Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 17 września 2008

Gwiezdne Wojny - o przyciąganiu Mocy
Gwiezdne Wojny - o przyciąganiu Mocy

Przemysław Zamęcki, 17 września 2008, 16:40

Wydarzenie, jakiemu towarzyszy cykl niniejszych artykułów, to oczywiście premiera gry Star Wars: The Force Unleashed. Warto jednak wiedzieć, że tytułowe uwalnianie Mocy, nie dotyczy li tylko podwórka konsolowego, ale jest zjawiskiem znacznie szerszym, obejmującym bowiem swym zasięgiem prawie całość wspomnianego wyżej rozszerzonego wszechświata Gwiezdnych Wojen.

Puzzle Quest zdobywa kolejne nagrody

CDP.pl Press Release, 17 września 2008, 15:15

CD Projekt z przyjemnością informuje, że gra Puzzle Quest została wyróżniona przez portal Benchmark.pl tytułem Dobry Produkt.

Google chce wykupić Valve?

Vercetti, 17 września 2008, 15:12

Znana niemal każdemu internaucie korporacja Google planuje wykupić nie mniej znaną graczom firmę Valve Software – takie rewelacje podał dzisiaj serwis The Inquirer, powołując się na rzekome „dobrze poinformowane źródła”. Oficjalna wiadomość o przejęciu twórców Half-Life’a przez giganta rynku wyszukiwarek ma ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym tygodniu.

Zmiany w systemie zabezpieczeń Spore

vampire, 17 września 2008, 15:08

Wiele kontrowersji wśród graczy budzi system zabezpieczeń Spore, pojawiły się nawet głosy (w tym artykuł Forbes), że wręcz zachęca on do sięgnięcia po nielegalną wersją gry. Ze szczególnym niezadowoleniem przyjęto fakt, iż jedna kopia pozwala na instalację jedynie na trzech różnych komputerach. Więcej na ten temat możecie przeczytać w naszej wcześniejszej wiadomości.

Problemy z Warhammerem Online
Problemy z Warhammerem Online

Przemysław Zamęcki, 17 września 2008, 14:45

Choć do oficjalnej premiery Warhammer: Age of Reckoning pozostał jeszcze jeden dzień, to grę można nabyć już w wielu sklepach. Niestety, nie jesteśmy w tym przypadku zwiastunem radosnej nowiny, choć tak mogłoby się wydawać, czytając powyższe zdanie. Jak się bowiem okazuje, nie wszystko działa tak, jak klienci by tego sobie tego życzyli.

Microsoft pracuje nad kilkoma grami z cyklu Halo

Jiker, 17 września 2008, 14:24

W sieci dudni ostatnio od informacji, które sugerują, że koncern Microsoft rozpoczął pracę nad kilkoma projektami bezpośrednio związanymi z cyklem Halo. Nieustannie padają w nich nazwiska takich osób, jak Corrinne Yu, Kenneth Scott, Ryan Payton, Frank O’Connor oraz Peter Jackson. Czy doczekamy się już niedługo oficjalnej zapowiedzi nowych przygód Master Chiefa?

Promocja dla czytelników Gry-OnLine! Darmowy abonament w grze Dark Orbit!
Promocja dla czytelników Gry-OnLine! Darmowy abonament w grze Dark Orbit!

Redakcja GRYOnline.pl, 17 września 2008, 14:01

Jeśli chciałbyś spróbować swojego szczęścia w podboju kosmosu w Dark Orbit, mamy dla Ciebie interesującą promocję. Wystarczy abyś założył za pośrednictwem naszej strony darmowe konto w grze, a otrzymasz od nas gratis jeden miesiąc płatnego abonamentu.

Ile kosztuje utrzymanie World of Warcraft?
Ile kosztuje utrzymanie World of Warcraft?

Jiker, 17 września 2008, 13:34

World of Warcraft to żyła złota – wie o tym każdy rozgarnięty gracz. Miliony osób bierze codziennie udział w sieciowych zmaganiach, opłacając miesięczne abonamenty, składające się w sumie na wiele milionów czystego zysku. Czy ktoś z Was zastanawiał się jednak, ile może kosztować utrzymanie przy życiu tak olbrzymiego przedsięwzięcia? Sumę tę zdradzili przedstawiciele koncernu Activision Blizzard. Dokonali tego w trakcie zakończonej wczoraj konferencji Analyst Day.

Czy gry szkodzą nastolatkom?
Czy gry szkodzą nastolatkom?

Hed, 17 września 2008, 13:13

Według najnowszego badania przeprowadzonego na amerykańskiej młodzieży przez organizację Pew Internet gry realizują szereg pozytywnych funkcji, chociaż stanowią też pewne zagrożenia. Przedstawiamy podsumowanie tych badań zawierające także ranking najbardziej popularnych tytułów. Co w kwestii wpływu gier na młodych ludzi mają do powiedzenia polscy naukowcy?

Ujawniono europejską datę premiery LittleBigPlanet
Ujawniono europejską datę premiery LittleBigPlanet

Jiker, 17 września 2008, 12:17

Graj, Twórz i Dziel się – takim oto mottem obdarzona została jedna z najlepiej zapowiadających się produkcji bieżącego roku, o ile nie ostatnich kilku lat. Najnowsze dzieło studia The Media Molecule – LittleBigPlanet (bo o nim mowa) – rozpala umysły posiadaczy konsoli PlayStation 3 z wielu powodów, jednak zdecydowanie najważniejszym wydaje się być możliwość wspólnej kreacji wirtualnego świata gry. Wiemy już kiedy rozpoczniemy rozbudowę przygotowanej przez autorów planety. Stanie się to dokładnie 24 października.

Mirror’s Edge na PC dopiero w styczniu 2009?
Mirror’s Edge na PC dopiero w styczniu 2009?

vampire, 17 września 2008, 12:08

Kilka dni temu Electronic Arts przedstawiło swój plan wydawniczy na najbliższe trzy miesiące. Niepokojący wydał się wtedy fakt, iż na liście zabrakło jednej z najciekawiej zapowiadających się produkcji - Mirror’s Edge, która, według wcześniejszych informacji, miała trafić do sklepów w połowie listopada.

Ciąg dalszy sprawy Rage na konsolę Xbox 360
Ciąg dalszy sprawy Rage na konsolę Xbox 360

Hed, 17 września 2008, 11:01

Ponad miesiąc temu dowiedzieliśmy się, że najnowsze dzieło id Software – Rage - w wersji na konsolę Microsoftu będzie wyglądało gorzej. Niedawno świat obiegła nowina o rzekomych cięciach jakich dokonano w Xboksowej wersji gry. Według niej gra została okrojona z powodu ograniczeń nośnika DVD. Coś jest na rzeczy, jednak jak zapewniają twórcy każda z edycji gry będzie zawierała to samo.

Nadchodzi nowy Punisher
Nadchodzi nowy Punisher

fsm, 17 września 2008, 11:00

Trzy lata temu jeden ze sztandarowych komiksowych bohaterów ze stajni Marvela – Frank Castle znany jako Punisher nawiedził nasze PC/Xboxy/PS2 w grze pod jakże oczywistym tytułem The Punisher. Czas na powtórkę.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (17 września 2008)

Jiker, 17 września 2008, 10:42

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: Castle Crushers sprzedają się jak ciepłe bułeczki, weź udział w konkursie Red Faction: Guerrilla, zagraj w Bonda rok w rok, światowe premiery Wiedźmin: Edycja Rozszerzona, Pure, Peggle Nights oraz nowych odsłon Dance Dance Revolution. Zapraszamy do lektury.

Premiera Crysis: Warhead
Premiera Crysis: Warhead

vampire, 17 września 2008, 10:38

Wczoraj odbyła się amerykańska premiera najnowszego wcielenia Crysisa, natomiast europejska (i polska) powinna nastąpić już w najbliższy piątek. Podobnie jak poprzednik, Warhead został zlokalizowany w sposób kinowy (tylko napisy), a jego sugerowana przez firmę Electronic Arts Polska cena wynosi 79.90 zł.

Najlepiej sprzedające się gry w USA na PC (31 sierpnia - 6 września)
Najlepiej sprzedające się gry w USA na PC (31 sierpnia - 6 września)

Przemysław Zamęcki, 17 września 2008, 09:49

Oto najnowsze zestawienie dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na komputery osobiste w Stanach Zjednoczonych w okresie od 31 sierpnia do 6 września. Zostało ono przygotowane przez amerykańską organizację NPD zajmującą się badaniem i analizą amerykańskiego rynku branży elektronicznej.

Guitar Hero: World Tour – abonament i nowy „instrument”
Guitar Hero: World Tour – abonament i nowy „instrument”

Hed, 17 września 2008, 09:45

Firma Activision zapowiedziała już wcześniej zmasowany atak kolejnych tytułów z cyklu Guitar Hero. Dziś wiemy, że możliwe będzie także wprowadzenie opłat za pewne dodatkowe elementy. Znamy też charakter nowego instrumentu przeznaczonego dla czwartej części tej muzycznej serii – Guitar Hero: World Tour.