Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 września 2008, 13:14

autor: vampire

Zabezpieczenia antypirackie w Sacred 2: Fallen Angel

Przedwczoraj na oficjalnej stronie Sacred 2: Fallen Angel pojawiła się informacja dotycząca zabezpieczeń antypirackich w pecetowej wersji gry, na jakie zdecydowali się ludzie ze studia Ascaron Software. Choć na razie wykorzystanie systemu SecuROM, w takiej formie, jak tam opisano zostało potwierdzone jedynie na terenie Niemiec.

Przedwczoraj na oficjalnej stronie Sacred 2: Fallen Angel pojawiła się informacja dotycząca zabezpieczeń antypirackich w pecetowej wersji gry, na jakie zdecydowali się ludzie ze studia Ascaron Software. Choć na razie wykorzystanie systemu SecuROM, w takiej formie, jak tam opisano zostało potwierdzone jedynie na terenie Niemiec, to jednak najprawdopodobniej w pozostałych krajach pozostanie ono bez zmian.

Jedna kopia gry pozwala na instalację jedynie na dwóch różnych komputerach, jednak w każdej chwili możemy daną licencję cofnąć, co umożliwi nam przydzielenie jej do innego sprzętu. Nie ma żadnych ograniczeń co do liczby powtórzeń tej procedury. Przy pierwszej instalacji wymagana jest aktywacja przez Internet, dopuszcza ona wymianę jednego podzespołu w naszym pececie bez konieczności jej wznowienia. Ekipa Ascaron wyszła z założenia, że teraz wiele osób posiada zarówno PC jak i laptopa, jednak nie grają jednocześnie na obydwu komputerach, dlatego też w danym momencie tylko jeden z nich może być zalogowany na multiplayerowym serwerze. Dwóch naraz możemy używać jedynie w trybie single-player i do zabawy w sieci lokalnej. W żadnym wypadku nie musimy przez cały czas trzymać płyty w napędzie. Sacred 2 możemy reinstalowac dowolną ilość razy na komputerze, do którego przypisana jest aktywna licencja.

Zabezpieczenia antypirackie w Sacred 2: Fallen Angel - ilustracja #1

W razie, gdyby system zabezpieczeń sprawiał jakieś problemy, możemy zadzwonić na specjalną infolinię i otrzymać pomoc. Najpierw jednak zostaniemy poproszeni o podanie kodu umieszczonego w instrukcji, który potwierdzi, że posiadamy oryginalną wersję gry. Serwery służące do aktywacji programu będą czynne przez kilka lat, natomiast z chwilą, gdy twórcy stwierdzą, że nie ma już konieczności utrzymywania ich wydany zostanie patch usuwający zabezpieczenia.

Sacred 2: Fallen Angel ukaże się również na konsolach Xbox 360 i PS3, wszystkie trzy wydania powinny trafić do sklepów w tym samym czasie, czyli w listopadzie. W Polsce wydaniem gry zajmie się firma Cenega Poland.