Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 12 września 2008

Piwo i Orzeszki – Nie ma w co grać!?
Piwo i Orzeszki – Nie ma w co grać!?

Fulko de Lorche, 12 września 2008, 22:00

Mamy XXI wiek, okres prosperity przemysłu gier wideo. Wreszcie jesteśmy szychami, stawianymi na równi z branżą filmową, muzyczną, zabawkarską. Nie wszystkich jednak ten rozwój cieszy.

Dwunastogodzinne Heavy Rain

Crash, 12 września 2008, 16:38

Heavy Rain po raz pierwszy pokazany został światu w trakcie tegorocznych targów Games Convention. Jest to tytuł, który nie tylko dla graczy, ale również dla samego Sony jest niezwykle ważny. David Reeves, szef SCEE (Sony Computer Entertainment Europe) ochrzcił go mianem „najważniejszego tytułu przyszłego roku”.

Prace nad Resistance 2 już prawie ukończone
Prace nad Resistance 2 już prawie ukończone

vampire, 12 września 2008, 15:40

W wywiadzie z Tedem Pricem, którego szef studia Insomniac Games udzielił serwisowi GameSpot, możemy przeczytać kilka ciekawych informacji na temat nadchodzącego shootera, przygotowywanego z myślą wyłącznie o PS3 - Resistance 2. Okazuje się, że jest on już niemal gotowy, obecnie twórcom pozostały tylko ostatnie szlify.

Mroczniejsze Diablo III w akcji

vampire, 12 września 2008, 15:14

Jak wiemy oprawa graficzna nowego Diablo wciąż budzi liczne kontrowersje wśród fanów serii, którzy uważają ją za zbyt kolorową. Mieliśmy juz okazję zobaczyć przeróbki screenshotów i poznaliśmy zdanie Blizzarda na ich temat. Według twórców bardziej mroczne i mniej nasycone środowisko byłoby zbyt monotonne, a wrogowie za bardzo zlewaliby się z tłem.

Zabezpieczenia antypirackie w Sacred 2: Fallen Angel
Zabezpieczenia antypirackie w Sacred 2: Fallen Angel

vampire, 12 września 2008, 13:14

Przedwczoraj na oficjalnej stronie Sacred 2: Fallen Angel pojawiła się informacja dotycząca zabezpieczeń antypirackich w pecetowej wersji gry, na jakie zdecydowali się ludzie ze studia Ascaron Software. Choć na razie wykorzystanie systemu SecuROM, w takiej formie, jak tam opisano zostało potwierdzone jedynie na terenie Niemiec.

Zapowiedziano nowy dodatek do The Sims 2
Zapowiedziano nowy dodatek do The Sims 2

Thorwalian, 12 września 2008, 12:30

Już niedługo, bo za dwa miesiące, na rynku zadebiutuje kolejny oficjalny dodatek do bestsellerowej serii The Sims 2. Tym samym nie sprawdziły się przewidywania, że Osiedlowe Życie było ostatnią taką ponadplanową produkcją przed oczekiwaną przez rzeszę fanów premierą The Sims 3.

EA ujawniło nowy tryb multiplayer w konsolowych wersjach gry FIFA 09
EA ujawniło nowy tryb multiplayer w konsolowych wersjach gry FIFA 09

SETH, 12 września 2008, 11:47

Zimna wojna pomiędzy Japonią a Ameryką Północną rozgorzała na dobre. Co chwila z rękawów dwóch wielkich graczy na rynku elektronicznych piłek nożnych wyciągane są kolejne, skrzętnie ukrywane do tej pory asy. EA zapowiedziała właśnie nowy tryb multiplayer w FIFA 09 o nazwie „Clubs”.

Telekomunikacja Polska ogłasza konkurs na projekt komputerowej gry fabularnej

Przemysław Zamęcki, 12 września 2008, 11:43

Czy doczekamy się kolejnego erpega rodzimej produkcji na miarę Wiedźmina? Być może już wkrótce się o tym przekonamy, bowiem Telekomunikacja Polska ogłosiła konkurs na fabułę komputerowej gry fabularnej.

Kolejna gra poświęcona filmowi Kung Fu Panda w drodze
Kolejna gra poświęcona filmowi Kung Fu Panda w drodze

vampire, 12 września 2008, 11:14

W czerwcu na komputerach PC oraz konsolach PS2, PS3, Xbox 360, Wii i DS pojawiła się wirtualna adaptacja najnowszego dzieła DreamWorks - Kung Fu Pandy. Okazuje się, że już w listopadzie posiadacze konsol Nintendo będą mogli zapoznać się z kolejną grą poświęcona temu filmowi animowanemu, zatytułowaną Kung Fu Panda: Legendary Warriors.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (12 września 2008)

Jiker, 12 września 2008, 10:50

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: World of Warcraft jeszcze bardziej przyjazny, poznajemy prawdopodobną cenę Wipeout HD, będzie nowa wersja Gizmondo, gramy w siódmy epizod American McGee’s Grimm, aktualizujemy ofertę Xbox Originals, obserwujemy wzrost sprzedaży konsoli Xbox 360. Zapraszamy do lektury.

Raport Capcomu -  koniec z ideą wyłączności, większe wsparcie dla PC
Raport Capcomu - koniec z ideą wyłączności, większe wsparcie dla PC

Jiker, 12 września 2008, 09:58

Do tej pory można było odnieść wrażenie, że kwestia ekskluzywności danego tytułu była czymś w rodzaju świętej krowy. Żaden z producentów, czy wydawców nie potrafił podjąć tego tematu we właściwy sposób, ponieważ starali się szukać rozwiązań, które mogłyby zadowolić wszystkich (mowa o patentach w stylu: „czasowa wyłączność” pośród next-genów).

Konkurs: Bierz co chcesz - gra za friko! (12/09/08)
Konkurs: Bierz co chcesz - gra za friko! (12/09/08)

Major Doktor Upiorna, 12 września 2008, 09:39

Mass Effect, Sins of a Solar Empire: Grzechy Imperium Słońca i STALKER: Czyste Niebo – jedna z tych trzech, bez wątpienia ciekawych gier może już wkrótce powędrować do kogoś z was! Aby było to możliwe, musicie jedynie wziąć udział w rozpoczynającym się dzisiaj konkursie z serii „gra za friko”.

O debiucie drugiej części MotorStorma i wersji gry na PSP
O debiucie drugiej części MotorStorma i wersji gry na PSP

Crash, 12 września 2008, 09:22

Mamy dwie, gorące informacje dla fanów szaleńczych wyścigów MotorStorm. Pierwszą z nich jest data pojawienia się MotorStorm: Pacific Rift na rynku. Druga zaś przeznaczona jest dla posiadaczy przenośnej konsoli Sony, pojawiły się bowiem przesłanki pozwalające przypuszczać, iż PSP otrzyma własną wersję gry.

Tabula Rasa bezpieczna, NCsoft zmienia kurs

Ramsik, 12 września 2008, 09:11

Ostatnie doniesienia z obozu koreańskiej firmy NCsoft, będącej jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów i wydawców gier MMO, zasiały niepokój wśród fanów takich gier, jak Dungeon Runners czy Tabula Rasa. Dzisiejsze informacje niektórym pozwolą odetchnąć z ulgą.

Cross-platformowa rozgrywka w MMO praktycznie niemożliwa

Ramsik, 12 września 2008, 08:22

Wraz z obecną generacją konsol bardzo dynamicznie rozwijają się sieciowe usługi ich producentów, pozwalające na komfortowe granie on-line. Coraz częściej jest też poruszany temat wspólnej zabawy użytkowników PC oraz PS3 i Xboxa 360, który najciekawsze stadium osiąga przy gatunku MMO. Głos w tej sprawie postanowili zabrać twórcy The Agency.

Midway ujawnił pełną listę zawodników w MK vs DCU

SETH, 12 września 2008, 07:59

Mortal Kombat vs DC Universe to dzieło tworzone przy współpracy producenta gier Midway Games i jednego z największych wydawnictw komiksów w USA, DC Comics. Od momentu, w którym po raz pierwszy ujawniono szczegóły na temat tej produkcji, czyli w kwietniu tego roku, wśród fanów rozgorzała niesamowita dyskusja, mająca na celu ocenę prawdopodobieństwa wystąpienia w niej poszczególnych postaci znanych z kart komiksów oraz poprzednich odsłon brutalnej i kultowej już serii.