Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2014, 12:45

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Grand Theft Auto V jednak bez zabezpieczeń DRM Denuvo

Wczoraj pojawiły się niepotwierdzone informacje głoszące, że PC-towa wersja gry Grand Theft Auto V wykorzysta dodatkowy system DRM. Współwłaściciel firmy Denuvo zaprzeczył jednak tym doniesieniom, stwierdzając, że producent zabezpieczeń „nie jest w żaden sposób związany z jakąkolwiek wersją gry Grand Theft Auto V”.

Ta grafika z Grand Theft Auto V doskonale odzwierciedla stosunek graczy do zabezpieczeń DRM. - Grand Theft Auto V jednak bez zabezpieczeń DRM Denuvo - wiadomość - 2014-11-08
Ta grafika z Grand Theft Auto V doskonale odzwierciedla stosunek graczy do zabezpieczeń DRM.

Wczoraj Internet obiegła plotka głosząca wykorzystanie przez firmę Rockstar systemu zabezpieczeń DRM Denuvo w PC-towej wersji gry Grand Theft Auto V. Serwis IncGamers otrzymał jednak wyjaśnienie od Roberta Hernandeza, współwłaściciela Denuvo, że wyczekiwana produkcja nie wykorzysta rozwiązań oferowanych przez jego firmę. Według niego te doniesienia są fałszywe, a sam producent zabezpieczeń „nie jest w żaden sposób związany z jakąkolwiek wersją gry Grand Theft Auto V”. To dobry znak dla graczy, gdyż przypominam, że te same rozwiązania znajdziemy chociażby w Lords of the Fallen, które cierpi na problemy ze stabilnością działania, co ponoć jest powiązane z zabezpieczeniami Denuvo. Miejmy więc nadzieję, że studio Rockstar zadowoli się tylko steamowym DRM-em.

Grand Theft Auto V ukaże się na konsolach PlayStation 4 i Xbox One 18 listopada bieżącego roku, natomiast PC-towa edycja zadebiutuje na rynku 27 stycznia 2015 roku. Jak dowiedzieliśmy się ostatnio, wszystkie wydania pojawią się w Polsce w rodzimej wersji językowej (napisy).

Nowa wersja gry Grand Theft Auto V zaoferuje szereg usprawnień i nowinek. Przede wszystkim znacznemu ulepszeniu ulegnie oprawa graficzna produkcji (zwiększona odległość rysowania obiektów, ulepszony system zniszczeń, bardziej szczegółowe modele postaci itd.). Tytuł otrzyma także ujawniony ostatnio tryb FPP, wszystkie dodatki z wersji online i nie tylko. Po dodatkowe informacje odsyłam do naszego kompendium wiedzy.