Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCiOSANDWP
Okładka Assassin's Creed Pirates (PC)

Assassin's Creed Pirates

Poboczna odsłona legendarnej serii Assassin’s Creed, przygotowana przez koncern Ubisoft z myślą o użytkownikach urządzeń przenośnych oraz posiadaczach systemu Windows 8.1.

Akcji | zagraj za darmo | statki

Okładka Assassin's Creed Pirates (PC)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

data premiery gry:

5gru2013

AND iOS

14sie2014

PC

19sie2014

WP
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Assassin's Creed Pirates jest poboczną odsłoną serii przygodowych gier akcji, stworzoną przez koncern Ubisoft z myślą o posiadaczach urządzeń mobilnych oraz tabletów i komputerów z systemem Windows 8. W przeciwieństwie do flagowych części cyklu, akcja gry koncentruje się na rozgrywanych w czasie rzeczywistym spektakularnych bitwach morskich, które po raz pierwszy na taką skalę zaimplementowano w Assassin’s Creed IV: Black Flag.

Fabuła tytułu nie łączy się z żadną z dotychczasowych odsłon serii i skupia się na postaci niejakiego Alonzo Batilli – młodego i ambitnego kapitana, przemierzającego Karaiby w poszukiwaniu skarbu legendarnego pirata Oliviera Levasseura, znanego bardziej jako La Buse. Podczas swej podróży zostaje wplątany w odwieczny konflikt między asasynami oraz templariuszami, którzy – jak łatwo się domyślić – również ostrzą sobie zęby na drogocenny skarb. Tocząc kolejne bitwy morskie, nasz protoplasta stawi czoła innym legendarnym korsarzom, takim jak Czarnobrody, Sam Bellamy czy Ben Hornigold.

Rozgrywka skupia się w znacznej mierze na wykonywaniu kolejnych zadań fabularnych, w których na odkrycie czeka blisko setka unikalnych skarbów. Autorzy przygotowali ponad 50 misji głównych oraz pobocznych, sprowadzających się m.in. do nieskomplikowanych mini-gier zręcznościowych oraz bitew morskich. W realizacji zadań pomoże nam wierna załoga, którą zwerbujemy sami, wybierając z szerokiej gamy żeglarzy o unikalnych „pirackich” zdolnościach. Wraz ze wzrostem doświadczenia i zasobności naszego skarbca, rozwiniemy nie tylko umiejętności własne, ale też siłę naszej fregaty, wyposażając ją w coraz lepsze uzbrojenie.

Dzięki specjalnie przygotowanemu silnikowi graficznemu, Assassin’s Creed Pirates wyróżnia się wysokim poziomem oprawy, nie ustępującej w znacznym stopniu wysokobudżetowym produkcjom AAA. Autorzy zadbali o takie detale, jak zróżnicowane krajobrazy, zmienne warunki pogodowe i szalejące sztormy. W grze wykorzystano też autentyczną mapę Karaibów, uwzględniającą ilość i różnorodność wysp tego unikalnego archipelagu. Dzięki integracji z usługą Xbox Live gracze otrzymali dodatkowo możliwość zapisu stanu gry w chmurze oraz pokaźną listę osiągnięć do odblokowania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 106 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 14,49 PLN

Gry podobne do Assassin's Creed Pirates

Wymagania wiekowe Assassin's Creed Pirates

16+

Wymagania sprzętowe Assassin's Creed Pirates

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i5 1.7 GHz
  • 1 GB RAM
  • 1 GB HDD
  • Windows 8.1
Promocje mobilne na weekend 30-31 maja (m.in. Traps n' Gemstones, Nightmares from the Deep 2, Blek)
Promocje mobilne na weekend 30-31 maja (m.in. Traps n' Gemstones, Nightmares from the Deep 2, Blek)

wiadomość30 maja 2015

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak Traps n' Gemstones, Nightmares from the Deep 2, Blek, Assassin's Creed Pirates i najnowszej odsłonie promocji Humble Mobile Bundle.

Promocje mobilne na weekend 20–21 września (m.in. Wayward Souls, Broken Age, Autumn Dynasty)
Promocje mobilne na weekend 20–21 września (m.in. Wayward Souls, Broken Age, Autumn Dynasty)

wiadomość20 września 2014

Prezentujemy kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak Wayward Souls, Broken Age, Autumn Dynasty oraz Assassin's Creed Pirates na Windows Phone. Wspominamy też o nowej funkcji iOS 8, pozwalającej wydawcom łączyć swoje gry w tańsze zestawy.

Promocje mobilne na weekend 6–7 września (m.in. Assassin's Creed Pirates i Worms 3)
Promocje mobilne na weekend 6–7 września (m.in. Assassin's Creed Pirates i Worms 3)

wiadomość6 września 2014

Prezentujemy kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak Assassin's Creed Pirates, Worms 3, Infinity Blade III, Star Command i Mass Effect: Infiltrator.

Promocje mobilne na weekend 12–13 lipca (Monument Valley, Assassin's Creed Pirates)
Promocje mobilne na weekend 12–13 lipca (Monument Valley, Assassin's Creed Pirates)

wiadomość12 lipca 2014

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najlepszym promocjom cenowym na gry dedykowane smartfonom i tabletom. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak m.in. Monument Valley, Prince of Persia: The Shadow and The Flame, Halo: Spartan Assault, Threes! czy The Room Two.

Promocje mobilne na weekend 9-10 maja (m.in. Shadowrun Returns i Assassin's Creed Pirates)
Promocje mobilne na weekend 9-10 maja (m.in. Shadowrun Returns i Assassin's Creed Pirates)

wiadomość10 maja 2014

Przed Wami pierwsze wydanie cyklu poświęconego najlepszym promocjom cenowym na gry dedykowane smartfonom i tabletom. W dzisiejszym przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak Shadowrun Returns, Assassin's Creed Pirates, Rayman Jungle Run, Machinarium czy Flashout 2.

PC
WP
AND
iOS