Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 listopada 2014, 11:17

autor: Sarge

Assassin’s Creed Unity, Far Cry 4 oraz The Crew znikają ze Steama

Assassin’s Creed Unity, Far Cry 4 oraz The Crew to trzy nadchodzące gry z portfolio wydawniczego firmy Ubisoft, które dość nieoczekiwanie zniknęły z oferty popularnej usługi Steam. W sieci krążą plotki, że może mieć to związek z chęcią podniesienia cen za cyfrowe wersje pecetowych produkcji francuskiego koncernu.

Z oferty serwisu cyfrowej dystrybucji Steam zniknęły trzy nadchodzące gry wydawane przez firmę Ubisoft: Assassin’s Creed Unity, Far Cry 4 oraz The Crew. Serwis PCGamesN dowiedział się od przedstawiciela francuskiego koncernu, że obecnie trwają rozmowy z Valve (właścicielem platformy Steam) na ten temat, ale żadnych szczegółów nie zdradzono. Początkowo wspomniane tytuły zniknęły jedynie z oferty brytyjskiego Steama, ale w tej chwili to samo dotyczy również polskiego regionu. Całkiem możliwe zatem, że problem obejmuje co najmniej całą Europę. Redaktorzy serwisu PCGamesN spekulują, że usunięcie omawianych produkcji z oferty Steama może wynikać z wysokich cen dyktowanych przez Ubisoft. Mowa o kwotach rzędu 49,99 funtów (ok. 270 zł), podczas gdy gry w serwisie kosztują najwyżej 39,99 funtów (ok. 216 zł). Droższe z reguły są tylko edycje specjalne, pakiety DLC i inne wydania.

Assassin's Creed Unity zadebiutuje 13 listopada w Polsce na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One - Assassin’s Creed Unity, Far Cry 4 oraz The Crew znikają ze Steama - wiadomość - 2014-11-07
Assassin's Creed Unity zadebiutuje 13 listopada w Polsce na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One

Zwolennicy cyfrowych wersji nadal mogą nabyć Assassin’s Creed Unity, Far Cry 4 oraz The Crew w usłudze Uplay i kilku innych serwisach cyfrowej dystrybucji. Użytkownicy Uplay za dwie pierwsze produkcje muszą zapłacić aż 229,90 zł za sztukę, podczas gdy The Crew kosztuje 179,90 zł. Być może francuski wydawca faktycznie chce zatem podnieść ceny elektronicznych wersji swoich gier na PC, z czym nie zgadzają się przedstawiciele Valve.

Assassin’s Creed Unity, Far Cry 4 oraz The Crew to jedne z najbardziej oczekiwanych produkcji końcówki tego roku. Kolejna odsłona przygód asasynów zadebiutuje na polskim rynku najwcześniej, bo już 13 listopada. Tydzień dłużej poczekamy na Far Cry 4, a wyścigi studia Ivory Tower ukażą się 2 grudnia.