Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 1 listopada 2014, 11:25

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 1–2 listopada (m.in. Hellraid: The Escape, Botanicula, LIMBO)

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak Hellraid: The Escape, Botanicula, LIMBO, The Room Two oraz Home: A Unique Horror Adventure.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Hellraid: The Escape

Android: 3 zł; wcześniej 10 zł – iOS: ok. 4 zł; wcześniej ok. 11 zł

Przegląd rozpoczynamy przeceną najnowszej mobilnej produkcji polskiej firmy Techland – eksploracyjnej gry logicznej Hellraid: The Escape, dostępnej od 1 października także na smartfonach i tabletach z Androidem. Akcja produkcji rozgrywa się w mrocznym uniwersum stworzonym na potrzeby gry akcji Hellraid, mającej zadebiutować w 2015 roku na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Tytuł wyróżnia się zaawansowaną, trójwymiarową szatą graficzną na silniku Unreal Engine 3, a w ramach najnowszej aktualizacji wprowadzono do niego dwie nowe komnaty.

The Walking Dead: Season Two

iOS: ok. 8 zł (cena za pierwszy epizod – kolejne rozdziały za ok. 19 zł każdy); wcześniej 19 zł

O ile na Androidzie drugi sezon doskonałej przygodówki The Walking Dead od studia Telltale Games, podobnie jak pierwszy, oferowany jest po części za darmo (bezpłatnie można przetestować pierwszy rozdział historii Clementine), o tyle posiadacze iPhone’a / iPada mogli czuć się poszkodowani, musząc płacić pełną stawkę za każdy z pięciu epizodów. Sytuacja uległa zmianie wraz z halloweenową promocją, dzięki której mogą rozpocząć swoją przygodę z The Walkind Dead: Season Two 60% taniej niż dotąd.

Botanicula

Android: 12 zł; wcześniej 18 zł

Od nieco ponad dwóch tygodni posiadacze smartfonów i tabletów z systemem Android mogą testować grę Botanicula. Gracze, którzy dotąd wstrzymywali się z zakupem dzieła Czechów ze studia Amanita Design,powinni jeszcze raz rozpatrzyć wszystkie za i przeciw, gdyż tytuł został objęty premierową, 40% obniżką. Botanicula jest przygodówką point-and-click. W grze wcielamy się w piątkę leśnych stworzeń, które wyruszają na ratunek olbrzymiemu drzewu, zaatakowanemu przez pasożyty.

King of Dragon Pass

Android: 15 zł; wcześniej 30 zł – iOS: ok. 19 zł; wcześniej ok. 38 zł – Windows Phone: 15,99 zł

Z okazji 15. rocznicy wydania pecetowej wersji King of Dragon Pass – niezwykłego eksperymentu, łączącego w sobie elementy tekstówki, strategii i RPG-a – wydawca gry, firma A Sharp, obniżyła o 50% cenę mobilnych odsłon (promocja obowiązuje tylko do końca weekendu). Produkcja w dalszym ciągu tania nie jest, ale według graczy jest ona warta każdych pieniędzy, głównie z uwagi na świetnie napisaną historię, kształtowaną przez setki decyzji podejmowanych przez użytkownika. Jednocześnie warto zauważyć, że A Sharp pracuje nad duchowym następcą King of Dragon Pass o tytule Six Ages. Gra trafi do sprzedaży w 2016 roku, a jej akcja rozegra się ponownie w krainie Glorantha.

LIMBO

iOS: ok. 8 zł; wcześniej ok. 19 zł

Minęły właśnie trzy miesiące od ostatniej, trwającej aż miesiąc przeceny LIMBO, jednej z najlepszych niezależnych platformówek ostatnich lat. Studio PlayDead uznało, że nastał najwyższy czas na kolejną, jeszcze znaczniejszą obniżkę. Gra, która przerosła wszelkie oczekiwania, stając się inspiracją dla wielu twórców gier, także mobilnych (patrz: seria Naught), budzi zachwyt po dziś dzień. LIMBO to nie tylko doznanie artystyczne, ale też dopracowany gameplay i wciągająca, choć oszczędna, fabuła. Szkoda tylko, że twórcy ciągle nie zdecydowali się przenieść swojego dzieła na inne mobilne systemy.

The Room Two

iOS: ok. 4 zł; wcześniej ok. 11 zł

Nie musieliśmy czekać zbyt długo na kolejną promocję The Room Two – znakomitej gry logicznej od studia Fireproof Games. Niestety, tym razem dotyczy ona wyłącznie edycji pod iOS. Obniżając cenę swojej gry twórcy przygotowują nas powoli do premiery „trójki”, mającej zadebiutować na rynku wiosną 2015 roku. Miłośnicy niekonwencjonalnych, pięknych wizualnie łamigłówek już nie mogą się doczekać.

Wyprzedaż przygodówek z katalogu firmy G5 Entertainment – m.in. Red Crow Mysteries: Legion

Z okazji Halloween firma G5 Entertainment, specjalizująca się w wydawaniu przygodówek typu ukryte obiekty, przeceniła kilka gier ze swojego obszernego katalogu. Obniżką, sięgającą nawet 80%, objęto następujące produkcje:

Dark Meadow

iOS: ok. 4 zł; wcześniej ok. 23 zł

W przypadku Dark Meadow mamy do czynienia z sytuacją zgoła odmienną. Otóż studio Phosphor Games, znane z genialnego Horn, objęło produkcję pierwszą obniżką od dwóch lat. Tak długi czas został wynagrodzony wysokością promocji – grę można obecnie nabyć za około 15% standardowej ceny (odsłona na Androida od dłuższego czasu oferowana jest za darmo, w wersji z wewnętrznymi reklamami i mikropłatnościami). Czym jest Dark Meadow? To mroczna gra przygodowa z elementami gry akcji, wyróżniająca się bardzo dobrą oprawą wizualną, wykreowaną na silniku Unreal Engine 3.

Home - A Unique Horror Adventure

iOS: ok. 4 zł; wcześniej ok. 11 zł

Home – A Unique Horror Adventure – tytuł mówi wszystko. Mroczna przygodówka Benjamina Riversa (kanadyjski deweloper pracuje obecnie nad szalenie ciekawym Alone With You na konsole PlayStation), ciesząca oko efektowną, rozpikselowaną stylistyką, jest eksperymentem narracyjnym. Świat gry oraz wydarzenia, w których uczestniczymy zmieniają się na naszych oczach, czyniąc z gry nieprzewidywalne i jedyne w swoim rodzaju doświadczenie.

Wyprzedaż serii GTA z okazji 10. rocznicy wydania Grand Theft Auto: San Andreas

W dalszym ciągu trwa atrakcyjna promocja z okazji 10. rocznicy wydania gry Grand Theft Auto: San Andreas na konsolę PlayStation 2. Firma Rockstar Games objęła nią mobilne odsłony Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Vice City i Grand Theft Auto: San Andreas w wersjach na Androida oraz iOS.

Okazje Red Stripe dla posiadaczy smartfonów z Windows Phone

Trwa kolejna tygodniowa akcja promocyjna Red Stripe. Tym razem objęto nią trzy produkcje: zabawną strategię turową Skulls of the Shogun, efektowną strzelankę Crumble Zone oraz symulator hokeja na lodzie Hockey Nations PP. Przegląd przecenionych pozycji znajdziecie poniżej: