Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2008, 10:35

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (18 września 2008)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: Xbox 360 wyprzedza Wii, Sam i Max atakują Nintendo Wii, Rage bez wsparcia dla modów, doczekamy się konferencji Nintendo, wystartowały beta-testy Demigod. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: Xbox 360 wyprzedza Wii, Sam i Max atakują Nintendo Wii, Rage bez wsparcia dla modów, doczekamy się konferencji Nintendo, wystartowały beta-testy Demigod. Zapraszamy do lektury.

Runaway: The Dream of the Turtle

Konwersja Runaway: The Dream of the Turtle, popularnej pecetowej przygodówki wydanej pod koniec 2006 roku, powstająca na konsole Nintendo DS oraz Wii, ukaże się na europejskim rynku w listopadzie. Obie wersje wykorzystywać będą najważniejsze właściwości konsol Nintendo – dotykowy ekran oraz Wiimote’a.

TrackMania DS

Mniej więcej w tym samym czasie do sprzedaży w krajach Unii Europejskiej trafi TrackMania DS. Kolejne pecetowa konwersja zadowoli z pewnością wszystkich fanów oryginału. Nie dość, że autorzy zachowają wszystkie cechy edycji pecetowej, to jeszcze udostępnią graczom rozbudowany edytor, dzięki któremu będą oni mogli projektować nowe tory. Obie produkcje dostarczy na nasz kontynent firma Ascaron Entertainment.

Sam & Max: Season 1

Telltale Games podzieliło się z nami oficjalną datą światowego debiutu pozycji o tytule Sam & Max: Season 1 w wersji na Nintendo Wii. Stanie się to 7 października. Produkcja będzie zestawem sześciu pierwszych epizodów znanych już właścicielom pecetów.

Japonia

Xbox 360 poprawił swoją japońską sprzedaż na tyle, że zdołał w tygodniu zakończonym 14 września wyprzedzić pod tym względem Nintendo Wii. Jak radziły sobie konsole stacjonarne?

  • Xbox 360: 28,681 egzemplarzy
  • Wii: 27,057 egzemplarzy
  • PlayStation 3: 8,050 egzemplarzy

Na taką poprawę sytuacji Xbox 360 złożyły się trzy czynniki: obniżenie ceny konsoli oraz premiery dwóch produkcji jRPG – Tales of Vesperia i Infinite Undiscovery.

Rage

Serwis Gamasutra donosi, że najnowsza propozycja firmy id Software - gra akcji Rage – nie będzie wspierać modów projektowanych przez fanów. Przedstawiciele firmy stwierdzili, że o ile w poprzednich grach id było to możliwe i mile widziane przez producentów, o tyle technologia megatekstur zastosowana w dewelopingu Rage może to utrudniać.

Monster Hunter 3: tri

Z informacji opublikowanych w najnowszym wydaniu magazynu Famitsu wynika, że Monster Hunter 3: tri – najnowsza odsłona popularnego cyklu action jRPG – zostanie przedstawiona na październikowych targach Tokyo Game Show 2008 w wersji grywalnej. Możemy zatem oczekiwać publikacji wielu filmów ukazujących rozgrywkę.

Nintendo

Koncern Nintendo zorganizuje 2 października konferencję prasową (Nintendo Conference Autumn 2008) poświęconą najnowszym dokonaniom firmy. Możemy również oczekiwać, że w jej trakcie ujawnione zostaną nowe propozycje producenta konsol Wii i Nintendo DS. Celem konferencji ma być ponadto wypełnienie luki, jaką jest zwyczajowa nieobecność Nintendo na targach Tokyo Game Show 2008.

Wiedźmin: Edycja Rozszerzona

Wczorajsza, amerykańska premiera Wiedźmin: Edycja Rozszerzona pociągnie za sobą publikację łatki, w którą będą mogli zaopatrzyć się posiadacze wersji podstawowej (wprowadzi ona do rozgrywki zmiany przygotowane z myślą o edycji rozszerzonej). Stanie się to już jutro, czyli w dniu europejskiej premiery gry, o czym poinformował nas CD Projekt RED.

Blue Dragon Plus

Blue Dragon Plus – specjalna wersja popularnego jRPG wydanego w połowie ubiegłego roku na konsolę Xbox 360 – ukaże się w Europie w marcu 2009 roku. Plus powstał na przenośne Nintendo DS. Niecały rok temu do sklepów trafiła jego japońska edycja.

Demigod

Beta-testy Demigod ruszyły. Mogą w nich wziąć wszystkie osoby, które zdecydowały lub zdecydują się na zakup gry w systemie zamówień przedpremierowych. Można tego dokonać za pośrednictwem serwisu Stardock Impulse. Producentami Demigod są ludzie z Gas Powered Games, autorzy m.in. Space Siege, Supreme Commander oraz Dungeon Siege.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Castlevania Judgment

Dance Dance Revolution Universe 3

Way of the Sword

Rock Revolution

Rock Revolution NDS

Rock Revolution Wii

SimAnimals NDS

SimAnimals Wii

X-Blades

Dance Dance Revolution X

DC Universe Online

Guitar Hero: World Tour

Karaoke Revolution Presents: American Idol

Lost in Blue: Shipwrecked!

Duke Nukem 3D

Pro Evolution Soccer 2009

LEGO Batman: The Videogame

Galeria filmów

... a także najnowsze filmy z gier:

Nancy Drew: The Haunting of Castle Malloy

Command & Conquer: Red Alert 3

Gray Matter

Mercenaries 2: World in Flames

Age of Conan: Hyborian Adventures

gry