Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 8 listopada 2014, 12:33

Promocje mobilne na weekend 8–9 listopada (m.in. Broken Sword, Worms 3, Double Dragon Trilogy)

Oto kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak seria Broken Sword, Double Dragon Trilogy, Cut the Rope 2, Worms 3 i Rayman Jungle Run.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Wyprzedaż gier z serii Broken Sword (iOS)

Przegląd rozpoczynamy informacją o wyprzedaży, jaką studio Revolution objęło porty dwóch pierwszych odsłon przygodowej serii Broken Sword. Przygody George’a Stobbarta i Nico Collard kilkanaście lat temu zawładnęły umysłami pecetowców i przez ten czas niemal zupełnie się nie zestarzały. Szkoda tylko, że promocja nie dotyczy najnowszej odsłony cyklu, a więc Broken Sword 5: The Serpent’s Curse. Póki co, nie objęto nią także edycji na Androida, aczkolwiek nie można wykluczyć, że w niedalekiej przyszłości takowy ruch nie zostanie poczyniony.

  • Broken Sword: Shadow of the Templars (Director's Cut) – iOS: ok. 4 zł; wcześniej ok. 19 zł
  • Broken Sword: The Smoking Mirror – iOS: ok. 4 zł; wcześniej ok. 19 zł

Double Dragon Trilogy

Android: ok. 3 zł; wcześniej ok. 10 zł

Przez kilka najbliższych dni posiadacze smartfonów i tabletów z Androidem mogą nabyć za 1/3 dotychczasowej ceny zestaw Double Dragon Trilogy. W jego skład wchodzą trzy pierwsze odsłony zasłużonego cyklu chodzonych bijatyk – Double Dragon, Double Dragon 2: The Revenge oraz Double Dragon 3: The Rosetta Stone. Na nabywców czeka kilka schematów sterowania (z możliwością ich modyfikacji), trzy poziomy trudności, kooperacja przez bluetooth, klasyczna i zremasterowana ścieżka dźwiękowa do wyboru, wsparcie dla padów, osiągnięć i rankingów oraz kilka dodatkowych atrakcji.

Wyprzedaż gier z serii Frederic (iOS, Android)

W tym tygodniu za darmo można pobrać m.in. dwie odsłony muzycznej serii o Fryderyku Chopinie (Frederic – Resurrection of Music, Frederic – Evil Strikes Back). W obu przypadkach mamy do czynienia z produkcjami niezwykle grywalnymi i zaskakującymi pod kątem zawartości. Fryderyk ratuje w nich świat muzyki w iście hollywoodzkim stylu, rzucając gniewne spojrzenia spod gustownych, przeciwsłonecznych okularów.

Cut the Rope 2

iOS: ok. 4 zł; wcześniej ok. 11 zł

Po dłuższym czasie, gdy koszt zakupu Cut the Rope 2 – oficjalnej kontynuacji przygód wiecznie głodnego Om Noma – utrzymywał się na stosunkowo wysokim poziomie 11 złotych, studio ZeptoLab zdecydowało się na powrót do ceny premierowej, wynoszącej niecałe 4 złote. To oczywiście dobra okazja do nadrobienia ewentualnych zaległości – Cut the Rope 2 udanie rozwija mechanizmy znane z oryginału, dodając wiele nowych rozwiązań. Największą innowacją jest obecność stworków Noomies, pomagających Om Nomowi w docieraniu do kolejnych smakołyków.

Worms 3

iOS: ok. 4 zł; wcześniej ok. 19 zł

Kolejnej, bardzo solidnej obniżki ceny doczekała się gra Worms 3 – specjalna, mobilna odsłona cyklu autorstwa studia Team 17. Produkcja oferuje klasyczną kampanię dla pojedynczego gracza, tryb Bodycount oraz obowiązkowy multiplayer, umożliwiający toczenie walk nie tylko przy jednym urządzeniu, ale też przez sieć. Tytuł został ciepło przyjęty przez media i cieszy się sporą popularnością wśród graczy, w czym nie przeszkadza fakt, że premiera na iOS miała miejsce blisko półtora roku temu.

Okazje Red Stripe dla posiadaczy smartfonów z Windows Phone

Rozpoczęła się kolejna edycja tygodniowej akcji promocyjnej Red Stripe. Tym razem posiadacze smartfonów z systemem Windows Phone mogą nabyć taniej doskonałą platformówkę Rayman Jungle Run, zręcznościówkę Stunt Star: The Hollywood Years oraz udaną grę logicznę Boxed In, uważaną za jeden z lepszych klonów Sokobana. Przegląd przecenionych pozycji znajdziecie poniżej:

Boson X

iOS: za darmo; wcześniej ok. 11 zł

Kolejną grą oferowaną aktualnie za darmo użytkownikom iOS jest arcytrudna zręcznościówka Boson X. Kierujemy w niej profesorem biegnącym przez wnętrze akceleratora cząstek. Maszyna ma postać cylindra, którego ścianami możemy swobodnie obracać, przeskakując tym samym między zawieszonymi w powietrzu platformami. Wbrew pozorom, rzucone tu wyzwanie okazuje się niezwykle skomplikowane – śmierć czyha na nas na każdym kroku, więc nie dziwi powtarzanie po kilkadziesiąt razy tych samych fragmentów.

Nightmares from the Deep: The Cursed Heart

iOS: za darmo; wcześniej ok. 19 zł (iPhone); za darmo; wcześniej ok. 25 zł (iPad)

Firma G5 Entertainment, specjalizująca się w wydawaniu przygodówek typu ukryte obiekty, postanowiła zakończyć ubiegłotygodniową wyprzedaż z głośnym przytupem. Dokonała tego udostępniając za darmo pełną wersję pierwszej odsłony udanej serii Nightmares from the Deep o podtytule The Cursed Heart, wyprodukowaną przez zabrzańskie studio Artifex Mundi. W grze wcielamy się we właścicielkę muzeum, która rusza w pościg za nieumarłym piratem, aby uratować swoją córkę.

Wyprzedaż serii GTA z okazji 10. rocznicy wydania Grand Theft Auto: San Andreas

Po raz kolejny przypominamy o atrakcyjnej promocji z okazji 10. rocznicy wydania gry Grand Theft Auto: San Andreas na konsolę PlayStation 2. Firma Rockstar Games objęła nią mobilne odsłony Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Vice City i Grand Theft Auto: San Andreas w wersjach na Androida oraz iOS.