Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2010, 10:28

autor: Jiker

Medal of Honor doczeka się bety trybu wieloosobowego

Wznowienie klasycznej serii strzelanin FPP Medal of Honor jest kolejną produkcją, która doczeka się przedpremierowych beta testów. Wzorem chociażby Battlefield: Bad Company 2, firma Electronic Arts udostępni wczesną wersję trybu wieloosobowego, opracowywanego nomen omen przez studio EA DICE, czyli autorów BC2.

Wznowienie klasycznej serii strzelanin FPP Medal of Honor jest kolejną produkcją, która doczeka się przedpremierowych beta testów. Wzorem chociażby Battlefield: Bad Company 2, firma Electronic Arts udostępni wczesną wersję trybu wieloosobowego, opracowywanego nomen omen przez studio EA DICE, czyli autorów BC2.

Medal of Honor doczeka się bety trybu wieloosobowego - ilustracja #1

Ujęcie z najnowszego zwiastuna Medal of Honor.

Beta, zaanonsowana w ramach amerykańskiej wersji najnowszego zwiastuna MoH (Leave a Message), zostanie uruchomiona przed oficjalną premierą gry, zaplanowaną połowę października bieżącego roku. W chwili obecnej nie wiemy jednak, czy w testach będą mogli wziąć udział mieszkańcy krajów Starego Kontynentu. W trailerze przygotowanym na nasz rynek zabrakło bowiem informacji o becie. Wierzymy jednak, że jest to jedynie niezobowiązujące niedopatrzenie, które zostanie zweryfikowane wraz z ujawnieniem platform, na jakich testy zostaną przeprowadzone.

Niektóre serwisy, jak choćby Voodoo Extreme, sugerują jednocześnie, że w beta testach sieciowego trybu Medal of Honor wezmą udział tylko te osoby, które zdecydują się na zamówienie gry w systemie przedpremierowym. Aktualnie możecie składać preordery m.in. za pośrednictwem sieci GameStop, Sklepu Gry-OnLine, lub też EA Store.

Medal of Honor doczeka się bety trybu wieloosobowego - ilustracja #2

Głos w sprawie Medal of Honor zabrał przy okazji szef EA Games, Frank Gibeau. Powiedział on w wywiadzie udzielonym serwisowi Gamasutra, że wyniki osiągnięte przez poprzednią odsłonę serii, czyli wydane w 2007 roku Airborne, były rozczarowujące. W związku z powyższym, firma pragnie osiągnąć z nową odsłoną cyklu sukces, który zdoła przyćmić niepowodzenia poprzedników. EA planuje wieloletnie wspieranie marki MoH, co wskazuje jednoznacznie, że wiąże z nią wielkie nadzieje.

Przypominamy, że Medal of Honor powstaje z myślą o trzech platformach: PC, Xbox 360 oraz PlayStation 3. Gra jest projektowana przez dwa studia – EA Los Angeles, które zajmuje się opcją dla pojedynczego gracza (na bazie silnika Unreal Engine 3), a także wspomniane już EA DICE, opracowujące dynamiczny tryb wieloosobowy (na bazie najnowszej wersji silnika Frostbite, użytego m.in. w Battlefield: Bad Company 2).

Przyszły nabywca Medal of Honor zostanie wysłany do Afganistanu, gdzie przejmie kontrolę nad członkiem elitarnej jednostki antyterrostycznej realizującej rozkazy samego National Command Authority. NCA to amerykański organ składający się z prezydenta USA i sekretarza obrony narodowej, zobligowanych do podejmowania najistotniejszych decyzji strategicznych, m.in. w kwestii rozpoczęcia ataku nuklearnego. W produkcji weźmiemy w związku z tym udział w zakrojonych na szeroką skalę specjalnych operacjach militarnych, wzorowanych na autentycznych wydarzeniach.