Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2008, 10:38

autor: Dorota "vampire" Drużko

Premiera Crysis: Warhead

Wczoraj odbyła się amerykańska premiera najnowszego wcielenia Crysisa, natomiast europejska (i polska) powinna nastąpić już w najbliższy piątek. Podobnie jak poprzednik, Warhead został zlokalizowany w sposób kinowy (tylko napisy), a jego sugerowana przez firmę Electronic Arts Polska cena wynosi 79.90 zł.

Wczoraj odbyła się amerykańska premiera najnowszego wcielenia Crysisa, natomiast europejska (i polska) powinna nastąpić już w najbliższy piątek. Podobnie jak poprzednik, Warhead został zlokalizowany w sposób kinowy (tylko napisy), a jego sugerowana przez firmę Electronic Arts Polska cena wynosi 79.90 zł. Ponadto już dzisiaj Amerykanie mogą pobrać za pośrednictwem sieciowej usługi Steam zarówno oryginalnego Crysisa jak i Warhead, od jutra opcja ta będzie dostępna także dla mieszkańców Europy. Zainteresowani elektronicznym wydaniem pierwszej części muszą przygotować się na wydatek rzędu 39.99 USD (około 93 zł) natomiast za kontynuację zapłacić trzeba nieco mniej, bo 29.99 USD (około 70 zł).

Premiera Crysis: Warhead - ilustracja #1

Cevat Yerli, szef Cryteku, uznał premierę Warheada za bardzo ważne wydarzeniem dla swojej firmy. Dodał, że obydwie ekipy zaangażowane w proces tworzenia gry - węgierskie studio odpowiedzialne za kampanię single-player oraz autorzy modułu sieciowego Crysis Wars, zespół z Frankfurtu - spisały się świetnie przygotowując godnego następcę jednej z najlepszych gier roku 2007, co zresztą potwierdził David DeMartini - wiceprezes i główny menedżer EA Partners.

Dla większości graczy Crysis to przede wszystkim świetna grafika i wysokie wymagania sprzętowe. Te same cechy będą mogli przypisać także do Warheada, który chociaż miał być mniej sprzętożerną produkcją wymaga takiej samej konfiguracji co poprzednik.