Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 12 lipca 2014, 09:22

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 12–13 lipca (Monument Valley, Assassin's Creed Pirates)

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najlepszym promocjom cenowym na gry dedykowane smartfonom i tabletom. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak m.in. Monument Valley, Prince of Persia: The Shadow and The Flame, Halo: Spartan Assault, Threes! czy The Room Two.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Monument Valley

iOS: ok. 7 zł; pierwotnie ok. 15 zł – Android: ok. 15 zł (bez promocji)

Studio ustwo zdecydowało się obniżyć o połowę cenę gry logicznej Monument Valley w wersji na iOS, co z pewnością spodoba się osobom twierdzącym, że 15 złotych to zbyt wiele jak za grę pękającą po 2-3 godzinach. Inspiracją dla autorów tej pięknej wizualnie produkcji była twórczość holenderskiego malarza Mauritsa Cornelisa Eschera. W efekcie powstał nietuzinkowy tytuł, w którym eksplorujemy poziomy zaprojektowane z wykorzystaniem iluzji optycznych i wymuszające na graczu manipulowanie perspektywą. Rozważnie podnoszony poziom trudności czyni z Monument Valley świetną propozycję zarówno dla żółtodziobów, jak i amatorów gier logicznych.

Prince of Persia: The Shadow and The Flame

iOS: ok. 11 zł (bez promocji) – Android: 2,99 zł; pierwotnie ok. 11 zł

Przeceną objęte zostało również wznowienie drugiej odsłony przygód Księcia Persji w wersji na Androida. Prince of Persia: The Shadow and The Flame oferuje nową szatę graficzną, tym razem wykonaną w pełnym detali 3D, przerobiony system sterowania oraz opcje sieciowe (osiągnięcia, rankingi). Bez zmian pozostawiono tak naprawdę jedynie historię, opowiadającą o próbie wyrzucenia Księcia Persji na margines społeczeństwa przez czarnoksiężnika Jaffara. Nowości przypadły do gustu graczom – grę nabyło kilkaset tysięcy osób.

Halo: Spartan Assault

Windows Phone: 6,49 zł; pierwotnie 23,99 zł

Solidnej obniżki doczekała się strzelanka Halo: Spartan Assault na Windowsa Phone. Produkcję można obecnie nabyć za 1/4 dotychczasowej ceny. Halo: Spartan Assault opowiada o operacjach wojskowych poprzedzających wydarzenia znane z czwartej części konsolowego cyklu. Produkcja przybliża w ten sposób początki programu Spartan Ops oraz przyczyny wybuchu konfliktu ludzi i Sprzymierzonych. Rozgrywkę ukazano tym razem z rzutu izometrycznego, który zastąpił klasyczne FPP.

Threes!

iOS: ok. 4 zł; pierwotnie ok. 11 zł – Android: 2,99 zł; pierwotnie ok. 10 zł

Threes! to jeden z ostatnich mobilnych fenomenów. Produkcję zbudowano na niezwykle prostym pomyśle, sprowadzającym rozgrywkę do łączenia kafelków z wypisanymi nań liczbami i osiągania w ten sposób możliwie najwyższych wartości. Zadanie utrudniają niewielkie rozmiary planszy i specyficzne, choć bardzo intuicyjne sterowanie. Charakterystyczne jest to, że gra logiczna studia Sirvo doczekała się niezliczonej ilości klonów, z których do najlepszych należą 2048 i Fives!.

The Room Two

iOS: ok. 4 zł; pierwotnie ok. 19 zł – Android: 5,99 zł; pierwotnie ok. 11 zł

Kontynuacja jednej z najlepszych gier logicznych na urządzenia mobilne doczekała się kolejnej obniżki ceny. Szczególnie usatysfakcjonowani powinni być posiadacze iPhone’a lub iPada, którzy mogą nabyć produkcję za ledwie 4 złote. The Room Two to gra niemniej tajemnicza niż „jedynka” – nie brakuje tu zaszyfrowanych listów pewnego naukowca, rozległych łamigłówek, wykorzystujących fakt poszerzenia poziomów, a także znanych z oryginału skrzyń, pełnych skrytek i niezwykłych mechanizmów. Obrazu całości dopełnia doskonała, trójwymiarowa szata graficzna i świetne wykorzystanie potencjału drzemiącego w ekranach dotykowych.

RollerCoaster Tycoon 4 Mobile

iOS: ok. 4 zł; pierwotnie ok. 11 zł

RollerCoaster Tycoon 4 Mobile okazało się całkiem przyzwoitą strategią ekonomiczną. Niestety, firma Atari zabiła produkcję fatalnie zbalansowanymi mikropłatnościami. I choć nabywcy otrzymali swego czasu kilka bonusów, a grę załatano tu i ówdzie, to kupowanie tytułu łączącego w najgorszy możliwy sposób modele biznesowe premium i free-to-play w dalszym ciągu mijało się z celem. Aktualna promocja, pozwalająca dokonać zakupu za kwotę ok. 4 złotych, nieznacznie zmienia sytuację – jeśli Wam to wystarczy, skorzystajcie z okazji.

Assassin's Creed Pirates

iOS: za darmo; pierwotnie ok. 19 zł – Android: ok. 19 zł (bez promocji)

Takiej przeceny w przypadku Assassin’s Creed Pirates jeszcze w App Store nie było. Przez najbliższych kilka dni produkcję firmy Ubisoft można pobrać zupełnie za darmo. Pirates to specjalna, mobilna odsłona serii o asasynach, poświęcona niemal w całości bitwom morskim. Produkcja, snująca opowieść o piracie nazwiskiem Alonzo Batilia, okazała się całkiem zjadliwym kawałkiem kodu. W szczególności przypadnie ona do gustu osobom, którym po ukończeniu Assassin’s Creed IV: Black Flag ciągle mało pirackich klimatów.

Out There

iOS: ok. 7 zł; pierwotnie ok. 15 zł – Android: 14,99 zł (bez promocji)

Pod koniec czerwca, niedługo po pierwszej obniżce ceny strategii kosmicznej Out There, doczekaliśmy się przeceny największej konkurencji gry od studia Mi-Clos, czyli FTL: Faster Than Light. Korespondencyjna walka na promocje trwa w najlepsze, jako że w ten weekend taniej można kupić iOS-ową edycję Out There. 50% obniżka udanie zachęca do zakupu gry przenoszącej akcję w przestrzeń kosmiczną. Tytuł stawia przed graczem zadanie pokonania niemałego fragmentu wszechświata, a celem rozgrywki jest powrót do Układu Słonecznego. Nie obejdzie się bez walk, inwestowania w statek i rozwijania załogi.

Stealth Inc.

iOS: ok. 4 zł; pierwotnie ok. 19 zł

Stealth Inc. to konwersja udanej skradankowej platformówki, znanej posiadaczom PC, a także konsol PlayStation 3 i PlayStation Vita. Głównym bohaterem jest złodziej-haker, przedzierający się przez poziomy wypełnione zabezpieczeniami, pułapkami i patrolami strażników. Do celów zabawy należy włamywanie się do systemów komputerowych oraz docieranie do wyznaczonych miejsc. Obszerna kampania zapewnia kilka godzin zabawy na wysokim poziomie – żalem byłoby nie skorzystać, gdy cena spadła do ledwie 4 złotych.

Nihilumbra

iOS: za darmo; pierwotnie ok. 11 zł

W tym tygodniu za darmo można również pobrać grę Nihilumbra – jedną z najlepszych produkcji mobilnych 2012 roku. Dzieło hiszpańskiego studia Beautifun Games, łączące elementy platformówki, gry logicznej i przygodówki, opowiada historię zrodzonego z nicości Borna, która trafia do fantastycznej krainy Nihilumbra. Ucieczka przed przeznaczeniem wymaga od niego pokonywania wymyślnych przeszkód oraz unikania przeciwników. Wszystko to podlano artystycznym sosem.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.