Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneiOSANDPCWiiUPSVSwitch
Okładka Nihilumbra (iOS)
OkładkaNihilumbra (iOS)

Nihilumbra

Platformowa gra logiczna z elementami przygodowymi, wyprodukowana przez hiszpańskie studio BeautiFun Games. Gracz kieruje poczynaniami zrodzonego z nicości Borna, który, próbując uciec przed klątwą pustki, przemierza fantastyczny świat Nihilumbra.

Logiczne | platformówki | 2D | elementy przygodowe | indie

Nihilumbra Premiera

28cze2012

iOS

25wrz2013

PC

27sty2015

PSV

14maj2015

WiiU

22maj2015

AND

3maj2018

Switch

Gry podobne do Nihilumbra

World of Goo

Limbo

Badland

Nihilumbra jest debiutanckim dziełem hiszpańskiego studia BeautiFun Games pod kierunkiem Kevina Cerda. Produkcja stworzona została z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego iOS, jednak ze względu na dużą popularność doczekała się także konwersji na inne platformy sprzętowe.

Głównym bohaterem gry jest zrodzony z nicości Born, któremu w bliżej nieokreślony sposób udało się wyrwać z pustki i pojawić w fantastycznym świecie Nihilumbra. Uciekając przed swym przeznaczeniem, heros musi sprostać czekającym go wyzwaniom, w których kluczowa okazuje się umiejętność czerpania mocy z otaczających go kolorów.

Nihilumbra łączy elementy platformówki, gry logicznej i przygodowej. Zadaniem gracza, który kontroluje poczynania Borna, jest pokonywanie przeszkód oraz omijanie przeciwników (tych ostatnich nie da się wyeliminować). Zabawa toczy się w pięciu rozległych krainach, przy czym w każdej pojawia się jeden nowy kolor o specyficznych właściwościach (np. niebieski sprawia, wskazana powierzchnia staje się śliska, a brązowy – klejąca).

Gra odznacza się estetycznie wykonaną, dwuwymiarową oprawą graficzną, przywodzącą skojarzenia m.in. z Limbo oraz Oddworld: Abe's Oddysey. Całości wrażeń estetycznych dopełnia klimatyczny podkład dźwiękowy.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena użytkowników: 0,9 / 10 na podstawie 92 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Nihilumbra: 12+

Nihilumbra Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 2 GB RAM
  • 2.4 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
WiiU
iOS
AND
PSV
Switch