Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2010, 11:13

Wyniki finansowe firmy Capcom

W ostatnim dniach swoimi wynikami finansowymi dzieliły się już koncerny Activision, THQ oraz Nintendo. Tym razem szczegóły z rocznego raportu finansowego ujawniła firma Capcom.

W ostatnim dniach swoimi wynikami finansowymi dzieliły się już koncerny Activision, THQ oraz Nintendo. Tym razem szczegóły z rocznego raportu finansowego ujawniła firma Capcom.

W dwunastomiesięcznym okresie zakończonym 31 marca 2010 roku Capcom odnotował 27% spadek przychodów w porównaniu do analogicznego okresu z poprzedniego roku. Niższa sprzedaż wpłynęła znacząco na obniżenie poziomu zysków, które zatrzymały się ostatecznie na 24 milionach dolarów (aż o 73% mniej niż w roku fiskalnym 2009).

Wyniki finansowe firmy Capcom - ilustracja #1

Street Fighter IV

Najpopularniejszymi produkcjami firmy Capcom w mijających dwunastu miesiącach były japońska wersja Monster Hunter Tri na Wii oraz wydane w połowie ubiegłego roku Monster Hunter Freedom Unite na PSP. Wielką popularnością cieszyły się ponadto survival horror Resident Evil 5 oraz bijatyka Street Fighter IV, które były jednymi z najlepiej sprzedających się pozycji 2009 roku na całym świecie.

Niższa sprzedaż oraz spadek poziomu zysków wynika przede wszystkim z faktu, że część długo oczekiwanych produkcji, w tym Super Street Fighter IV, czyli rozbudowana wersja ubiegłorocznego hitu, gra akcji Lost Planet 2 oraz amerykańska i europejska wersja action/RPG Monster Hunter Tri, trafiły lub dopiero trafią do sprzedaży w kolejnym roku fiskalnym.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej