Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2014, 18:42

Nowy trailer Grand Theft Auto V – prezentacja trybu FPP

Rockstar zaprezentował kolejny trailer gry Grand Theft Auto V. Film przedstawia zapowiadany tryb widoku pierwszoosobowego, który pozwoli nam spojrzeć na świat bezpośrednio oczyma bohaterów. Zwiastun pokazuje wnętrza różnych pojazdów, a także nowy sposób, w jaki będziemy wykonywać misje i posługiwać się bronią.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w sieci (za pośrednictwem serwisu IGN) zadebiutował właśnie kolejny trailer nowej wersji Grand Theft Auto V, która przeznaczona jest na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One, a także komputery PC. Film prezentuje zapewne jedną z największych atrakcji ulepszonego portu ubiegłorocznej produkcji, o którym do niedawna zupełnie nic nie wiedzieliśmy. Jest nią tryb widoku pierwszoosobowego, który kompletnie zmienia nasz odbiór świata i wpływa w dużym stopniu na radość płynącą z rozgrywki. Okaże się on ciekawą propozycją zwłaszcza dla starych fanów, którzy przez ostatni rok mieli okazję zobaczyć wszystko to, co miało do zaoferowania GTA V na Xboksie 360 i PlayStation 3.

Tryb FPP został przygotowany z dużą dbałością o detale. Podczas zabawy możemy zobaczyć dokładnie wnętrza wszystkich pojazdów sterowanych przez postać, takich jak helikoptery czy samochody. Oczywiście wszelkiego rodzaju mechaniczne wskaźniki np. na desce rozdzielczej auta, działają i spełniają swoje zadania, pokazując chociażby naszą prędkość. Co więcej, twórcy zajęli się też modyfikacją dźwięków otoczenia, tak więc zakładając hełm motocyklisty usłyszmy np. przytłumioną muzykę oraz uliczny hałas. Z perspektywy pierwszej osoby będziemy mogli również wykonywać misje na nogach i korzystać z bogatego arsenału tytułu, podobnie jak we współczesnych FPS-ach. Według deweloperów z Rockstar pomysł w pełni funkcjonalnego trybu FPS krążył im po głowach od dłuższego czasu, ale ze względu na ograniczoną moc konsol poprzedniej generacji nie mógł on zostać zrealizowany w zadowalającym stopniu.

Na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One Grand Theft Auto V ukaże się 18 listopada. Debiut wersji PC zaplanowano na 27 stycznia 2015 roku.

  1. Recenzja gry Grand Theft Auto V – 10 gwiazdek dla GTA V!
  2. Oficjalna strona gry Grand Theft Auto V