Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiX360PCPS3
Okładka F1 2013 (PC)
OkładkaF1 2013 (PC)

F1 2013

Rozbudowana symulacja wyścigów Formuły 1, korzystająca z oficjalnej licencji Formula One World Championship Limited. Gra wyprodukowana została przez brytyjskie studio Codemasters Software, którego dorobek obejmuje również takie serie, jak TOCA Race Driver oraz Colin McRae DiRT.

Wyścigi | Formuła 1 | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

F1 2013 Premiera

4paź2013

PC X360 PS3

producent: Codemasters wydawca: Codemasters wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

F1 2013 to kolejna odsłona licencjonowanej serii wyścigów, rozwijanych przez firmę Codemasters, specjalizującą się w tym gatunku. Tytuł, po raz pierwszy w historii, oferuje możliwość pojeżdżenia w skórze Lewisa Hamiltona (Mercedes) i Sergio Pereza (McLaren-Mercedes).

Dostępne są dwie edycje produkcji – zwykła i Classic. Obie umożliwiają wcielenie się we wszystkich zawodników z sezonu 2013, którymi jeździ się na wirtualnych odpowiednikach prawdziwych torów, a także rozgrywanie klasycznych wyścigów z lat 80-tych. Różnicę pomiędzy wydaniami stanowi opcja uczestniczenia w wyścigach z lat 90-tych, a więc czasów, gdy rywalizowali ze sobą tacy kierowcy jakMario Andretti, Nigel Mansell, Emerson Fittipaldi czy Gerhard Berger. Standardowo atrakcja ta dostępna jest tylko dla nabywców edycji Classic, ale istnieje możliwość dokupienia tego w ramach DLC do zwykłej wersji F1 2013.

Deweloperzy zatroszczyli się o wprowadzenie aktualnych zasad i przemodelowanie sterowania, by jeszcze lepiej niż dotychczas oddać istotę tego sportu. Do dyspozycji graczy oddano szereg różnych trybów single i multiplayer. Twórcy umożliwi między innymi ściganie się w tradycyjnej kampanii, zabawie dla wielu graczy przez Internet, a także na podzielonym ekranie. Powrót, po roku nieobecności, zaliczył także moduł Grand Prix, pozwalający rozegrać cały weekend wyścigowy (trening, kwalifikacje, wyścig). Główną opcją jest natomiast kariera, w której zaczynając od najsłabszych zespołów, pniemy się w górę hierarchii, by zostać mistrzem Formuły 1. Nie zabrakło także specjalnie przygotowanych wyzwań. Bierzemy w nich udział w sytuacjach wymyślonych przez dewelopera. Dzięki temu da się np. uczestniczyć w wyścigu, podczas którego na torze doszło do wypadku.

Dodatkowo gra jest w pełni zintegrowana z serwisem RaceNet. Umożliwia on porównywanie osiągnięć ze znajomymi, sprawdzanie swoich statystyk, czynny udział w życiu społeczności skupionej wokół produkcji itd.

Oprawa graficzna F1 2013 reprezentuje niemal ten sam poziom, co wcześniejsza edycja. W dalszym ciągu jest to więc gra bogata w detale i widowiskowa. Całość uzupełniana jest przez porządne audio, a polski dystrybutor zatroszczył się o pełną polonizację produkcji.

Ostatnia modyfikacja 21 listopada 2014

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 542 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,8 / 10 na podstawie 193 głosów czytelników.

F1 2013 cena w dniu premiery: 129,90 PLN

Klasyfikacja PEGI F1 2013

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

F1 2013 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i7 2.6 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1024 MB (GeForce GTX 560 lub lepsza)
  • 15 GB HDD
  • Windows Vista/7/8
  • łącze internetowe
PC
PS3
X360