Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweANDPCiOSWP
Okładka Rayman Jungle Run (AND)
OkładkaRayman Jungle Run (AND)

Rayman Jungle Run

Spin-off popularnej platformówki z Raymanem w roli głównej, który zadebiutował w pierwszej kolejności na urządzeniach mobilnych.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | auto-runner

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rayman Jungle Run Premiera

18wrz2012

iOS

20wrz2012

AND

6mar2013

PC

29maj2013

WP

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft

Gry podobne do Rayman Jungle Run

Super Mario Run

Rayman Fiesta Run

Vector 2

Rayman Jungle Run jest spin-offem popularnej serii platformówek, której początki sięgają połowy lat 90. Od tego czasu cykl – niezmiennie firmowany przez Ubisoft – doczekał się swoich wydań niemal na wszystkie platformy sprzętowe.

W Jungle Run przejmujemy kontrolę nad samym Raymanem lub jego przyjacielem Globoxem. Udostępniono 70 bajecznie kolorowych poziomów, umiejscowionych w 7 różnych światach. Zabawa polega w głównej mierze na przemierzaniu kolejnych leveli i zbieraniu rozsianych po planszy zabawnych żółtych muszek zwanych lumami oraz różnych bonusów. Nasz bohater dysponuje rozmaitymi umiejętnościami, takimi jak skakanie, fruwanie, bieganie po ścianach czy rozbijanie przeszkód. Zdolności te nabywane są jednak w miarę postępów w grze, a wraz z nimi rośnie poziom trudności rozgrywki, pojawiają się również coraz trudniejsze przeszkody i przeciwnicy.

Poszczególne etapy są stosunkowo krótkie i ich zaliczenie nie powinno przysporzyć kłopotu nawet mniej wprawnym graczom. Celem zabawy jest jednak uzyskanie w każdym z poziomów możliwie jak najwyższego wyniku, zależnego m.in. od czasu przejścia i ilości zebranych bonusów. Można więc każdą planszę powtarzać wielokrotnie, opanowując ją do perfekcji i poprawiając swój rezultat. Najlepsi gracze trafiają do internetowej tablicy wyników i premiowani są dostępem do ukrytego świata o znaczącej nazwie Land of the Livid Dead.

Rayman Jungle Run stworzony został w oparciu o silnik UbiArt Framework, wykorzystany m.in. w dwóch ostatnich odsłonach cyklu. Oprawa graficzna gry jest bajecznie kolorowa i utrzymana w charakterystycznym dla całej serii stylu. Rozgrywce towarzyszy również przyjemna dla ucha muzyka oraz przezabawne odgłosy.

Minirecenzja Rayman Jungle Run – pierwszoligowa platformówka

PLUSY:
  1. Przepiękna oprawa graficzna w niczym nieustępująca grze Rayman Origins;
  2. Świetne połączenie klasycznej platformówki z endless runnerem;
  3. Zbieranie Lumów zachęca do dokładnego sprawdzania poziomów.
MINUSY:
  1. Mogłaby być nieco dłuższa.

Rayman to jeden z najsłynniejszych bohaterów gier platformowych. Wystąpił on w kilku znakomitych produkcjach skierowanych na konsole i komputery, ale i użytkownicy urządzeń mobilnych nie mogą narzekać na brak świetnych tytułów z tą postacią w roli głównej. Jedną z takich aplikacji jest Rayman Jungle Run.

Produkcja garściami czerpie z dużej odsłony zatytułowanej Rayman Origins, która w 2011 roku rozkochała w sobie miłośników klasycznych platformerów. Mamy więc do czynienia z dwuwymiarowym przedstawicielem tego gatunku, który wygląda przepięknie. Oprawa graficzna jest jednym z najmocniejszych punktów programu i niemal w niczym nie ustępuje tej ze wspomnianego przed chwilą tytułu. Wpływ na to mają przede wszystkim fantastycznie zaprojektowane, baśniowe lokacje, które nie pozwalają oderwać wzroku od ekranu. Nie bez znaczenia jest także genialna animacja postaci. Krótko pisząc, Rayman Jungle Run to cudownie wyglądająca aplikacja.

Grafika to jednak nie wszystko, ale na szczęście w tym przypadku idzie ona ze znakomitą rozgrywką, która jest połączeniem klasycznego platformera z endless runnerem. Podczas zabawy postać sama biegnie do przodu, ale skakanie, uderzanie pięścią, szybowanie itd. leży już w kwestii graczy. W praktyce system ten sprawdza się po prostu świetnie i doskonale wpisuje się w kulturę grania na urządzeniach mobilnych.

Na chętnych czeka kilkadziesiąt poziomów, a dodatkowo na każdym z nich zbieramy Lumy – niektóre są widoczne i łatwo dostępne, inne wymagają myszkowania, więc nawet po zaliczeniu wszystkich leveli warto do nich wracać, by odkryć ich sekrety. Niemniej długość rozgrywki nie powala i jest największą wadą Rayman Jungle Run, ale za to cena nie jest wysoka, więc coś za coś.

Jeżeli należycie do fanów Raymana, to opisywana aplikacja jest dla Was zakupem obowiązkowym. Jednak nawet jeżeli nie pałacie wielką miłością do platformówek, to warto tej produkcji dać szansę, bo to śliczna, zabawna i wciągająca gra.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena użytkowników: 5,7 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Rayman Jungle Run: Odpowiednia dla każdego wieku.

Rayman Jungle Run Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Windows 8
PC
WP
AND
iOS