Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcji3DSWii
Okładka Monster Hunter 3 (tri-) G (3DS)

Monster Hunter 3 (tri-) G

Monster Hunter 3 (tri-)

Monster Hunter 3 to kolejna odsłona cyklu gier action RPG, gdzie naszym zadaniem jest tytułowe polowanie na potwory. Jest to również pierwsza z serii gra dostępna na konsolę Nintendo.

Akcji | TPP | fantasy | hack'and'slash | elementy RPG | multiplayer | kooperacja | tytuły ekskluzywne Nintendo

Okładka Monster Hunter 3 (tri-) G (3DS)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

Strona oficjalna

data premiery gry:

20kwi2010

Wii

10gru2011

3DS

Fabuła przedstawia się bardzo prosto – naszym zadaniem jest ochrona małej, nadbrzeżnej wioski przed zagrożeniami płynącymi ze strony lokalnej, dość agresywnej fauny.

Rozgrywka to typowe action RPG z lekką nutką MMORPG. Wypełniamy powierzane nam przez mieszkańców miasteczka zadania, podzielone na różne poziomy trudności, a polegające zwykle na zabiciu określonych potworów lub zbieraniu wskazanych roślin.

W grze nie uświadczymy systemu poziomów, a siła i wytrzymałość postaci zależą od aktualnie przenoszonego ekwipunku. By go usprawniać potrzebne są materiały, zdobywane głównie z ciał zabitych adwersarzy.

Oprócz wypełniania questów, gra oferuje również tryb, w którym możemy bardziej swobodnie przemierzać pełne niebezpieczeństw lokacje oraz daje możliwość wynajęcia sterowanego przez sztuczną inteligencję pomocnika.

Główny nacisk położony został jednak na tryb wieloosobowy. Innych graczy spotykamy w pełniących rolę lobby miastach. Tam dobieramy się w drużyny, składające się maksymalnie z czterech osób, by razem wyruszyć na wspólne wykonywanie zadań. Gra nie korzysta z systemu friend codes.

Porozumiewać się możemy zarówno używając czata tekstowego, jak i komunikacji głosowej.

Oprócz możliwości rozgrywki przez sieć, Monster Hunter 3 oferuje również lokalny tryb multiplayer, polegający wspólnej walce z potworami na arenie. Warto tu wspomnieć, że bez większych problemów możemy zapisać naszą postać na wiilocie, w celu użycia jej na konsoli znajomego.

W opcjach wybrać możemy kilka sposobów sterowania, zarówno wykorzystujących technologię wykrywania ruchu, jak i wymagających jedynie Classic Controllera.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 5,6 / 10 na podstawie 67 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Monster Hunter 3 (tri-) G

odpowiednia dla każdego wieku

Rewelacje z konferencji Nintendo – Monster Hunter 4 na 3DS i wiele innych gier

wiadomość13 września 2011

Firma Nintendo pokazała mnóstwo nowych gier dedykowanych konsoli 3DS na konferencji poprzedzającej targi Tokyo Game Show 2011. Fani twórców Mario i Zeldy mogą spodziewać się takich tytułów jak Super Mario 3D Land, Mario Kart 7 oraz Monster Hunter 4.

Sprzedaż gier Capcomu (Lost Planet 2, Super Street Fighter IV i inne)
Sprzedaż gier Capcomu (Lost Planet 2, Super Street Fighter IV i inne)

wiadomość30 lipca 2010

Firma Capcom ogłosiła swoje wyniki finansowe, jakie osiągnęła w kwartale fiskalnym obejmującym okres od 1 kwietnia do 30 czerwca. Informowaliśmy Was o tym we wczorajszym wydaniu Wieści ze świata, tymczasem dziś wiemy już, jaki wpływ na te dane miała sprzedaż najważniejszych gier dewelopera wydanych w tym czasie.

Wyniki finansowe firmy Capcom
Wyniki finansowe firmy Capcom

wiadomość7 maja 2010

W ostatnim dniach swoimi wynikami finansowymi dzieliły się już koncerny Activision, THQ oraz Nintendo. Tym razem szczegóły z rocznego raportu finansowego ujawniła firma Capcom.

Europejskie daty wydania kluczowych gier Nintendo
Europejskie daty wydania kluczowych gier Nintendo

wiadomość26 lutego 2010

Wczoraj opublikowaliśmy daty premier dla gier na konsole Nintendo w Stanch Zjednoczonych. Niedługo potem, podczas „Szczytu Nintendo” w Londynie, podano również terminy obowiązujące dla rynku europejskiego.

Capcom ujawnia daty premier Super Street Fightera IV i Lost Planet 2
Capcom ujawnia daty premier Super Street Fightera IV i Lost Planet 2

wiadomość26 stycznia 2010

Na japońskiej imprezie zorganizowanej przez Capcom przedstawiono plany wydawnicze firmy na najbliższe miesiące. Poznaliśmy tym samym dokładne daty premier dwóch produkcji opóźnionych w grudniu ubiegłego roku, czyli gier Super Street Fighter IV oraz Lost Planet 2. Ponadto, wydawca wyraźnie planuje dalszą ekspansję popularnej w Azji marki Monster Hunter.

Wii
3DS