Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneSwitchANDPCiOS
Okładka The Room Two (PC)
OkładkaThe Room Two (PC)

The Room Two

Kontynuacja oryginalnej gry logicznej studia Fireproof Games z 2012 roku. W The Room Two powracamy do tytułowego pokoju, a raczej pokojów – gdyż tym razem jest ich kilka, a każdy wykonany został w nieco innej stylistyce.

Logiczne | point-and-click | elementy przygodowe | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Room Two Premiera

12gru2013

iOS

13lut2014

AND

5lip2016

PC

18sie2022

Switch

Gry podobne do The Room Two

Cogs

Riddlord: The Consequence

Crazy Machines 2

The Room Two to sequel oryginalnej gry logicznej z 2012 roku, która uhonorowana została wieloma branżowymi wyróżnieniami m.in. nagrodą BAFTA za najlepszą brytyjską grę roku. Kontynuacja opracowana została przez ten sam zespół deweloperski niezależnego studia Fireproof Games.

W grze powracamy ponownie do tytułowego „pokoju”, a raczej pokojów – bo tym razem jest ich kilka, a każdy wykonany został w nieco innej stylistyce. Podążając za notatkami, pozostawionymi przez tajemniczego naukowca podpisującego się jako „As”, musimy rozwiązać zagadkę kryjącą się w danym pomieszczeniu. Droga do niej nie jest łatwa i wiedzie poprzez szereg pomniejszych zagadek, polegających m.in. na odnalezieniu klucza, uruchomieniu jakiegoś mechanizmu czy też odczytaniu zaszyfrowanej wiadomości. Bardzo pomocny okazuje się tu specjalny wizjer, pozwalający dojrzeć rzeczy niewidoczne gołym okiem. W porównaniu z pierwowzorem, w drugiej części gry zagadki dotyczą nie tylko danej scenerii ale całego pomieszczenia, w którym rozgrywa się dany etap. Wymaga to od graczy znacznie większej uwagi, gdyż wykonanie danej czynności często wywołuje reakcję w innej części pokoju.

Podobnie jak w przypadku poprzedniczki, mechanika zabawy łączy cechy gier logicznych z elementami klasycznych przygodówek point-and-click oraz współczesnych casualowych gier typu „hidden object”. Niezmienny pozostał także towarzyszący rozgrywce klimat tajemniczości, sugestywna oprawa dźwiękowa oraz wykonana z dużą dbałością o szczegóły trójwymiarowa grafika. Unikalny system sterowania zaprojektowano w taki sposób, aby gracze mieli wrażenie realnego wykonywania poszczególnych czynności. Przykładowo obrócenie klucza, czy otwarcie jakiejś szkatułki wymagać będzie od nas wykonania ruchów zbliżonych do rzeczywistych.

Ostatnia modyfikacja 5 lipca 2016

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 80 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Room Two: 12+

The Room Two Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7/8/10
iOS
AND
PC
Switch