Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDPCiOS
Okładka Botanicula (AND)
OkładkaBotanicula (AND)

Botanicula

Opracowana przez czeskie studio Amanita Design (Samorost, Machinarium) klimatyczna gra przygodowa, której akcja osadzona została w całości w bajkowym świecie roślin.

Przygodowe | elementy logiczne | 2D | indie

Botanicula Premiera

19kwi2012

PC

1maj2014

iOS

14paź2014

AND

Gry podobne do Botanicula

Samorost 3

Syberia II

Chuchel

Botanicula to humorystyczna przygodówka, której akcja toczy się w bajkowym świecie roślin. Jest to produkcja czeskiego studia Amanita Design, znanego z takich tytułów jak seria Samorost czy wysoko oceniane Machinarium. Za całokształt projektu odpowiadał znany animator Jaromír Plachý, dzięki czemu otrzymaliśmy nietypową atmosferę i styl wizualny. Dodatkową atrakcją jest muzyka skomponowana przez czeski zespół DVA.

Gra opowiada historię pięciu istot zamieszkujących gałęzie olbrzymiego drzewa, które powoli umiera z powodu bezlitosnego ataku pasożytów. Nie mogąc sobie z tym pogodzić nasi bohaterowie wyruszają w pełną niebezpieczeństw wyprawę, aby ocalić ostatnie nasiono rośliny będącej ich domem.

Botanicula jest klasyczną przygodówką z interfejsem point and click. Zabawa polega zatem głównie na przeszukiwaniu lokacji, gromadzeniu wskazówek i rozwiązywaniu łamigłówek. Autorzy zadbali o dostarczenie masy pomysłowych zagadek, których rozwiązanie wymaga od naszych szarych komórek sporego wysiłku. Botanicula jest minimalistyczna w warstwie wizualnej oraz przekazie, ale jednocześnie oferuje długą i bardzo satysfakcjonującą przygodę.

Ostatnia modyfikacja 17 września 2015

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 2375 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Botanicula

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Botanicula Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 1.8 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7900 GTX lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
iOS
AND