Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCANDiOSWP
Okładka Assassin's Creed Pirates (PC)
OkładkaAssassin's Creed Pirates (PC)

Assassin's Creed Pirates

Poboczna odsłona legendarnej serii Assassin’s Creed, przygotowana przez koncern Ubisoft z myślą o użytkownikach urządzeń przenośnych oraz posiadaczach systemu Windows 8.1.

Akcji | zagraj za darmo | statki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Assassin's Creed Pirates Premiera

5gru2013

AND iOS

14sie2014

PC

19sie2014

WP

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft wydawca PL: Microsoft sp. z o.o. Strona oficjalna

Gry podobne do Assassin's Creed Pirates

Sea Dogs: Piraci

Sid Meier's Pirates! (2004)

Pirates of Black Cove

Assassin's Creed Pirates jest poboczną odsłoną serii przygodowych gier akcji, stworzoną przez koncern Ubisoft z myślą o posiadaczach urządzeń mobilnych oraz tabletów i komputerów z systemem Windows 8. W przeciwieństwie do flagowych części cyklu, akcja gry koncentruje się na rozgrywanych w czasie rzeczywistym spektakularnych bitwach morskich, które po raz pierwszy na taką skalę zaimplementowano w Assassin’s Creed IV: Black Flag.

Fabuła tytułu nie łączy się z żadną z dotychczasowych odsłon serii i skupia się na postaci niejakiego Alonzo Batilli – młodego i ambitnego kapitana, przemierzającego Karaiby w poszukiwaniu skarbu legendarnego pirata Oliviera Levasseura, znanego bardziej jako La Buse. Podczas swej podróży zostaje wplątany w odwieczny konflikt między asasynami oraz templariuszami, którzy – jak łatwo się domyślić – również ostrzą sobie zęby na drogocenny skarb. Tocząc kolejne bitwy morskie, nasz protoplasta stawi czoła innym legendarnym korsarzom, takim jak Czarnobrody, Sam Bellamy czy Ben Hornigold.

Rozgrywka skupia się w znacznej mierze na wykonywaniu kolejnych zadań fabularnych, w których na odkrycie czeka blisko setka unikalnych skarbów. Autorzy przygotowali ponad 50 misji głównych oraz pobocznych, sprowadzających się m.in. do nieskomplikowanych mini-gier zręcznościowych oraz bitew morskich. W realizacji zadań pomoże nam wierna załoga, którą zwerbujemy sami, wybierając z szerokiej gamy żeglarzy o unikalnych „pirackich” zdolnościach. Wraz ze wzrostem doświadczenia i zasobności naszego skarbca, rozwiniemy nie tylko umiejętności własne, ale też siłę naszej fregaty, wyposażając ją w coraz lepsze uzbrojenie.

Dzięki specjalnie przygotowanemu silnikowi graficznemu, Assassin’s Creed Pirates wyróżnia się wysokim poziomem oprawy, nie ustępującej w znacznym stopniu wysokobudżetowym produkcjom AAA. Autorzy zadbali o takie detale, jak zróżnicowane krajobrazy, zmienne warunki pogodowe i szalejące sztormy. W grze wykorzystano też autentyczną mapę Karaibów, uwzględniającą ilość i różnorodność wysp tego unikalnego archipelagu. Dzięki integracji z usługą Xbox Live gracze otrzymali dodatkowo możliwość zapisu stanu gry w chmurze oraz pokaźną listę osiągnięć do odblokowania.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 113 głosów czytelników.

Assassin's Creed Pirates cena w dniu premiery: 14,49 PLN

Wymagania wiekowe Assassin's Creed Pirates: 16+

Assassin's Creed Pirates Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i5 1.7 GHz
  • 1 GB RAM
  • 1 GB HDD
  • Windows 8.1
PC
WP
AND
iOS