowe | fantasy | point-and-click | humorystyczne | indie

PC Windows
Okładka The Book of Unwritten Tales: The Critter Chronicles (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5grudnia2012

18stycznia2013

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Book of Unwritten Tales: The Critter Chronicles to niewymagający podstawowej wersji gry dodatek do przygodówki typu point-and-click The Book of Unwritten Tales. Za stworzenie produkcji odpowiedzialni są autorzy oryginału, studio KING Art. Games. Grę naszpikowano humorem i nawiązaniami do takich hitów filmowych jak Gwiezdne Wojny, czy Harry Potter.

Akcja dodatku rozgrywa się przed wydarzeniami przedstawionymi w The Book of Unwritten Tales. Znany z oryginału poszukiwacz przygód, Nathaniel Bonnett, uciekając przed ścigającą go łowczynią nagród Ma'Zaz, niefortunnie rozbija się w mroźnej krainie Northland, w pobliżu miejsca pobytu włochatych stworków - Critterów, którym zagraża zły czarodziej Munkus. Jeden z mieszkańców osady (ten sam osobnik, który później towarzyszy Nate’owi), zakochany w córce przywódcy, dołącza do podróżnika, by wspólnie z nim odzyskać pewien kryształ, własność stworów. W ten sposób Nate i Critter formują duet pojawiający się w The Book of Unwritten Tales. Fabuła została skonstruowana w taki sposób, by mogły ją zrozumieć nawet osoby, które nie miały styczności z częścią pierwszą.

W The Book of Unwritten Tales: The Critter Chronicles wcielamy się naprzemiennie w rolę jednego z dwóch głównych bohaterów. Gra składa się z pięciu rozdziałów, przy czym w dwóch pierwszych sterujemy odpowiednio Nate’em i Critterem, a w trzech kolejnych mamy możliwość swobodnego przełączania się między nimi. Rdzeniem rozgrywki, jak w typowej przygotówce point-and-click, jest interakcja z przeróżnymi postaciami i rozwiązywanie zagadek logicznych.

W grze znajdziemy dwa stopnie trudności: normalny, stanowiący wyzwanie na podobnym poziomie co poprzednia odsłona, oraz trudny, skierowany do weteranów gatunku. Ten drugi ogranicza dostęp do podpowiedzi i stawia przed nami dodatkowe zagadki. Jednak bez względu na to, którykolwiek z nich wybierzemy otrzymamy pewne ułatwienie: kursor zmienia kolor, gdy próbujemy dokonać logicznej kombinacji przedmiotów, choć nadal nie każde połączenie jest właściwe. Pomaga to uniknąć frustrującego używania wszystkiego na wszystkim, a jednocześnie nie zdejmuje z gracza obowiązku samodzielnego myślenia.

Podobnie jak poprzednia część The Book of Unwritten Tales: The Critter Chronicles utrzymana jest w bajkowej stylistyce. Rozgrywka przedstawiona jest z tzw. perspektywy 2,5D. Oprawa wizualna uległa zauważalnej poprawie względem oryginału – wprowadzono m.in. dynamiczne oświetlenie modeli i miękkie cienie. W grze pojawia się ponad dwa razy więcej animacji niż w oryginale oraz cztery razy więcej efektów dźwiękowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 153 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Gry podobne do The Book of Unwritten Tales: The Critter Chronicles

Klasyfikacja PEGI The Book of Unwritten Tales: The Critter Chronicles

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Book of Unwritten Tales: The Critter Chronicles

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 GT lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista (SP2)/7(SP1)/8
Recenzja gry The Critter Chronicles - prequelu The Book of Unwritten Tales
Recenzja gry The Critter Chronicles - prequelu The Book of Unwritten Tales

Recenzja 11 grudnia 2012, 17:01

Nawiązań do typowych zainteresowań epoki nerdów jest co niemiara. Do jednego worka wrzucono cytaty z klasycznych przygodówek (ten o trzygłowej małpie pojawia się co najmniej dwa razy), Harry'ego Pottera, Władcy Pierścieni, Fallouta czy Gwiezdnych wojen (jest nawet lodowa jaskinia i miecz świetlny). Autorzy kpią sobie z biurokracji, fanatycznych obrońców praw zwierząt i wariatów wierzących w teorie spiskowe. Wszystko to podane jest z nieprzeciętnym humorem i co bardzo ważne, w fantastyczny sposób odczytane przez zatrudnionych do pracy aktorów. Pod tym względem wybijała się już poprzednia gra studia KING Art Games, więc trudno było przy tej okazji dać plamę.