Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2014, 09:07

autor: Draug

Ace Combat Infinity – otwarte beta testy wystartują 4 lutego

Firma Namco Bandai Games poinformowała, że w dniach 4-11 lutego będą trwały otwarte beta testy gry Ace Combat: Infinity, lotniczej strzelaniny na PlayStation 3 w modelu free-to-play, wyprodukowanej przez studio Project Aces.

Wszyscy posiadacze PlayStation 3 i miłośnicy zręcznościowych lotniczych strzelanin w lekko futurystycznych klimatach mogą zacierać ręce, bo firma Namco Bandai Games ujawniła, kiedy będzie można położyć ręce na Ace Combat Infinity, pierwszej odsłonie serii funkcjonującej w modelu free-to-play. Dzieło studia Project Aces zostanie udostępnione rzeszom graczy w otwartych beta testach, które rozpoczną się 4 lutego i potrwają tydzień, do 11 lutego. Klient gry będzie możliwy do pobrania przez PlayStation Store (za darmo, rzecz jasna). W wersji beta znajdą się oba główne tryby gry – zarówno kampania fabularna dla samotników, jak i rozgrywka kooperacyjna przez Internet. Co więcej, przygotowano na tę okazję nowy zwiastun; możecie obejrzeć go powyżej.

Nowoczesne samoloty są bardzo paliwożerne – będzie dało się odbyć nimi tylko dwa loty, zanim przyjdzie nam zatankować. - Ace Combat Infinity – otwarte beta testy wystartują 4 lutego - wiadomość - 2014-01-31
Nowoczesne samoloty są bardzo paliwożerne – będzie dało się odbyć nimi tylko dwa loty, zanim przyjdzie nam zatankować.

Warto też wspomnieć, że każdy, kto postanowi wypróbować grę we wczesnej wersji, będzie nagrodzony specjalnym emblematem – zostanie on dodany do kont uczestników testów po oficjalnym debiucie gry. Ponadto twórcy nakłaniają do wspierania procesu produkcyjnego Ace Combat Infinity poprzez dzielenie się z nimi opinią na temat jakości ich dzieła. Można będzie tego dokonać przede wszystkim poprzez wypełnienie specjalnego kwestionariusza na stronie firmy Sony. Ankieta jest pokaźna, bo liczy sobie aż 24 pytania, lecz deweloper zachęca do przebrnięcia przez nią, oferując w zamian unikatową tapetę na pulpit.

Przeglądając kwestie poruszane w formularzu, warto zwrócić uwagę na pytania dotyczące mikropłatności. Zabawa w grze jest teoretycznie darmowa, lecz czas, jaki możemy z nią spędzić, jest limitowany przez zapasy „paliwa” w naszym posiadaniu. Gracz może posiadać maksymalnie dwa „ładunki” naraz, a każdy z nich pozwala rozegrać dwie misje w ciągu czterech godzin (zarówno w trybie jednoosobowym, jak i w multiplayerze) – potem konieczne jest czekanie na odnowienie zasobów. Nic nie stanie jednak na przeszkodzie, by dokupić paliwo; każdy dodatkowy ładunek wyniesie nas 0,89 euro (ok. 4 zł).

Co prawda, w dalszym ciągu nie znamy dokładnej daty premiery finalnej wersji tego tytułu (poza tym, że zadebiutuje on w tym roku), lecz biorąc pod uwagę termin beta testów, można zakładać, że nastąpi to w pierwszej połowie 2014 roku. Ace Combat Infinity ukaże się wyłącznie na PlayStation 3.