Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 września 2008, 11:47

autor: SETH

EA ujawniło nowy tryb multiplayer w konsolowych wersjach gry FIFA 09

Zimna wojna pomiędzy Japonią a Ameryką Północną rozgorzała na dobre. Co chwila z rękawów dwóch wielkich graczy na rynku elektronicznych piłek nożnych wyciągane są kolejne, skrzętnie ukrywane do tej pory asy. EA zapowiedziała właśnie nowy tryb multiplayer w FIFA 09 o nazwie „Clubs”.

Zimna wojna pomiędzy Japonią a Ameryką Północną rozgorzała na dobre. Co chwila z rękawów dwóch wielkich graczy na rynku elektronicznych piłek nożnych wyciągane są kolejne, skrzętnie ukrywane do tej pory asy. Najpierw Electronic Arts udostępniło wersję demonstracyjną swojej najnowszej produkcji FIFA 09, którą od wczoraj można przetestować w wersjach na PC, Xbox 360 i PlayStation 3. Konami podwinęła się noga i nie opublikowała w tym samym dniu co EA dema PES 2009, o czym mówiło się wcześniej w kuluarach. Japoński koncern nie złożył jednak broni i przypuścił kontratak - ogłosił wszem i wobec, że Pro Evolution Soccer 2009 będzie mieć nieograniczony dostęp do zasobów UEFA Champions League. EA nie pozostało dłużne tym rewelacjom i zapowiedziała nowy tryb multiplayer w FIFA 09 o nazwie „Clubs”.

Nowy typ rozgrywki w grze Elektroników zagości jedynie w wersji na PlayStation 3 i Xbox 360. Umożliwi on tworzenie klubów piłkarskich składających się maksymalnie z 50 graczy z całego świata. Z tej puli menedżer drużyny będzie wybierał dziesiątkę najlepszych, dając im możliwość rozegrania spotkań w sieciowym trybie Be A Pro. Oznacza to, że podczas jednego meczu na boisku będzie biegać naraz 20 zawodników (tryb 10 v 10 Online Team Play) sterowanych przez żywych ludzi rozmieszczonych w różnych zakątkach naszego globu. Co z resztą chętnych do gry, którzy nie zmieścili się w składzie? Oczywiście będą czekać na swoją kolej na szerokiej ławce rezerwowych.

Każda z tak powstałych drużyn rywalizować będzie w przydzielonej wcześniej lidze. Od tego w jakiej klasie rozgrywkowej przyjdzie nam uczestniczyć, zadecyduje odpowiedni system zliczający wartość punktową naszego teamu. Electronic Arts poinformowało natomiast, że z poszczególnych lig będziemy mogli awansować o klasę wyżej lub też zostać relegowanymi do niższej klasy rozgrywkowej. Wszystko to zależeć będzie od wygranych meczów w sezonie.

Dodatkowo menedżerowie drużyn będą mogli pozyskiwać zawodników z innych zespołów. Pomocna w tym okaże się wyszukiwarka piłkarzy spełniająca określone przez nas kryteria. Bez wątpienia nowy tryb w FIFA 09 - Clubs będzie w stanie dostarczyć graczom mnóstwa zabawy w trybie online. A dostanie się do wyjściowej jedenastki na mecz z odwiecznym rywalem – stanie się wręcz bezcenne.

EA ujawniło nowy tryb multiplayer w konsolowych wersjach gry FIFA 09 - ilustracja #1