Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka Full Auto (X360)
OkładkaFull Auto (X360)

Full Auto X360

Full Auto – rezultat wspólnej pracy studia Pseudo Interactive oraz koncernu SEGA – to szalone wyścigi samochodowe, w których ważne jest nie tylko to, jak szybko dojedziesz do mety, ale również to, ilu przeciwników uda Ci się wyeliminować po drodze...

Akcji | samochodowe | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Full Auto Premiera X360

10lutego2006

producent: Pseudo Interactive wydawca: SEGA Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Full Auto – rezultat wspólnej pracy studia Pseudo Interactive oraz koncernu SEGA – to szalone wyścigi samochodowe, w których ważne jest nie tylko to, jak szybko dojedziesz do mety, ale również to, ilu przeciwników uda Ci się wyeliminować po drodze...

Fabuła gry przenosi nas do miasta Staunton, które w rzeczywistości stało się zamkniętą enklawą, kontrolowaną przez tajemniczych Pasterzy. Jako emerytowany kierowca zostałeś zmuszony do wzięcia udziału w serii morderczych wyścigów, których głównymi bohaterami są zarówno szybkie, sportowe wozy, jak i cięższe, wolniejsze maszyny. Jedne i drugie cechują się tym, że na masce zaimplementowano im pokaźny arsenał środków zagłady, służący do systematycznego likwidowania innych zawodników. Oczywiście wrogowie próbują robić to samo, dlatego cały czas należy mieć się na baczności. Każdy pojazd okuty jest zbroją, określaną za pomocą czterech współczynników. Jeśli któryś z elementów pancerza ulegnie całkowitemu zniszczeniu (np. z tyłu samochodu), stajemy się tarczą strzelniczą, w którą trafienie może wyeliminować nas z dalszej jazdy. Może, ale niekoniecznie musi, dlatego, że autorzy gry postanowili zafundować graczom opcję cofnięcia się w czasie, nazwaną tu pieszczotliwie Unwreck. Podczas jazdy każdy z użytkowników zmagań może skorzystać z tej opcji w ograniczonym zakresie i powrócić do bardziej przychylnego wariantu wydarzeń.

Zarówno oprawa wizualna jak i dźwiękowa dobrze wykorzystują potencjał drzemiący w konsolach nowej generacji. Modele pojazdów przygotowane są niezwykle starannie, a towarzyszące rozgrywce nieustanne wybuchy i destrukcja otoczenia skutecznie podnosi poziom adrenaliny we krwi. Dzięki wprowadzeniu opcji Unwreck, wyścigi są absolutnie nieprzewidywalne i trzeba mieć się stale na baczności. Warto również zaznaczyć, że gra oferuje również system tworzenia tzw. „powtórek”, które służą zachowaniu najbardziej spektakularnych akcji do późniejszej projekcji.

Full Auto oferuje kilka trybów rozgrywki dla jednego gracza (m.in. rozbudowaną karierę kierowcy z sześćdziesięcioma misjami do wykonania), jak również zabawę przeznaczoną dla kilku osób naraz.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 52 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Full Auto

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Full Auto Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live