Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 31 stycznia 2014, 07:10

Sonic Racing Transformed, KAMI, Record of the Agarest War i inne - przegląd najlepszych gier grudnia na Androida

W kolejnym przeglądzie najlepszych produkcji na Androida omawiamy grę wyścigową Sonic Racing Transformed, RPG-a Record of the Agarest War, strategię Fiz : Brewery Management Game G, planszówkę Small World 2, pełne łamigłowek KAMI oraz zręcznościówki Badland, Assassin's Creed Pirates oraz The Cave.

Witamy w kolejnym wydaniu naszego cyklu przybliżającego najlepsze tytuły, jakie ukazały się w minionym miesiącu na urządzeniach z systemem Android.

Sonic Racing Transformed

W grudniu Sega kompletnie zakasowała konkurencję wydając Sonic Racing Transformed. To zdecydowanie najlepsze wyścigi gokartów, jakie kiedykolwiek pojawiły się na urządzeniach mobilnych i w porównaniu z tym tytułem wypuszczone w tym samym czasie Angry Birds Go prezentuje się co najwyżej miernie. Gracze mogą wcielić się w jedną z dziesięciu słynnych postaci z bogatej historii firmy Sega, a kierowane przez nich pojazdy potrafią przełączać się w tryb motorówki lub samolotu. Powoduje to, że trasy zachwycają różnorodnością, a dopracowany system sterowania dba o to, abyśmy zawsze byli w stanie kontrolować maszynę. Możemy ścigać się przeciwko całkiem dobrej sztucznej inteligencji, ale największa zabawa czeka w trybie multiplayer dla maksymalnie czterech graczy.

Sonic Racing Transformed na Google Play (za 18 zł)

Gra dostępna również na iOS

Record of the Agarest War

Z kolei miłośnikom japońskich RPG-ów warto polecić Record of the Agarest War. To konwersja olbrzymiej japońskiej produkcji z tego gatunku, która koncentruje się na skomplikowanych turowych bitwach. System walki dostarcza potężnych pokładów głębi, a w kampanię spokojnie można włożyć co najmniej sto godzin. Wszystko to spięto ciekawą fabułą, w której sami dobieramy wybrankę naszego bohatera, a następnie kontynuujemy przygodę jako jego syn i tak przez kilka kolejnych pokoleń. Tak rozbudowane produkcje trafiają się niezwykle rzadko na urządzeniach mobilnych, a do tego konwersja wyszła twórcom bardzo sprawnie.

Record of the Agarest War na Google Play (za 44 zł)

Small World 2

Kolejnym przebojem grudnia było Small World 2, czyli kontynuacja jednej z absolutnie najlepszych mobilnych planszówek. W grze zajmujemy się podbijaniem terenów za pomocą armii. Zgodnie z tytułem, mapy są małych rozmiarów, przez co o każdy skrawek terenu toczy się zażarta konkurencja. Zasady są proste, ale oferują bogaty wybór różnorodnych zagrań i nawet po kilkudziesięciu meczach regularnie jesteśmy zaskakiwani ciekawymi posunięciami. W porównaniu z pierwszą częścią zwiększono liczbę graczy do pięciu oraz dodano tryb sieciowy Przerobiono także interfejs i grafikę oraz wprowadzono liczne nowe element urozmaicające zabawę.

Small World 2 na Google Play (za 30 zł)

Gra dostępna również na iOS

KAMI

Z kolei KAMI to wyśmienita gra logiczna zainspirowana japońskimi układankami orgiami. Rozgrywka toczy się na planszach zakrytych wielokolorowymi kawałkami papieru. My wybieramy jedną z barw na stole, a następnie musimy w jak najmniejszej ilości ruchów zmienić cały papier na wybrany kolor, co osiągamy poprzez przewracanie kawałków na drugą stronę. Brzmi prosto, ale w oparciu o tę mechanikę autorzy przygotowali kilkadziesiąt niezwykle pomysłowych łamigłówek, a jednocześnie, pomimo wysokiego poziomu trudności, gra potrafi solidnie zrelaksować.

KAMI na Google Play (za 3 zł)

Gra dostępna również na iOS

Badland

W grudniu na Androida zawitała również gra Badland, którą firma Apple wybrała na najlepszą produkcję na iPada 2013 roku. Jest przepiękna zręcznościówka, w której za pomocą jednego palca kontrolujemy podróż stadka śmiesznych stworków przez pełne pułapek poziomy. Dotykając ekranu powodujemy ich wznoszenie, a bez tego zaczynają one powoli opadać. Ten prosty system zapewnia zaskakująco dużą różnorodność wyzwań, zarówno tych testujących refleks gracza, jak i jego spryt.

Badland na Google Play (za darmo)

Gra dostępna również na iOS

Assassin's Creed Pirates

Assassin's Creed to jedna z najpopularniejszych obecnie serii pecetowych i konsolowych, ale do tej pory marka nie miała szczęścia do adaptacji mobilnych. Zmianie uległo to wraz z premierą Assassin's Creed Pirates. Autorzy mądrze nie próbowali odtworzyć pełni rozwiązań z wysokobudżetowych odsłon i zamiast tego skoncentrowali się wyłącznie na bitwach morskich. Poświęcenie całej uwagi temu jednemu aspektowi okazało się bardzo dobrym wyborem i kierowanie potężnym żaglowcem zapewnia masę dobrej zabawy. Gra oferuje długą kampanię wzbogaconą systemem rozbudowy statków i robi także duże wrażenie jakością oprawy graficznej.

Assassin's Creed Pirates na Google Play (za 19 zł)

Gra dostępna również na iOS

The Cave

Dobrą konwersją z konsol okazało się również The Cave , czyli najnowsza gra ojca cyklu Monkey Island Rona Gilberta. Jest to komediowa platfomówka z bardzo rozbudowanymi elementami przygodówkowymi. Podczas rozgrywki regularnie rozwiązujemy pomysłowe łamigłówki oraz wykazujemy się dobrym refleksem, a wszystko to podano z olbrzymim poczuciem humoru, tak że gra potrafi wywołać głośny śmiech. Sterowanie jest odrobinę toporne, ale można się do niego szybko przyzwyczaić.

The Cave na Google Play (za 15 zł)

Gra dostępna również na iOS

Fiz : Brewery Management Game

Ostatnią grudniową produkcją, którą chcemy Wam polecić jest Fiz : Brewery Management Game, czyli strategia ekonomiczna o przemyśle piwowarskim. Zaczynamy od małego browaru i musimy przeobrazić go w prawdziwą potęgę rynkową. Sercem rozgrywki jest warzenie piwa, poprzez dobieranie odpowiednich składników i metod produkcji według aż siedemdziesiąt receptur. Musimy także odwiedzać lokalne festiwale, brać udział w konkursach i badać rynek, tak aby poznać preferencje klientów. Za zarobione pieniądze ulepszamy sprzęt i zatrudnimy nowych pracowników.

Fiz : Brewery Management Game na Google Play (za 6 zł)

Gra dostępna również na iOS

Pozostałe gry

Sytuacja gier na Androida stale się poprawia i coraz częściej duże premiery mają miejsce jednocześnie na iOS i systemie Google. Uważamy, że nie ma jednak sensu powtarzać tych samych tytułów w obu przeglądach. Dlatego polecamy przeczytanie artykułu:

   - Cut the Rope 2, Grand Theft Auto: San Andreas, Republique i inne - przegląd najlepszych gier grudnia na iOS

Część z opisanych w nim gier dostępnych jest bowiem również na Androida, w tym:

Grand Theft Auto: San Andreas

Colossatron: Massive World Threat