Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2013, 14:20

autor: Draug

F1 2013 – premiera gry nastąpi 4 października

Po niedawnych doniesieniach o jesiennej premierze F1 2013, najnowszej odsłony serii poświęconej wyścigom Formuły 1, przyszedł czas na konkrety. Studio Codemasters ujawniło, że gra ukaże się 4 października, jednocześnie dla Xboksa 360, PlayStation 3 i PC.

Zaledwie niecałe dwa tygodnie temu ujawniono F1 2013, kolejną część serii skoncentrowanej na wyścigach Formuły 1, a już poznajemy dokładną datę jej premiery. Studio Codemasters, twórcy gry, zapowiedziało, że tytuł wyjdzie 4 października na Xboksa 360, PlayStation 3 i PC.

Zaoferuje on przede wszystkim ostatni sezon F1, z kierowcami i bolidami, którzy przewinęli się przez stawkę w ciągu tego roku. Możemy również oczekiwać wszystkich torów, na których odbyły się wyścigi w jego trakcie. Jednak to nie wszystko, co znajdziemy w edycji 2013. Deweloper umieści bowiem w produkcji także sporo historycznej zawartości.

Miłośników ścigania się z przyjaciółmi może ucieszyć informacja, że F1 2013 zostanie zintegrowana z usługą RaceNet, znaną wcześniej z GRID-a 2. - F1 2013 – premiera gry nastąpi 4 października - wiadomość - 2013-07-26
Miłośników ścigania się z przyjaciółmi może ucieszyć informacja, że F1 2013 zostanie zintegrowana z usługą RaceNet, znaną wcześniej z GRID-a 2.

To, ile jej otrzymamy, będzie zależało od tego, na zakup której z dwóch wersji się zdecydujemy. Edycja standardowa oprócz wspomnianego bieżącego sezonu zaoferuje także zespoły i gwiazdy z lat 80., dając nam możliwość ścigania się za kierownicą ówczesnych pojazdów Lotusa czy Williamsa. Jeszcze więcej tego typu zawartości dostaniemy, wybierając nieco droższą wersję Classic (dostępną tylko w dystrybucji cyfrowej) – w grze znadziemy wówczas dodatkowo elementy pochodzące z lat 90., a także dwa historyczne tory.

Dzięki ostatnim aktualizacjom serwisu Steam poznaliśmy wymagania sprzętowe F1 2013. Ponadto dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, że tytuł ukaże się na naszym rynku w polskiej wersji językowej – niestety nie potwierdził ich polski dystrybutor, nie znamy też terminu wydania gry w Polsce. Pojawiły się też niepotwierdzone informacje, że twórcy serii F1 pracują również nad pozycją przeznaczoną na konsole następnej generacji.