Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCPSVANDWiiUSwitchiOS
Okładka Nihilumbra (PC)

Nihilumbra

Platformowa gra logiczna z elementami przygodowymi, wyprodukowana przez hiszpańskie studio BeautiFun Games. Gracz kieruje poczynaniami zrodzonego z nicości Borna, który, próbując uciec przed klątwą pustki, przemierza fantastyczny świat Nihilumbra.

Logiczne | platformówki | 2D | elementy przygodowe | indie

Okładka Nihilumbra (PC)

producent: Beautifun Games

wydawca: Beautifun Games

wydawca PL: Techland

Strona oficjalna

data premiery gry:

28cze2012

iOS

25wrz2013

PC

27sty2015

PSV

14maj2015

WiiU

22maj2015

AND

3maj2018

Switch

Nihilumbra jest debiutanckim dziełem hiszpańskiego studia BeautiFun Games pod kierunkiem Kevina Cerda. Produkcja stworzona została z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego iOS, jednak ze względu na dużą popularność doczekała się także konwersji na inne platformy sprzętowe.

Głównym bohaterem gry jest zrodzony z nicości Born, któremu w bliżej nieokreślony sposób udało się wyrwać z pustki i pojawić w fantastycznym świecie Nihilumbra. Uciekając przed swym przeznaczeniem, heros musi sprostać czekającym go wyzwaniom, w których kluczowa okazuje się umiejętność czerpania mocy z otaczających go kolorów.

Nihilumbra łączy elementy platformówki, gry logicznej i przygodowej. Zadaniem gracza, który kontroluje poczynania Borna, jest pokonywanie przeszkód oraz omijanie przeciwników (tych ostatnich nie da się wyeliminować). Zabawa toczy się w pięciu rozległych krainach, przy czym w każdej pojawia się jeden nowy kolor o specyficznych właściwościach (np. niebieski sprawia, wskazana powierzchnia staje się śliska, a brązowy – klejąca).

Gra odznacza się estetycznie wykonaną, dwuwymiarową oprawą graficzną, przywodzącą skojarzenia m.in. z Limbo oraz Oddworld: Abe's Oddysey. Całości wrażeń estetycznych dopełnia klimatyczny podkład dźwiękowy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 88 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 14,90 PLN

Gry podobne do Nihilumbra

Wymagania wiekowe Nihilumbra

12+

Wymagania sprzętowe Nihilumbra

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 2 GB RAM
  • 2.4 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
WiiU
iOS
AND
PSV
Switch