Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCNDSiOSANDWii
Okładka Broken Sword: Shadow of the Templars - The Director's Cut (PC)
OkładkaBroken Sword: Shadow of the Templars - The Director's Cut (PC)

Broken Sword: Shadow of the Templars - The Director's Cut

Broken Sword: Director's Cut

Nowa wersja znanej gry przygodowej z 1996 roku. Zawiera dodatkowe sceny i lokacje, składające się na nieco rozszerzoną historię. Nie zabrakło też nieznanych wcześniej łamigłówek.

Przygodowe | point-and-click | 2D | reedycje/remastery/remaki

Broken Sword: Shadow of the Templars - The Director's Cut Premiera

20mar2009

NDS Wii

24sty2010

iOS

2wrz2010

PC

27cze2012

AND

Gry podobne do Broken Sword: Shadow of the Templars - The Director's Cut

Broken Sword II: The Smoking Mirror

Gabriel Knight: The Sins of the Fathers

Call of Cthulhu: Prisoner of Ice

Broken Sword: Shadow of the Templars – The Director's Cut reprezentuje gatunek klasycznych przygodówek i został stworzony przez firmę Revolution. Seria gier Broken Sword liczy już kilka odsłon.

W Broken Sword: Shadow of the Templars, wydanym w 1996 roku, wcielaliśmy się w postać Amerykanina Georgea Stobbarta, który po przyjeździe do Paryża został przypadkowym świadkiem ataku bombowego na kawiarenkę i wplątał się w poważną aferę, poznając również swoją przyszłą dziewczynę, czyli młodą reporterkę Nicole Collard. W wersji Director’s Cut nie tylko ponownie przeżywamy oryginalną przygodę, ale poznajemy również fakty sprzed tych wydarzeń, pomagając właśnie Nicole. Bohaterka tropi mordercę jednego z najbogatszych i najbardziej wpływowych paryskich polityków. Oczywiście szybko jednoczy siły z Georgem. Wspólnie para próbuje odkryć konspirację nawiązującą do średniowiecznej legendy Templariuszy.

Twórcy reżyserskiej wersji Broken Sword pozostali wierni założeniom serii. Zabawa rozpoczyna się wiec od mocnego uderzenia i przez cały czas trzyma nas w napięciu. Oczywiście ważnym aspektem gry są dialogi i specyficzne poczucie humoru głównych postaci. Zarówno George, jak i Nicole znani są z bardzo cynicznego podejścia do otaczającej ich rzeczywistości, więc z chęcią komentują rozmaite wydarzenia w zabawny sposób.

Tytuł w wersji reżyserskiej doczekał się wielu nowości. Przede wszystkim, rozszerzono samą przygodę dodając nowe elementy i ekskluzywne lokacje. Podczas gry możemy natknąć się również na nieznane wcześniej łamigłówki i puzzle. Ciekawym dodatkiem są również specjalnie stworzone animacje twarzy wyrażające emocje. Za ich opracowanie odpowiada Dave Gibbons, znany artysta komiksowy (seria Watchmen). Dzięki nim, przedstawione w grze postacie nabierają większej głębi i są jeszcze sympatyczniejsze.

Ostatnia modyfikacja 13 marca 2015

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 63 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Broken Sword: Shadow of the Templars - The Director's Cut

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Broken Sword: Shadow of the Templars - The Director's Cut Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 1.5 GHz
  • 64 MB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
NDS
Wii
PC
iOS
AND