Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS3PCX360
Okładka F1 Race Stars (PC)
OkładkaF1 Race Stars (PC)

F1 Race Stars

F1 Race Stars jest rodzinną grą wyścigową na licencji Formuły 1, stworzoną przez studio Codemasters Racing. W trakcie zabawy zasiadamy za kierownicą prawdziwych bolidów i wcielamy się w znanych kierowców.

Wyścigi | Formuła 1 | samochodowe | gokarty | humorystyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

F1 Race Stars Premiera

13lis2012

PC X360 PS3

producent: Codemasters wydawca: Codemasters wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do F1 Race Stars

Stunt GP

Trackmania (2003)

Trackmania United

F1 Race Stars  jest grą wyścigową, stworzoną specjalnie do zabawy w rodzinnym gronie. Produkcję przygotowało studio Codemasters Racing.

W trakcie zabawy wcielamy się w znanych z prawdziwych wyścigów Formuły 1 kierowców (m.in. Lewisa Hamiltona, Sebastiana Vettela czy Fernando Alonso) oraz zasiadamy za kierownicą zabawnych miniaturek bolidów sygnowanych marką Ferrari czy McLaren.

Pomimo tego, że tory wyścigowe są wzorowane na rzeczywiście istniejących, to nie przypominają one klasycznych tras. W trakcie rywalizacji można napotkać takie niespodzianki, jak wysuwające się z nawierzchni kolczatki, skomplikowane pętle czy korkociągi. Na drodze znajdują się również rozmaite wspomagacze, które pomagają graczowi w osiągnięciu zwycięstwa. Twórcy wprowadzili także możliwość wykonywania skoków, co znacznie zwiększa tempo i emocje płynące z rozgrywki.

W F1 Race Stars kierowcy zostali przedstawieni w sposób karykaturalny, by bardziej pasować do klimatu produkcji. Autorzy przygotowali ładną, stylizowaną grafikę, odznaczającą się niezwykłym bogactwem kolorów, mogącą podobać się zarówno najmłodszym, jak i tym nieco starszym wielbicielom wyścigów.

Gra posiada kilka trybów zabawy, w tym mistrzostwa, sieciowy multiplayer oraz lokalny tryb wyścigu dla kilku graczy (maksymalnie czterech) na podzielonym ekranie.

Ostatnia modyfikacja 24 lipca 2012

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 229 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,2 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

F1 Race Stars cena w dniu premiery: 84,90 PLN

Klasyfikacja PEGI F1 Race Stars

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

F1 Race Stars Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i7 2.6 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 1024 MB (GeForce GTX 560 lub lepsza)
  • 5 GB HDD
  • Windows Vista/7
  • łącze internetowe
PC
X360
PS3