Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2013, 08:55

autor: Marcin "Sarge" Skierski

F1 2013 wjeżdża do polskich sklepów

Fani Formuły 1 doczekali się polskiej premiery F1 2013, czyli kolejnej gry traktującej o zmaganiach kierowców najszybszych bolidów świata. Produkcja studia Codemasters została wydana w naszym kraju w pełnej polskiej wersji językowej przez firmę CDP.pl.

Dzisiaj w Polsce debiutuje gra F1 2013. Kolejna odsłona popularnej serii wyścigów opartych na licencji Formuły 1 została udostępniona jednocześnie na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Jest to prawdopodobnie ostatnia część cyklu przed przesiadką na nową generację konsol.

Produkcja studia Codemasters została wydana w naszym kraju w pełnej polskiej wersji językowej za sprawą firmy CDP.pl. Sugerowana cena edycji pecetowej wynosi 139,99 złotych, a w przypadku konsol mowa o kwocie 229,99 złotych. Wiele rodzimych sklepów tradycyjnie oferuje grę nieco taniej, a najciekawsze oferty znajdziecie w encyklopedii gry-online.pl.

F1 2013 pozwala po raz kolejny zasiąść za kierownicą bolidów Formuły 1

F1 2013 zrecenzowano już w serwisach zagranicznych. Średnia ocen poszczególnych wersji waha się obecnie w granicach 75-82 punktów na 100 możliwych (dane zgromadzone przez Metacritic). Wynik ten będzie się jeszcze zmieniać, bo jest to na razie rezultat co najwyżej kilkunastu wziętych pod uwagę recenzji. W niedalekiej przyszłości spodziewajcie się stosownego artykułu także na łamach gry-online.pl.

F1 2013 to kolejna odsłona popularnej serii wyścigowej autorstwa studia Codemasters. Tytuł bierze na tapetę aktualny sezon Mistrzostw Świata F1. Oznacza to, że w grze zobaczymy kierowców, bolidy oraz tory obecne w tegorocznym (i nie tylko, dzięki Classic Mode) kalendarzu wyścigów.

Jedną z największych nowości F1 2013 jest tryb Classic Mode, w którym pościgamy się na klasycznych torach za kierownicą bolidów z lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Warto dodać, że Zawartość z lat 80. jest dostępna dla wszystkich nabywców gry, podczas gdy bolidy i kierowcy z lat 90. są obecni wyłącznie w wersji F1 2013: Classic Edition. W naszym kraju jest ona o ok. 20-30 złotych droższa od zwykłej.