Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Indiana Jones and The Fate of Atlantis (PC)

Indiana Jones and The Fate of Atlantis PC

Przygodówka studia LucasArts, w której wcielamy się w samego Indianę Jonesa. Tym razem zgłębia on tajemnice legendarnej Atlantydy jak zwykle walcząc z Nazistami. Fabuła nie jest oparta na żadnym z filmów z tej serii.

Przygodowe | point-and-click | filmy | 2D | dwudziestolecie międzywojenne

PC Windows
Okładka Indiana Jones and The Fate of Atlantis (PC)

producent: LucasArts

wydawca: LucasArts

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15kwietnia1992

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Po ogromnym sukcesie, jakim był Indiana Jones and the Last Crusade programiści z LucasArts postanowili wydać kolejną grę z przygodami znanego archeologa. W międzyczasie okazało się, że Harrison Ford zrezygnował z udziału w kolejnych częściach filmu. Dało to autorom projektu możliwość zupełnie swobodnego napisania scenariusza.

Tak, jak wcześniej tak i w Indiana Jones and The Fate of Atlantis głównymi przeciwnikami naszego bohatera będą panowie ze swastyką na czole. Indy, wraz z przyjaciółką Sophią Hapgood, będzie się starał przeszkodzić Nazistom w zdobyciu kolejnej Wunderwaffe, która jest ukryta gdzieś na terenie legendarnej Atlantydy.

Poza bardzo dobrą grafiką gra oferuje zupełna nowość, jaką jest możliwość jej ukończenia na trzy sposoby w trakcie których gracz rozwiązywał inne problemy. Młodszym graczom może wydać się nieco dziwny system ikon pod ekranem głównym, jednak w 1992 roku było to uznane za ogromne ułatwienie interfejsu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 765 głosów czytelników.

Gry podobne do Indiana Jones and The Fate of Atlantis

Klasyfikacja PEGI Indiana Jones and The Fate of Atlantis

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Indiana Jones and The Fate of Atlantis

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • PC 386
  • 4 MB RAM
  • karta dźwiękowa
Wstrzymano prace nad Indiana Jones and the Fate of Atlantis Special Edition
Wstrzymano prace nad Indiana Jones and the Fate of Atlantis Special Edition

wiadomość1 marca 2017

W listopadzie zeszłego roku światło dzienne ujrzała wersja demonstracyjna fanowskiego remake’u Indiana Jones and the Fate of Atlantis. Miłośnicy oldskulowych przygodówek nie ucieszą się na wieść, że prace nad nim zostały wstrzymane z powodu roszczeń firmy Lucasfilm.

Indiana Jones and the Fate of Atlantis Special Edition z wersją demo
Indiana Jones and the Fate of Atlantis Special Edition z wersją demo

wiadomość27 listopada 2016

Niezależne studio Went2Play opublikowało demo gry Indiana Jones and the Fate of Atlantis Special Edition. Produkcja jest odświeżoną wersją popularnej przygodówki z 1992 roku. Pełna wersja oprócz oryginalnej zawartości zawierać będzie dodatkowe wątki fabularne, przedmioty oraz animowane przerywniki. Data premiery pozostaje nieznana.

Historia anulowanej kontynuacji Indiana Jones and the Fate of Atlantis
Historia anulowanej kontynuacji Indiana Jones and the Fate of Atlantis

wiadomość22 lipca 2016

Indiana Jones and the Fate of Atlantis powszechnie uznawane jest za jedną z najważniejszych przygodówek w dorobku studia LucasArts. Gra jednak nigdy nie doczekała się kontynuacji, choć pracowano nad Indiana Jones and the Iron Phoenix.

Przygodówki o Indianie Jonesie wiecznie żywe - zagraj w nowe dema
Przygodówki o Indianie Jonesie wiecznie żywe - zagraj w nowe dema

wiadomość11 stycznia 2011

Kiedyś LucasArts nie miał nic wspólnego z pustymi grami pokroju The Force Unleashed II. Firma zajmowała się tworzeniem produkcji w klimatach Gwiezdnych Wojen, ale oprócz tego tworzyła też świetne przygodówki. Jednymi z najciekawszych były opowieści o Indianie Jonesie. Na szczęście za sprawą projektów fanów legenda jest wiecznie żywa.

Klasyki LucasArts już na Steamie
Klasyki LucasArts już na Steamie

wiadomość9 lipca 2009

LucasArts kontynuuje ofensywę i przypomina swoje kolejne stare, aczkolwiek kultowe tytuły, które na przestrzeni lat stały się klasykami swoich gatunków. Na platformę Steam trafiła paczka dziesięciu gier wydanych w przeszłości przez to studio.