Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 10 maja 2014, 11:35

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 9-10 maja (m.in. Shadowrun Returns i Assassin's Creed Pirates)

Przed Wami pierwsze wydanie cyklu poświęconego najlepszym promocjom cenowym na gry dedykowane smartfonom i tabletom. W dzisiejszym przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak Shadowrun Returns, Assassin's Creed Pirates, Rayman Jungle Run, Machinarium czy Flashout 2.

Witajcie w pierwszym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu postaramy się zwrócić Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na platformach dystrybucji cyfrowej App Store i Google Play. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że zniżka pozostaje aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

 

Shadowrun Returns

iOS: 4,49 euro, czyli ok. 19 zł; było 8,99 euroGoogle Play: ok. 15 zł; było ok. 33 zł

Klasyczna, wręcz oldskulowa cRPG, rozgrywająca się w uniwersum znanym z popularnej gry fabularnej Shadowrun. Produkcja stanowi smakowite połączenie cyberpunku i magicznego fantasy. Wcielamy się w niej w tytułowych shadowrunnerów, czyli najemników, wykonujących najróżniejsze zadania w futurystycznym świecie zamieszkałym nie tylko przez ludzi, ale i orki, trolle, elfy, krasnoludy, gobliny, ghoule, wampiry i wilkołaki.

 

Assassin's Creed Pirates

iOS: 0,99 euro, czyli ok. 4 zł; było 4,49 euroGoogle Play: ok. 4 zł; było ok. 18 zł

Pirates to specjalna, mobilna odsłona serii o asasynach, poświęcona tym razem niemal w całości bitwom morskim. Produkcja, snująca opowieść o piracie nazwiskiem Alonzo Batilia,ma pewne braki (m.in. potraktowane po macoszemu starcia), ale ostatecznie okazała się całkiem zjadliwym kawałkiem kodu. W szczególności przypadnie ona do gustu osobom, którym po ukończeniu Assassin’s Creed IV: Black Flag ciągle mało pirackich klimatów. Grzech nie skorzystać z takiej okazji.

 

Flashout 2

iOS: 0,89 euro, czyli ok. 4 zł; było 2,69 euroGoogle Play: 5,99 zł

Kontynuacja futurystycznej gry wyścigowej od katowickiego studia Jujubee doczekała się obniżki ceny tuż po swoim debiucie, który miał miejsce na przełomie marca i kwietnia. Być może nie jest to hit na miarę pierwszych odsłon serii Wipeout, ale z pewnością warto dać mu szansę. Tym bardziej, że twórcom udało się wyeliminować znaczną część z wielu niedociągnięć „jedynki” (m.in. mało precyzyjny model lotu i niezbyt emocjonująca kampanię). Od początku dostępny jest również sieciowy tryb multiplayer, znacznie podnoszący wartość produkcji.

 

Icebreaker: A Viking Voyage HD

iOS: 1,79 euro, czyli ok. 8 zł; było 2,69 euroGoogle Play: ok. 3,50 zł (obniżka premierowa)

Premiera Icebreaker: A Viking Voyage w Google Play – od razu w mocno obniżonej cenie – pociągnęła za sobą także zniżkę w App Store na edycję HD. 33% promocja być może nie jest szczególnym szaleństwem, ale z całą pewnością zachęca do wypróbowania logicznej perełki studia Nitrome z brodatymi wikingami w rolach głównych. Piękna grafika, zaawansowany silnik fizyczny i ponad setka poziomów przybierających postać wieloetapowych łamigłówek to niewątpliwie skuteczny wabik.

 

Machinarium

iOS: 2,69 euro, czyli ok. 11 zł; było 4,49 euro nieaktualne – Google Play: 10 zł; było 15 zł

Przygodówki czeskiego studia Amanita Design nie trzeba specjalnie przedstawiać. Uznany hit, cechujący się doskonałym wykonaniem, przejmującą historią i angażującymi łamigłówkami, wart jest każdym pieniędzy. Jeżeli jakimś cudem nie pomogłeś do tej pory zmechanizowanemu Josefowi w odzyskaniu ukochanej i uratowaniu miasta robotów, to właśnie nadarzył się doskonała okazja, aby nadrobić zaległości.

 

Rayman Jungle Run

iOS: 0,99 euro, czyli ok. 4 zł; było 2,69 euroGoogle Play: ok. 4 zł; było ok. 10 zł

Wkrótce miną dwa lata, od kiedy na smartfonach i tabletach zadebiutowała gra Rayman Jungle Run. Mimo tak długiego czasu pozostaje ona jedną z najlepszych platformówek na urządzenia mobilne. Doskonały w swojej prostocie runner urzeka piękną szatą graficzną, intuicyjnym sterowaniem i pomysłami, których stosunkowo niewielka liczba wcale nie jest tu postrzegana za zarzut (głównie dzięki ich perfekcyjnemu dopracowaniu). To zdecydowanie jedna z najlepszych gier w ofercie App Store i Google Play.

 

2K Drive

iOS: 1,79 euro, czyli ok. 8 zł; było 5,99 euro nieaktualne

Mobilna gra wyścigowa współtwórców serii Project Gotham Racing, zrzeszonych pod banderą Lucis Games, pierwotnie – w ramach tzw, soft-launchu – wydana została jako tytuł free-to-play. Ogromna krytyka systemu mikropłatności doprowadziła jednak do sytuacji, że w momencie ogólnoświatowej premiery przeszła na model premium. Produkcja, stanowiąca główną konkurencję dla Real Racing 3 i GT Racing 2, została właśnie poważnie przeceniona – nie sposób więc się nią teraz zainteresować, tym bardziej, że obniżka jest znaczna.

 

Civilization Revolution

iOS: 1,79 euro, czyli ok. 8 zł; było 2,69 euro nieaktualne

Mobilna konwersja specjalnej, konsolowej odsłony kultowej serii gier strategicznych spotkała się ze stosunkowo ciepłym przyjęciem – nawet mimo szeregu uproszczeń w stosunku do pecetowych oryginałów. Gra pozwala przejąć kontrolę nad jedną z szesnastu „cywilizacji” (m.in. hiszpańską, niemiecką, japońską, chińską czy amerykańską) i powalczyć o dominację nad światem. Rywalizacja odbywa się na kilku płaszczyznach, w tym ekonomicznej, dyplomatycznej, technologicznej, kulturowej oraz militarnej.