Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweNDSPCWiiiOS
Okładka Runaway: The Dream of the Turtle (NDS)
OkładkaRunaway: The Dream of the Turtle (NDS)

Runaway: The Dream of the Turtle

Runaway 2: Sen Żółwia

Druga część znakomitej gry przygodowej przygotowanej przez hiszpańskie Pendulo Studios. Podobnie jak w poprzedniczce, tak i tu spotykamy się z dwójką głównych bohaterów: niezwykle seksowną Giną oraz studentem Brianem.

Przygodowe | point-and-click | humorystyczne

Runaway: The Dream of the Turtle Premiera

17lis2006

PC

31paź2008

NDS

1cze2009

Wii

17paź2013

iOS

Runaway: The Dream of the Turtle to druga część bestsellerowej serii gier przygodowych, wykreowanej przez hiszpańskie Pendulo Studios. W grze spotykamy ponownie dwójkę sympatycznych bohaterów: niezwykle seksowną Ginę oraz łebskiego studenta Briana. Jak pamiętamy był on nieco niezdarnym, choć łebskim facetem, który uratował Ginę przed zgrają bandziorów, a przy okazji zdobył także jej serce. W kontynuacji Brian uległ jednak lekkiej metamorfozie: jego ciało stało się nieco bardziej muskularne, a sposób ubrania i zachowania jest znacznie luźniejszy, niż w pierwowzorze.

Początek historii jaką zaserwowali nam autorzy jest tak samo burzliwy i enigmatyczny jak poprzednio. Wszystko zaczyna się w chwili, gdy piękna Gina zostaje wypchnięta przez Briana z samolotu wycieczkowego, przelatującego nad dżunglą, na kilka chwil przed jego karkołomnym, awaryjnym lądowaniem. Brian wychodzi cało z nieszczęśliwego wypadku, lecz jego głównym zadaniem stanie się odnalezienie Giny. Podróż ta poprowadzi naszego bohatera w różne rejony świata, w tym także na mroźne tereny Alaski. W trakcie misji pomocni okażą się również bohaterowie, poznani w pierwszej odsłonie serii, tacy jak np. haker Sushi Douglas.

Gra została zrealizowana w podobnym stylu jak Runaway: A Road Adventure. Podczas rozgrywki towarzyszą nam liczne nawiązania do nieco kiczowatej, amerykańskiej popkultury, takie jak zegar z tancerką hula-hop na sypialnianym stoliku, czy głowa nieśmiertelnego Elvisa na desce rozdzielczej samolotu. Charakter zagadek, jakim musimy stawić czoła w grze, pozostał taki sam jak w pierwowzorze – nadal są one więc nieco dziwaczne i „zakręcone”, lecz zarazem bardzo zabawne i oryginalne. Podobnie jak w „jedynce” stosunkowo często musimy starannie przeczesywać poszczególne lokacje, w poszukiwaniu istotnych dla rozwoju fabuły przedmiotów.

Oprawa wizualna gry została względem części pierwszej znacznie poprawiona. Nadal bazuje ona jednak na tych samych rozwiązaniach, tzn. kreskówkowej grafice, ręcznie rysowanych tłach i płynnej animacji postaci. Sam interfejs nie uległ większym zmianom – nadal jest to sprawdzony i lubiany „point & click”. Standardowo kursorem myszy wskazujemy bohaterom kierunek poruszania się, jednak po najechaniu na dany przedmiot kursor zmienia się np. w rączkę (kiedy możemy go wziąć) lub lupę (gdy możemy go tylko obejrzeć).

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 5,8 / 10 na podstawie 663 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Runaway: The Dream of the Turtle

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Runaway 2: Sen Żółwia Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB
  • 2.5 GB HDD
  • Windows 98/Me/2000/XP/Vista
PC
NDS
Wii
iOS