Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2013, 17:10

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

F1 2013 ukaże się jesienią na Xboksie 360, PlayStation 3 i PC

Firma Codemasters zapowiedziała grę F1 2013, która trafi jesienią bieżącego roku na konsole Xbox 360, PlayStation 3 i komputery PC. Produkcja zaoferuje sezon 2013, a także wybranych kierowców, bolidy i trasy z lat 80-tych i 90-tych.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami firma Codemasters zapowiedziała grę F1 2013. Tytuł dostępny będzie jesienią na konsolach Xbox 360, PlayStation 3 i komputerach PC. Dodatkowo na rynku ukażą się dwie edycje produkcji.

F1 2013 w skrócie:
  • Gra na konsole Xbox 360, PlayStation 3 i komputery PC
  • Zaoferuje pełen sezon 2013, a także bolidy, kierowców i trasy z lat 80-tych i 90-tych
  • Tytuł będzie w pełni zintegrowany z usługą RaceNet

F1 2013 dostępne ma być w wersji zwykłej i Classic. Obie edycje zaoferują sezon 2013 z wszystkimi zawodnikami, torami, bolidami, a także nowymi zasadami. Będzie można wcielić się między innymi w Lewisa Hamiltona (Mercedes) i Sergio Pereza (McLaren-Mercedes). Dodatkowo twórcy zaimplementują tryby oferujące zmagania z lat 80-tych.

Firma umożliwi rozegranie klasycznych wyścigów, o których opowie legendarny dziennikarz Murray Walker. Będzie można zasiąść za kierownicą starszych pojazdów firm Williams, Lotus czy Ferrari i ścigać się przeciwko Mario Andrettiemu, Nigelowi Mansellowi, Emersonowi Fittipaldi, a także Gerhardowi Bergerowi. Wszystko to odbędzie się na klasycznych trasach Brands Hatch i Jerez.

Możliwości te będą dostępne w różnych trybach gry single i multiplayer, w tym do zabawy na podzielonym ekranie. Ponadto wersja Classic zaoferuje podobne elementy, tym razem wyjęte prosto z lat 90-tych. Wśród dostępnych kierowców wymieniono chociażby Davida Coultharda, Jacquesa Villeneuve, Eddiego Irvine’a czy Alaina Prosta. Na szczęście dodatkowa zawartość zostanie udostępniona posiadaczom standardowej edycji gry, w ramach DLC, które ukaże się tuż po premierze produkcji.

Poinformowano również, że gra będzie w pełni zintegrowana z usługą RaceNet, znaną chociażby z niedawnej premiery „Mistrzów Kodu” – GRID 2. Zaoferuje ona różne wyzwania, statystyki oraz możliwość porównania swoich wyników ze znajomymi. Dodatkowo dostęp do serwisu uzyskamy poprzez aplikację dedykowaną urządzeniom mobilnym.

Przy okazji opublikowano szereg materiałów graficznych i wideo. Powyżej możecie obejrzeć aż 18-minutowy gameplay przygotowany przez zespół serwisu Gamespot. Został on opatrzony komentarzem dziennikarza i Paula Jeala, reżysera produkcji. Ujawniono również, że F1 2013 nie pojawi się na konsolach nowej generacji. Pisząc w skrócie, firma nie chce śpieszyć się z wejściem na nowy sprzęt, gdyż mogłoby to się odbić niekorzystnie na jakości produkcji. Kolejne informacje ukażą się w najbliższym czasie.

Okładka gry F1 2013: Classic Edition.
Okładka gry F1 2013: Classic Edition.

F1 2013 nie ukaże się na konsolach nowej generacji.