Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 12 lipca 2014, 09:22

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 12–13 lipca (Monument Valley, Assassin's Creed Pirates)

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najlepszym promocjom cenowym na gry dedykowane smartfonom i tabletom. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak m.in. Monument Valley, Prince of Persia: The Shadow and The Flame, Halo: Spartan Assault, Threes! czy The Room Two.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Monument Valley

iOS: ok. 7 zł; pierwotnie ok. 15 zł – Android: ok. 15 zł (bez promocji)

Studio ustwo zdecydowało się obniżyć o połowę cenę gry logicznej Monument Valley w wersji na iOS, co z pewnością spodoba się osobom twierdzącym, że 15 złotych to zbyt wiele jak za grę pękającą po 2-3 godzinach. Inspiracją dla autorów tej pięknej wizualnie produkcji była twórczość holenderskiego malarza Mauritsa Cornelisa Eschera. W efekcie powstał nietuzinkowy tytuł, w którym eksplorujemy poziomy zaprojektowane z wykorzystaniem iluzji optycznych i wymuszające na graczu manipulowanie perspektywą. Rozważnie podnoszony poziom trudności czyni z Monument Valley świetną propozycję zarówno dla żółtodziobów, jak i amatorów gier logicznych.

Prince of Persia: The Shadow and The Flame

iOS: ok. 11 zł (bez promocji) – Android: 2,99 zł; pierwotnie ok. 11 zł

Przeceną objęte zostało również wznowienie drugiej odsłony przygód Księcia Persji w wersji na Androida. Prince of Persia: The Shadow and The Flame oferuje nową szatę graficzną, tym razem wykonaną w pełnym detali 3D, przerobiony system sterowania oraz opcje sieciowe (osiągnięcia, rankingi). Bez zmian pozostawiono tak naprawdę jedynie historię, opowiadającą o próbie wyrzucenia Księcia Persji na margines społeczeństwa przez czarnoksiężnika Jaffara. Nowości przypadły do gustu graczom – grę nabyło kilkaset tysięcy osób.

Halo: Spartan Assault

Windows Phone: 6,49 zł; pierwotnie 23,99 zł

Solidnej obniżki doczekała się strzelanka Halo: Spartan Assault na Windowsa Phone. Produkcję można obecnie nabyć za 1/4 dotychczasowej ceny. Halo: Spartan Assault opowiada o operacjach wojskowych poprzedzających wydarzenia znane z czwartej części konsolowego cyklu. Produkcja przybliża w ten sposób początki programu Spartan Ops oraz przyczyny wybuchu konfliktu ludzi i Sprzymierzonych. Rozgrywkę ukazano tym razem z rzutu izometrycznego, który zastąpił klasyczne FPP.

Threes!

iOS: ok. 4 zł; pierwotnie ok. 11 zł – Android: 2,99 zł; pierwotnie ok. 10 zł

Threes! to jeden z ostatnich mobilnych fenomenów. Produkcję zbudowano na niezwykle prostym pomyśle, sprowadzającym rozgrywkę do łączenia kafelków z wypisanymi nań liczbami i osiągania w ten sposób możliwie najwyższych wartości. Zadanie utrudniają niewielkie rozmiary planszy i specyficzne, choć bardzo intuicyjne sterowanie. Charakterystyczne jest to, że gra logiczna studia Sirvo doczekała się niezliczonej ilości klonów, z których do najlepszych należą 2048 i Fives!.

The Room Two

iOS: ok. 4 zł; pierwotnie ok. 19 zł – Android: 5,99 zł; pierwotnie ok. 11 zł

Kontynuacja jednej z najlepszych gier logicznych na urządzenia mobilne doczekała się kolejnej obniżki ceny. Szczególnie usatysfakcjonowani powinni być posiadacze iPhone’a lub iPada, którzy mogą nabyć produkcję za ledwie 4 złote. The Room Two to gra niemniej tajemnicza niż „jedynka” – nie brakuje tu zaszyfrowanych listów pewnego naukowca, rozległych łamigłówek, wykorzystujących fakt poszerzenia poziomów, a także znanych z oryginału skrzyń, pełnych skrytek i niezwykłych mechanizmów. Obrazu całości dopełnia doskonała, trójwymiarowa szata graficzna i świetne wykorzystanie potencjału drzemiącego w ekranach dotykowych.

RollerCoaster Tycoon 4 Mobile

iOS: ok. 4 zł; pierwotnie ok. 11 zł

RollerCoaster Tycoon 4 Mobile okazało się całkiem przyzwoitą strategią ekonomiczną. Niestety, firma Atari zabiła produkcję fatalnie zbalansowanymi mikropłatnościami. I choć nabywcy otrzymali swego czasu kilka bonusów, a grę załatano tu i ówdzie, to kupowanie tytułu łączącego w najgorszy możliwy sposób modele biznesowe premium i free-to-play w dalszym ciągu mijało się z celem. Aktualna promocja, pozwalająca dokonać zakupu za kwotę ok. 4 złotych, nieznacznie zmienia sytuację – jeśli Wam to wystarczy, skorzystajcie z okazji.

Assassin's Creed Pirates

iOS: za darmo; pierwotnie ok. 19 zł – Android: ok. 19 zł (bez promocji)

Takiej przeceny w przypadku Assassin’s Creed Pirates jeszcze w App Store nie było. Przez najbliższych kilka dni produkcję firmy Ubisoft można pobrać zupełnie za darmo. Pirates to specjalna, mobilna odsłona serii o asasynach, poświęcona niemal w całości bitwom morskim. Produkcja, snująca opowieść o piracie nazwiskiem Alonzo Batilia, okazała się całkiem zjadliwym kawałkiem kodu. W szczególności przypadnie ona do gustu osobom, którym po ukończeniu Assassin’s Creed IV: Black Flag ciągle mało pirackich klimatów.

Out There

iOS: ok. 7 zł; pierwotnie ok. 15 zł – Android: 14,99 zł (bez promocji)

Pod koniec czerwca, niedługo po pierwszej obniżce ceny strategii kosmicznej Out There, doczekaliśmy się przeceny największej konkurencji gry od studia Mi-Clos, czyli FTL: Faster Than Light. Korespondencyjna walka na promocje trwa w najlepsze, jako że w ten weekend taniej można kupić iOS-ową edycję Out There. 50% obniżka udanie zachęca do zakupu gry przenoszącej akcję w przestrzeń kosmiczną. Tytuł stawia przed graczem zadanie pokonania niemałego fragmentu wszechświata, a celem rozgrywki jest powrót do Układu Słonecznego. Nie obejdzie się bez walk, inwestowania w statek i rozwijania załogi.

Stealth Inc.

iOS: ok. 4 zł; pierwotnie ok. 19 zł

Stealth Inc. to konwersja udanej skradankowej platformówki, znanej posiadaczom PC, a także konsol PlayStation 3 i PlayStation Vita. Głównym bohaterem jest złodziej-haker, przedzierający się przez poziomy wypełnione zabezpieczeniami, pułapkami i patrolami strażników. Do celów zabawy należy włamywanie się do systemów komputerowych oraz docieranie do wyznaczonych miejsc. Obszerna kampania zapewnia kilka godzin zabawy na wysokim poziomie – żalem byłoby nie skorzystać, gdy cena spadła do ledwie 4 złotych.

Nihilumbra

iOS: za darmo; pierwotnie ok. 11 zł

W tym tygodniu za darmo można również pobrać grę Nihilumbra – jedną z najlepszych produkcji mobilnych 2012 roku. Dzieło hiszpańskiego studia Beautifun Games, łączące elementy platformówki, gry logicznej i przygodówki, opowiada historię zrodzonego z nicości Borna, która trafia do fantastycznej krainy Nihilumbra. Ucieczka przed przeznaczeniem wymaga od niego pokonywania wymyślnych przeszkód oraz unikania przeciwników. Wszystko to podlano artystycznym sosem.