Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOSAND
Okładka Secret Files: Sam Peters (PC)
OkładkaSecret Files: Sam Peters (PC)

Secret Files: Sam Peters

Kolejna część rozwijanego przez studio Animation Arts cyklu gier przygodowych Secret Files. Pod względem fabularnym produkcja nie stanowi bezpośredniej kontynuacji swoich poprzedniczek, będąc pewnego rodzaju spin-offem, w którym kierujemy poczynaniami zupełnie nowej bohaterki.

Przygodowe | point-and-click | detektywistyczne | elementy logiczne

Secret Files: Sam Peters Premiera

18paź2013

PC

29paź2014

iOS

13sty2015

AND

Secret Files: Sam Peters to kolejna odsłona dobrze przyjętej przez graczy serii klasycznych przygodówek typu point’n’click. Nie jest to jednak kontynuacja bezpośrednio powiązana fabularnie z poprzedniczkami, tylko spin-off z nową główną bohaterką. Produkcję przygotowało niemieckie studio Animations Arts, które tworzyło bądź współpracowało przy wszystkich wcześniejszych częściach cyklu.

W tej odsłonie kierujemy postacią tytułowej reporterki, która miała swój debiut w „dwójce” o podtytule Puritas Cordis. Tym razem odgrywa ona główną rolę, zastępując poprzednią bohaterkę – Ninę Kalenkow. Dziennikarka pracuje dla naukowego magazynu „Uncharted” i w poszukiwaniu gorącego tematu wyrusza w podróż do skąpanej w słońcu Ghany. Sam Peters dowiaduje się, że rezydujący tam naukowcy odkryli zmiany w kodzie genetycznym zwierząt wodnych z jeziora Bosumtwi, które powstało miliony lat wcześniej w wyniku uderzenia meteorytu. Zanim jednak postać dotrze do końca misji, czekają na nią inne przeszkody, gdyż, według głoszonych legend Ashanti, w tamtejszej dżungli grasują humanoidalne istoty czyhające na swoje ofiary pod osłoną nocy, a następnie wypijające z nich krew. Sam musi zdecydować, jak daleko jest w stanie posunąć się, by zdobyć upragniony „okładkowy” temat dla czołowego magazynu naukowego.

Secret Files: Sam Peters jest typową przygódowką, w której eksplorujemy następujące po sobie obszary, rozmawiamy z wieloma NPC-ami, wytężamy szare komórki w celu znalezienia rozwiązania logicznych zagadek czy łączymy przedmioty, posuwając do przodu fabułę gry. Interfejs, jak to w point’n’clickach, jest obsługiwany w stu procentach za pomocą myszki. Całość – podobnie jak w przypadku poprzedniczek – została okraszona prerenderowanymi, dwuwymiarowymi tłami, w które wrzucono modele postaci stworzone w pełnym 3D.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,8 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Secret Files: Sam Peters

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Secret Files: Sam Peters Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 2 GHz
  • 512 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 5900 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
PC
iOS
AND