Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOSAND
Okładka Flight of the Amazon Queen (PC)
OkładkaFlight of the Amazon Queen (PC)

Flight of the Amazon Queen

Klasyczna gra przygodowa, przypominająca dokonania LucasArts spod znaku Indiany Jonesa. Wcielamy się w rolę Joe Kinga, pilota samolotu "Królowa Amazoni", który musi powstrzymać plany szalonego doktora, chcącego podbić świat.

Przygodowe | point-and-click | 2D | reedycje/remastery/remaki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Flight of the Amazon Queen Premiera

6mar1995

PC

25kwi2009

iOS

3kwi2016

AND

Akcja gry przygodowej Flight of the Amazon Queen rozgrywa się w 1941 roku a jej głównym bohaterem jest Joe King, nieco roztrzepany młodzieniec trudniący się zawodem pilota. Życie Kinga toczyłoby się leniwie, gdyby nie jego naturalna skłonność to popadania w wszelkiego rodzaju tarapaty. Właśnie udało mu się uniknąć rozłożenia na czynniki pierwsze za pomocą kilku kilogramów dynamitu, ale nie dane jest mu odetchnąć, albowiem próbująca się z nim rozliczyć mafia, nie ma zamiaru w żadnym stopniu popuścić. Na dodatek King ma zakontraktowany lot do Ameryki Południowej wraz z piękną aktorką Faye Russell i musi pojawić się na lotnisku, zanim zrobi to jego największy konkurent. Nieco pogmatwane, nieprawdaż? A to dopiero początek problemów...

O tym, co dalej stanie się z feralnym pilotem zadecydujesz Ty. Na początek musisz uwolnić się z obstawionego przez mafiosów hotelu, dostać się na pokład samolotu i odbyć urzekającą podróż wraz z ponętną Faye do serca Amazonii. Po pewnym czasie nastąpi awaria silnika, samolot spadnie do dżungli i... nie uprzedzajmy więcej faktów. Flight of the Amazon Queen wykorzystuje zmodyfikowany interfejs SCUMM, opracowany niegdyś przez LucasArts. Wszystkie polecenia słowne zostały zastąpione ikonami, które niestety są niezbyt czytelne i początkowo mogą sprawić dużo problemów w obsłudze programu. Podobnie jak w innych produktach tego typu, wszystkie przedmioty noszone przez Kinga widoczne są u dołu ekranu. Warto nadmienić, że nieodłącznym towarzyszem naszego bohatera jest kij baseballowy (niczym bicz u Indiany Jonesa), a także dziennik w którym zapisuje się stan gry. Flight of the Amazon Queen posiada ciekawą i pełną zaskakujących zwrotów akcji fabułę, średniej trudności zagadki i przyjemną oprawę audiowizualną. Niewątpliwą zaletą gry jest także jej humor. Programiści powtykali bowiem dużą ilość aluzji do rzeczywistych wydarzeń tamtych czasów, a sama gra miejscami przypomina pastisz amerykańskich filmów przygodowych z lat pięćdziesiątych.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 52 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Flight of the Amazon Queen: 12+

Flight of the Amazon Queen Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • 386 DX
  • 4 MB RAM
  • DOS
PC
iOS
AND