Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2013, 14:55

autor: qjin

Secret Files: Sam Peters zapowiedziane - szykuje się spin-off przygodówkowej serii

Firma Deep Silver zapowiedziała nową odsłonę przygodówki point’n’click Secret Files. Sam Peters, bo o niej mowa, ma być spin-offem cyklu, w którym wcielimy się w tytułową postać. Premiera nastąpi pod koniec września tego roku.

Sam Peters to czwarta odsłona serii, ale będzie ona fabularnie niepowiązana z poprzedniczkami - Secret Files: Sam Peters zapowiedziane - szykuje się spin-off przygodówkowej serii - wiadomość - 2013-07-26
Sam Peters to czwarta odsłona serii, ale będzie ona fabularnie niepowiązana z poprzedniczkami

Całkiem udany przygodówkowy cykl Secret Files otrzyma kolejną odsłonę, która ukaże się w cyfrowej dystrybucji 27 września bieżącego roku. Firma Deep Silver ogłosiła, że studio Animation Arts, twórcy poprzednich części, pracuje nad spin-offem, w którym wcielimy się w Sam Peteres, tytułową reporterkę.

Jako reporterka znana z "dwójki" udamy się do słonecznej Ghany - Secret Files: Sam Peters zapowiedziane - szykuje się spin-off przygodówkowej serii - wiadomość - 2013-07-26
Jako reporterka znana z "dwójki" udamy się do słonecznej Ghany

Wspomniana bohaterka pojawiła się wcześniej w Puritas Cordis, drugiej części serii. Tym razem jednak odegra główną rolę. Dziennikarka uda się do skąpanej w słońcu Afryki, by znaleźć kolejny gorący temat do napisania dla magazynu „Uncharted”. Naukowcy rezydujący w Ghanie odkryli niepokojące zmiany w kodzie genetycznym zwierząt wodnych z jeziora Bosumtwi, które powstało w wyniku uderzenia meteorytu miliony lat temu. Jednak na przeszkodzie Sam staną większe problemy. Według legend Ashanti w dżungli grasują humanoidalne istoty czyhające pod osłoną nocą na swoje ofiary i wysysające z nich później krew. Kiedy ekspedycja naukowa znika, Sam Peters musi zdecydować, jak daleko jest w stanie posunąć się, by zdobyć temat w sam raz na okładkę czołowego magazynu naukowego.

Tytuł zadebiutuje tylko w cyfrowej dystrybucji na PC - Secret Files: Sam Peters zapowiedziane - szykuje się spin-off przygodówkowej serii - wiadomość - 2013-07-26
Tytuł zadebiutuje tylko w cyfrowej dystrybucji na PC

Tajne Akta to seria dwuwymiarowych przygodówek point’n’click, która narodziła się w 2006 roku. Do tej pory doczekaliśmy się trzech odsłon, a ostatnia, o podtytule The Archimedes Code, ukazała się w sierpniu ubiegłego roku na PC oraz konsolach Wii i NDS. Wcielaliśmy się w Ninę oraz Maksa, a rzadziej w pobocznych bohaterów, odkrywając tajemnice w różnych zakątkach świata i ostatecznie zapobiegając globalnej katastrofie.

Cenę Secret Files: Sam Peters ustalono na poziomie 9,99 euro (ok. 42,5 zł). Gra zadebiutuje wyłącznie na pecetach w sklepie cyfrowej dystrybucji Steam.