Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCWiiNDS
Okładka Secret Files 3: The Archimedes Code (NDS)
OkładkaSecret Files 3: The Archimedes Code (NDS)

Secret Files 3: The Archimedes Code

Trzecia odsłona zapoczątkowanego w 2006 roku cyklu klasycznych przygodówek z interfejsem point-and-click.

Przygodowe | point-and-click | detektywistyczne

Secret Files 3: The Archimedes Code Premiera

anulowana

NDS Wii

31sie2012

PC

Secret Files 3: The Archimedes Code to najnowsza odsłona cyklu klasycznych przygodówek wydawanych w naszym kraju jako Tajne Akta. Poprzednie to Secret Files: Tunguska oraz Secret Files 2: Puritas Cordis.

W tej części ponownie wcielamy się w postacie Niny i Maxa, a także (okazjonalnie) w dwóch innych panów. Tym razem duet ten próbuje rozgryźć tajemnicę liczby pi. Ponownie jesteśmy zmuszeni ratować świat przed zagładą, stawiając czoła wielu niebezpieczeństwom i zwiedzając różne zakątki globu. Cofamy się również w przeszłość – do starożytnej Aleksandrii i renesansowej Florencji. Trafiamy też do niepokojących snów Niny, a nawet w realia postapokaliptyczne.

Trzecia część nawiązuje do pierwszej gry z serii za sprawą zakapturzonych przybyszów, którzy swego czasu uprowadzili ojca bohaterki, oraz ich tajemniczego symbolu. Tym razem znacznie więcej czasu spędzamy w skórze Niny, bowiem na kilka dni przed planowanym ślubem Max zostaje oskarżony o terroryzm i aresztowany przez siły specjalne. Jak się jednak za czas jakiś okazuje, nie wszystko jest takie, na jakie wygląda...

Gra jest klasyczną, stuprocentową przygodówką. Cała zabawa polega na eksplorowaniu lokacji, zbieraniu przedmiotów do późniejszego użytku, rozmawianiu z postaciami drugoplanowymi oraz oczywiście rozwiązywaniu zagadek. Te ostatnie mogą pochwalić się sporą różnorodnością, są wśród nich minigierki (w tym jedna zręcznościowa), układanki, przesuwanki, a nawet labirynt. Wszystko to wykonujemy dzięki prostemu interfejsowi typu point'n'click. Akcja prezentowana jest za pomocą silnika łączącego wysokiej jakości pre-renderowane tła z trójwymiarowymi postaciami. Autorzy w ramach urozmaicenia wprowadzili do zabawy osiągnięcia, konieczność dokonywania wykluczających się wyborów oraz cztery różne zakończenia.

Ostatnia modyfikacja 12 października 2012

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Secret Files 3: The Archimedes Code

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Secret Files 3: The Archimedes Code Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 5900 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
PC
Wii
NDS