Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2013, 17:20

F1 2013 – wymagania sprzętowe. Twórcy serii pracują nad grą nowej generacji

Poznaliśmy wymagania sprzętowe pecetowej edycji F1 2013. Specyfikację udostępniono w serwisie Steam, który zdradza również, że tytuł ukaże się w pełnej polskiej wersji językowej. Ponadto twórcy serii F1 pracują nad kolejną grą przeznaczoną na PlayStation 4 i Xboksa One.

Firma Codemasters przygotowuje kolejną, tym razem next-genową edycję F1? - F1 2013 – wymagania sprzętowe. Twórcy serii pracują nad grą nowej generacji - wiadomość - 2013-07-23
Firma Codemasters przygotowuje kolejną, tym razem next-genową edycję F1?
F1 2013 w skrócie:
 • Pecetowa wersja ma wspierać DirectX-a 11 oraz nie obsłuży Windowsa XP
 • Prawdopodobnie otrzyma pełną polską wersję językową
 • Gra zadebiutuje jesienią 2013 roku na PC, PS3 i X360

Nie musieliśmy długo czekać po zapowiedzi gry F1 2013 na ujawnienie wymagań sprzętowych edycji pecetowej. Specyfikację udostępniono w serwisie Steam, który dodatkowo nieoficjalnie zdradza, że tytuł ukaże się w pełnej polskiej wersji językowej. Nie powinno to być zaskoczeniem – poprzednia część wydana nakładem firmy CDP.pl również takową otrzymała.

Wymagania sprzętowe F1 2013 są zbliżone do tych z poprzedniej edycji gry - F1 2013 – wymagania sprzętowe. Twórcy serii pracują nad grą nowej generacji - wiadomość - 2013-07-23
Wymagania sprzętowe F1 2013 są zbliżone do tych z poprzedniej edycji gry

Jak wynika z podanych konfiguracji sprzętowych, gra będzie obsługiwać najnowsze biblioteki DirectX 11, ale bez problemu pogramy na słabszych kartach grafiki pokroju GeForce’a 8600. Posiadacze systemu operacyjnego Windows XP jednak w nową edycję F1 nie zagrają. Nie obędzie się też bez sieciowej aktywacji gry na platformie Steam.

Minimalne wymagania sprzętowe

 • Procesor: Core 2 Duo 2,4 GHz lub Athlon X2
 • Pamięć operacyjna: 2 GB
 • Karta grafiki: Radeon HD 2600 lub GeForce 8600, wsparcie dla DirectX 11
 • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX
 • Dysk twardy: 15 GB wolnego miejsca
 • System operacyjny: Windows Vista lub 7

Rekomendowane wymagania sprzętowe

 • Procesor: Core i7 lub Bulldozer
 • Pamięć operacyjna: 4 GB
 • Karta grafiki: minimum 1 GB pamięci, Radeon HD 6000 (seria) lub GeForce GTX 500 (seria), wsparcie dla DirectX 11
 • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX
 • Dysk twardy: 15 GB wolnego miejsca
 • System operacyjny: Windows Vista lub 7 (64-bit)

F1 2013 to kolejna odsłona wyścigowej serii opartej na licencji Formuły 1. Za produkcję odpowiada ponownie wewnętrzny zespół „Mistrzów kodu”. Z dotychczas ujawnionych informacji o grze wynika, że pojawią się dodatkowe tryby oferujące zmagania z lat 80. i 90., dzięki czemu wcielimy się w legendarnych kierowców bolidu, takich jak odpowiednio Mario Andretti czy Nigel Mansell oraz Eddie Irvine i Jacques Villeneuve. Po więcej szczegółów odsyłamy Was do naszego newsa z połowy bieżącego miesiąca.

Wygląda jednak na to, że firma Codemasters skrywała nie tylko tegoroczną edycję wyścigów F1, ale również szykuje kolejną produkcję, tym razem przeznaczoną na konsole nowej generacji. W serwisie Linkedin Carl Middleton, jeden z grafików odpowiadających za otoczenie, umieścił wpis w CV, według którego niezapowiedziana jeszcze gra ma zadebiutować w 2014 roku na PlayStation 4 i Xboksa One. Producent odpowiadał wcześniej za tytuły z serii F1, w tym także Race Stars. Możliwe, że chodzi o kolejną część tych wyścigów czy – co chyba trochę mniej prawdopodobne – trzeciego GRID-a albo następcę DiRT-a. Codemasters nie skomentowało jeszcze tych doniesień.

F1 2013 ukaże się tej jesieni na PC, PlayStation 3 i Xboksie 360. Co prawda, nie ujawniono jeszcze dokładnej daty wydania, ale, wzorem poprzedniczek, premiery można spodziewać się w drugiej połowie września.