Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCANDiOSPS3XBOXPS2Switch
Okładka Syberia II (PC)
OkładkaSyberia II (PC)

Syberia II

Kontynuacja znakomitej gry przygodowej Syberia, stworzonej przez Benoita Sokala oraz studio Microids.

Przygodowe | point-and-click | elementy logiczne

Syberia II Premiera

29mar2004

PC XBOX PS2

25mar2015

AND

1kwi2015

PS3

15paź2015

iOS

30lis2017

Switch

Gry podobne do Syberia II

Syberia

Syberia 3

Najdłuższa Podróż

Rekomendacja GRYOnline.pl

Kontynuacja Syberii – tytułu, którego nie trzeba nikomu przedstawiać i zdecydowanie najlepszej gry przygodowej ostatnich lat, wybranej przez wszystkie serwisy zajmujące się grami „Najlepszą przygodówką roku 2002”. Scenariusz do gry, podobnie jak do jej poprzedniczki, napisał znany belgijski pisarz i artysta Benoit Sokal, brał on też czynny udział w pracach developerskich.

Fabuła drugiej Syberii jest kontynuacją wydarzeń opisanych w części pierwszej - sam Sokal przyznaje, iż pierwotnie powstała jedna opowieść, którą potem podzielono na dwie części: Syberia i Syberia II. Wszystko zaczyna się dokładnie w tym miejscu gdzie skończyła się akcja pierwszej Syberii, tj. w rosyjskim mieście Romansbourg. W tej części głównymi postaciami są Kate i Hans, w przygodach towarzyszy im też mechaniczny Oscar. Tym razem Kate decyduje się podążyć śladem Hansa powodowana wyłącznie swoim osobistym pragnieniem, pozostawiając za sobą sprawy rodzinne, pracę, itp. Staje się jego towarzyszką i pomaga mu odkryć zagadkę mamutów.

Największą zmianą w stosunku do części pierwszej – naturalnie poza fabułą – jest jakość grafiki oraz ożywienie gry i zwiększenie dynamiki rozgrywki. Dodanych zostało szereg nowych efektów graficznych, jak: dynamiczne cienie czy animowany śnieg, akcja rozgrywa się w całkowicie nowych lokacjach (głownie na otwartej przestrzeni), otoczenie nie jest tak puste jak poprzednio, spotykamy więcej ludzi i postaci pobocznych (w tym ponad 25 postaci ludzkich i 10 zwierzęcych), więcej jest też scen dramatycznych. Gra wyjaśnia również szereg niewyjaśnionych wątków z części pierwszej. Fabuła rozgrywa się w czterech lokacjach. Pierwszą jest miasto Romansbourg, następnie akcja prowadzi bohaterów do lokacji zwanej Great North Passage, trzecią jest wioska Youkol, a czwarta to sama, pokryta lodem Syberia.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 3 CD

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 3382 głosów czytelników.

Syberia II cena w dniu premiery: 89,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Syberia II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Syberia II Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 350 MHz
  • 64 MB RAM
  • karta grafiki 16 MB (Riva TNT2 lub lepsza)
  • 400 MB HDD
  • Windows 98/Me/2000/XP
PC
XBOX
PS2
AND
iOS
PS3
Switch