Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCiOSWPAND
Okładka Rayman Jungle Run (PC)
OkładkaRayman Jungle Run (PC)

Rayman Jungle Run

Spin-off popularnej platformówki z Raymanem w roli głównej, który zadebiutował w pierwszej kolejności na urządzeniach mobilnych.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | auto-runner

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rayman Jungle Run Premiera

18wrz2012

iOS

20wrz2012

AND

6mar2013

PC

29maj2013

WP

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft Strona oficjalna

Rayman Jungle Run jest spin-offem popularnej serii platformówek, której początki sięgają połowy lat 90. Od tego czasu cykl – niezmiennie firmowany przez Ubisoft – doczekał się swoich wydań niemal na wszystkie platformy sprzętowe.

W Jungle Run przejmujemy kontrolę nad samym Raymanem lub jego przyjacielem Globoxem. Udostępniono 70 bajecznie kolorowych poziomów, umiejscowionych w 7 różnych światach. Zabawa polega w głównej mierze na przemierzaniu kolejnych leveli i zbieraniu rozsianych po planszy zabawnych żółtych muszek zwanych lumami oraz różnych bonusów. Nasz bohater dysponuje rozmaitymi umiejętnościami, takimi jak skakanie, fruwanie, bieganie po ścianach czy rozbijanie przeszkód. Zdolności te nabywane są jednak w miarę postępów w grze, a wraz z nimi rośnie poziom trudności rozgrywki, pojawiają się również coraz trudniejsze przeszkody i przeciwnicy.

Poszczególne etapy są stosunkowo krótkie i ich zaliczenie nie powinno przysporzyć kłopotu nawet mniej wprawnym graczom. Celem zabawy jest jednak uzyskanie w każdym z poziomów możliwie jak najwyższego wyniku, zależnego m.in. od czasu przejścia i ilości zebranych bonusów. Można więc każdą planszę powtarzać wielokrotnie, opanowując ją do perfekcji i poprawiając swój rezultat. Najlepsi gracze trafiają do internetowej tablicy wyników i premiowani są dostępem do ukrytego świata o znaczącej nazwie Land of the Livid Dead.

Rayman Jungle Run stworzony został w oparciu o silnik UbiArt Framework, wykorzystany m.in. w dwóch ostatnich odsłonach cyklu. Oprawa graficzna gry jest bajecznie kolorowa i utrzymana w charakterystycznym dla całej serii stylu. Rozgrywce towarzyszy również przyjemna dla ucha muzyka oraz przezabawne odgłosy.

Ostatnia modyfikacja 21 listopada 2014

Tryb gry: single player  

Nośnik: dystrybucja cyfrowa

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Rayman Jungle Run cena w dniu premiery: 10,99 PLN

Wymagania wiekowe Rayman Jungle Run: Odpowiednia dla każdego wieku.

Rayman Jungle Run Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Windows 8
PC
WP
AND
iOS