Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCANDiOSWP
Okładka Rayman Jungle Run (PC)

Rayman Jungle Run

Spin-off popularnej platformówki z Raymanem w roli głównej, który zadebiutował w pierwszej kolejności na urządzeniach mobilnych.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | auto-runner

Okładka Rayman Jungle Run (PC)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

data premiery gry:

18wrz2012

iOS

20wrz2012

AND

6mar2013

PC

29maj2013

WP
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rayman Jungle Run jest spin-offem popularnej serii platformówek, której początki sięgają połowy lat 90. Od tego czasu cykl – niezmiennie firmowany przez Ubisoft – doczekał się swoich wydań niemal na wszystkie platformy sprzętowe.

W Jungle Run przejmujemy kontrolę nad samym Raymanem lub jego przyjacielem Globoxem. Udostępniono 70 bajecznie kolorowych poziomów, umiejscowionych w 7 różnych światach. Zabawa polega w głównej mierze na przemierzaniu kolejnych leveli i zbieraniu rozsianych po planszy zabawnych żółtych muszek zwanych lumami oraz różnych bonusów. Nasz bohater dysponuje rozmaitymi umiejętnościami, takimi jak skakanie, fruwanie, bieganie po ścianach czy rozbijanie przeszkód. Zdolności te nabywane są jednak w miarę postępów w grze, a wraz z nimi rośnie poziom trudności rozgrywki, pojawiają się również coraz trudniejsze przeszkody i przeciwnicy.

Poszczególne etapy są stosunkowo krótkie i ich zaliczenie nie powinno przysporzyć kłopotu nawet mniej wprawnym graczom. Celem zabawy jest jednak uzyskanie w każdym z poziomów możliwie jak najwyższego wyniku, zależnego m.in. od czasu przejścia i ilości zebranych bonusów. Można więc każdą planszę powtarzać wielokrotnie, opanowując ją do perfekcji i poprawiając swój rezultat. Najlepsi gracze trafiają do internetowej tablicy wyników i premiowani są dostępem do ukrytego świata o znaczącej nazwie Land of the Livid Dead.

Rayman Jungle Run stworzony został w oparciu o silnik UbiArt Framework, wykorzystany m.in. w dwóch ostatnich odsłonach cyklu. Oprawa graficzna gry jest bajecznie kolorowa i utrzymana w charakterystycznym dla całej serii stylu. Rozgrywce towarzyszy również przyjemna dla ucha muzyka oraz przezabawne odgłosy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: dystrybucja cyfrowa

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 10,99 PLN

Gry podobne do Rayman Jungle Run

Wymagania wiekowe Rayman Jungle Run

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Rayman Jungle Run

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Windows 8
Promocje mobilne na weekend 8–9 listopada (m.in. Broken Sword, Worms 3, Double Dragon Trilogy)
Promocje mobilne na weekend 8–9 listopada (m.in. Broken Sword, Worms 3, Double Dragon Trilogy)

wiadomość8 listopada 2014

Oto kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak seria Broken Sword, Double Dragon Trilogy, Cut the Rope 2, Worms 3 i Rayman Jungle Run.

Promocje mobilne na weekend 9-10 maja (m.in. Shadowrun Returns i Assassin's Creed Pirates)
Promocje mobilne na weekend 9-10 maja (m.in. Shadowrun Returns i Assassin's Creed Pirates)

wiadomość10 maja 2014

Przed Wami pierwsze wydanie cyklu poświęconego najlepszym promocjom cenowym na gry dedykowane smartfonom i tabletom. W dzisiejszym przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak Shadowrun Returns, Assassin's Creed Pirates, Rayman Jungle Run, Machinarium czy Flashout 2.

Tydzień z GRAMY NA WYNOS (15-21 października 2012)
Tydzień z GRAMY NA WYNOS (15-21 października 2012)

wiadomość21 października 2012

W tym tygodniu na Gramy na Wynos m.in. przetestowaliśmy wydajność F1 2012 oraz Euro Truck Simulator 2. Zrecenzowaliśmy też przeznaczone na system Android gry Rayman: Jungle Run, Asphalt 7: Heat oraz Patientia. Omówiliśmy również najciekawsze darmowe produkcje wypuszczone w ostatnich kilku dniach.

PC
WP
AND
iOS