Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWii3DS
Okładka Monster Hunter 3 (tri-) G (3DS)
OkładkaMonster Hunter 3 (tri-) G (3DS)

Monster Hunter 3 (tri-) G

Monster Hunter 3 (tri-)

Monster Hunter 3 to kolejna odsłona cyklu gier action RPG, gdzie naszym zadaniem jest tytułowe polowanie na potwory. Jest to również pierwsza z serii gra dostępna na konsolę Nintendo.

Akcji | TPP | fantasy | hack'and'slash | elementy RPG | kooperacja | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Monster Hunter 3 (tri-) G Premiera

20kwi2010

Wii

10gru2011

3DS

producent: Capcom wydawca: Capcom Strona oficjalna

Fabuła przedstawia się bardzo prosto – naszym zadaniem jest ochrona małej, nadbrzeżnej wioski przed zagrożeniami płynącymi ze strony lokalnej, dość agresywnej fauny.

Rozgrywka to typowe action RPG z lekką nutką MMORPG. Wypełniamy powierzane nam przez mieszkańców miasteczka zadania, podzielone na różne poziomy trudności, a polegające zwykle na zabiciu określonych potworów lub zbieraniu wskazanych roślin.

W grze nie uświadczymy systemu poziomów, a siła i wytrzymałość postaci zależą od aktualnie przenoszonego ekwipunku. By go usprawniać potrzebne są materiały, zdobywane głównie z ciał zabitych adwersarzy.

Oprócz wypełniania questów, gra oferuje również tryb, w którym możemy bardziej swobodnie przemierzać pełne niebezpieczeństw lokacje oraz daje możliwość wynajęcia sterowanego przez sztuczną inteligencję pomocnika.

Główny nacisk położony został jednak na tryb wieloosobowy. Innych graczy spotykamy w pełniących rolę lobby miastach. Tam dobieramy się w drużyny, składające się maksymalnie z czterech osób, by razem wyruszyć na wspólne wykonywanie zadań. Gra nie korzysta z systemu friend codes.

Porozumiewać się możemy zarówno używając czata tekstowego, jak i komunikacji głosowej.

Oprócz możliwości rozgrywki przez sieć, Monster Hunter 3 oferuje również lokalny tryb multiplayer, polegający wspólnej walce z potworami na arenie. Warto tu wspomnieć, że bez większych problemów możemy zapisać naszą postać na wiilocie, w celu użycia jej na konsoli znajomego.

W opcjach wybrać możemy kilka sposobów sterowania, zarówno wykorzystujących technologię wykrywania ruchu, jak i wymagających jedynie Classic Controllera.

Ostatnia modyfikacja 2 marca 2012

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 4,9 / 10 na podstawie 71 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Monster Hunter 3 (tri-) G: Odpowiednia dla każdego wieku.

Wii
3DS