Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 listopada 2014, 11:30

autor: Meehow

GTA V na pecety z dodatkowym zabezpieczeniem DRM?

Jak wynika z nieoficjalnych pogłosek popartych dość niejednoznacznymi przesłankami w źródłach oficjalnych, GTA V w wersji pecetowej może używać dodatkowego systemu antypirackiego, Denuvo – tego samego, który zastosowano w FIFIE 15 czy Lords of the Fallen.

Grand Theft Auto V - GTA V na pecety z dodatkowym zabezpieczeniem DRM? - wiadomość - 2014-11-07
Grand Theft Auto V

Jak wynika z nieoficjalnej pogłoski opublikowanej w poście na GTA Forums przez użytkownika o nicku Russian Mafia, pecetowa wersja Grand Theft Auto V może zostać dodatkowo zabezpieczona (oprócz domyślnych zabezpieczeń platformy Steam) przeciw piractwu przez system DRM Denuvo, który użyty został w takich grach, jak FIFA 15 i Lords of The Fallen – obie ciągle pozostają niezcrackowane. Przesłanką uwiarygodniającą tę plotkę jest zawartość oficjalnej strony internetowej Denuvo, na której wśród listy partnerów firmy pojawia się m.in. Rockstar Games, choć w tej formie nie jest to jeszcze żadną miarą oficjalne potwierdzenie. Tak czy inaczej, wśród głosów społeczności pojawiają się głosy zmartwienia przez możliwe utrudnienia w funkcjonowaniu samej gry (w Lords of the Fallen pojawiały się problemy ze stabilnością i crashami, które bywały łączone z omawianym DRM-em), a także modów. Nie wiadomo także, czy pecetowe GTA V będzie wymagało stałego połączenia z Internetem.

Zrzut ekranu z oficjalnej strony internetowej systemu Denuvo - GTA V na pecety z dodatkowym zabezpieczeniem DRM? - wiadomość - 2014-11-07
Zrzut ekranu z oficjalnej strony internetowej systemu Denuvo

W ostatnim czasie dowiedzieliśmy się, że next-genowe GTA V zaoferuje tryb pierwszoosobowy, którego zwiastun możecie obejrzeć poniżej, a wersja na blaszaki będzie wspierać rozdzielczość 4K. Premiera na konsole Xbox One i PlayStation 4 odbędzie się 18 listopada, natomiast posiadacze komputerów osobistych na swoje Grand Theft Auto V poczekają jeszcze do 27 stycznia.