Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 października 2014, 20:42

autor: Arantasar

GTA V po polsku na PlayStation 4, Xbox One i PC; dodatkowa zawartość za przesiadkę na nowsze wydania

Studio Rockstar, producenci gry GTA V, i jej polski wydawca, firma Cenega, poinformowali, że wydanie na platformy PlayStation 4, Xbox One i PC będzie zawierało polska lokalizację kinową. Przy okazji dowiedzieliśmy się też o dodatkowej zawartości dla posiadaczy gry w wersji na konsole PlayStation 3 i Xbox 360, którzy zdecydują się na zakup nowego wydania.

Nowe wydanie GTA V doczeka się kinowej polonizacji. - GTA V po polsku na PlayStation 4, Xbox One i PC; dodatkowa zawartość za przesiadkę na nowsze wydania - wiadomość - 2014-10-28
Nowe wydanie GTA V doczeka się kinowej polonizacji.

Przedstawiciele Grupy Cenega, wspólnie z firmą Rockstar, poinformowali, że Grand Theft Auto V w wydaniu na PC i konsole nowej generacji będzie zawierało kinowe spolszczenie. Mimo, że dotychczasowe wersje posiadają polskie napisy, nie było pewne, czy w przypadku nowych edycji będzie podobnie.

Twórcy gry ogłosili również, że osoby, które kupią GTA V w wersji na PC, PlayStation 4 lub Xbox One – jeśli są już posiadaczami jednego z wcześniejszych wydań tytułu – będą miały dostęp do dodatkowej zawartości.

Dodatek będzie zawierał nowe wydarzenia i wyzwania. W jednym z nich gracze zdobędą Imponte Duke O’Death – najeżone uzbrojeniem auto nastawione na destrukcję otoczenia. Będziemy mogli zasiąść też za sterami znanego z wcześniejszych odsłon gry wodolotu Dodo. Inne nowe środki transportu, które twórcy zdecydowali się oddać w nasze ręce to monster truck Cheval Marshal, sterowiec Blimp czy ciężarówka Xero Gas.

GTA V po polsku na PlayStation 4, Xbox One i PC; dodatkowa zawartość za przesiadkę na nowsze wydania - ilustracja #2

W serii misji o nazwie Murder Mystery zadaniem Michaela będzie rozwiązanie zagadki makabrycznych zbrodnii. Doprowadzenie sprawy do końca odblokuje dwa filtry graficzne, których uaktywnienie nada rozgrywce klimat filmu noir – paleta barw przesunie się bardziej ku czerni i szarości, uwypuklona zostanie też gra świateł i cieni.

GTA V po polsku na PlayStation 4, Xbox One i PC; dodatkowa zawartość za przesiadkę na nowsze wydania - ilustracja #3

Nie zabraknie też nowego uzbrojenia. W ręce graczy zostanie oddana prototypowa broń wojskowa – Rail Gun – wraz z powiązanym z nią szeregiem wyzwań, możliwych do ukończenia na strzelnicy Ammu-Nation. Za to osoby preferujące broń białą i walkę na krótki dystans będą mogły skorzystać z maczety.

GTA V po polsku na PlayStation 4, Xbox One i PC; dodatkowa zawartość za przesiadkę na nowsze wydania - ilustracja #4

Nowości przewidziano także, jeśli chodzi o bardziej pacyfistyczne aspekty gry. Do dyspozycji graczy zostanie oddany batyskaf o nazwie Kraken Sub, w którym Franklin będzie mógł zanurzyć się w głębinach wód otaczających Los Santos. Zadaniem bohatera będzie poszukiwanie nowych, unikalnych okazów fauny i flory.

GTA V po polsku na PlayStation 4, Xbox One i PC; dodatkowa zawartość za przesiadkę na nowsze wydania - ilustracja #5

Fani amerykańskiej motoryzacji będą mogli wziąć udział w wyścigach samochodów muscle car. Termin ten odnosi się do pojazdów średnich rozmiarów z napędem na tylne koła, dużym silnikiem (przeważnie, aczkolwiek nie zawsze V8), specjalnie przygotowanych do uzyskania maksymalnych osiągów.

GTA V po polsku na PlayStation 4, Xbox One i PC; dodatkowa zawartość za przesiadkę na nowsze wydania - ilustracja #6

Z kolei seria zadań o nazwie Monkey Mosaics pozwoli nam na tropienie grupy artystów ulicznych, którzy ozdabiają miejskie mury swoim małpim logo. Sfotografowanie wszystkich symboli zostawionych przez ekscentryczne grono pozwoli nam przywdziać strój małpy oraz usiąść za kółkiem auta Go Go Monkey Blista.

Nabywając nową edycję, gracze nie będą musieli przechodzić całej gry od początku. Firma Rockstar przewidziała możliwość przenoszenia zapisów, zarówno w trybie gry solowej, jak i online. Będzie to jednak wymagało członkostwa w Social Club. Osoby, które zdecydują się na pre-order otrzymają dodatkowo do wydania w grze milion dolarów. Połowę tej sumy wydamy w trybie dla jednego gracza, pozostałą część w grze online.

Ciężko powiedzieć, czy nowa zawartość będzie na tyle ciekawa, by skłonić posiadaczy gry do ponownego jej zakupu. Wydaje się, że decydującym argumentem może być raczej odświeżona grafika, niż dodatki. Prawdopodobnie firma Rockstar dodatkową zawartość kieruje przede wszystkim do graczy, którzy rozważają zakup nowego wydania gry, ale nie są do końca przekonani. W tym wypadku trudno wyrokować jednak o skuteczności takiego podejścia.

Grand Theft Auto V ukaże się 18 listopada na konsole PlayStation 4 i Xbox One oraz 27 stycznia na PC.