Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360PS3
Okładka Medal of Honor (PC)

Medal of Honor

Kolejna odsłona bestsellerowej serii Medal of Honor, stanowiąca swoisty restart cyklu i przenosząca graczy – po raz pierwszy w historii serii – w realia współczesnych konfliktów zbrojnych.

Akcji | FPP | współczesne konflikty | FPS | wojskowe | strzelanki

Okładka Medal of Honor (PC)

data premiery gry:

12paź2010

PC X360 PS3

Medal of Honor to pierwszoosobowa strzelanina, stanowiąca swoisty restart serii, która została zapoczątkowana w 1999 roku na konsoli PlayStation. Po raz pierwszy w historii cyklu gracze otrzymali szansę wzięcia udziału we współczesnym konflikcie. Produkcja została opracowana przez dwa studia deweloperskie: EA Los Angeles zaprojektowało opcję dla pojedynczego gracza, natomiast EA DICE opracowało dynamiczny tryb wieloosobowy.

W Medal of Honor gracz zostaje wysłany do Afganistanu, gdzie przyjdzie mu na przemian wcielać się w żołnierzy dwóch oddziałów. Pierwszy z nich to tzw. Tier 1 elitarna jednostka antyterrostyczna, realizująca rozkazy samego National Command Authority - amerykańskiego organu składającego się z prezydenta USA i sekretarza obrony narodowej, zobligowanego do podejmowania najistotniejszych decyzji strategicznych – np. w kwestii rozpoczęcia ataku nuklearnego. Jako żołnierze Tier 1 przeprowadzamy ciche i precyzyjne operacje głęboko na terytorium wroga. Drugi oddział, którego członkami przyjdzie nam pokierować to U.S Rangers. Jednostki te działają niczym młot bojowy i nie zawracają sobie głowy jakimikolwiek subtelnościami. Działają ostro i nie odpuszczają, nim nie zmiotą celów z powierzchni ziemi. Naprzemienne wcielanie się w żołnierzy dwóch tak odmiennych oddziałów zapewnia dużą różnorodność doznań.

W produkcji bierzemy udział w zakrojonych na szeroką skalę specjalnych operacjach militarnych, wzorowanych na autentycznych wydarzeniach. Przez cały proces produkcyjny gry twórcy mogli liczyć na aktywne wsparcie ze strony społeczności U.S. Special Operations Community, co zapewnia odpowiednią wiarygodności ukazywanych wydarzeń. Gracz ma możliwość m.in. pojeździć quadem, bombardować pozycje wroga przy pomocy samolotów bezzałogowych czy prowadzić ostrzał z pokładu helikoptera.

Oprócz kampanii dla pojedynczego gracza oraz przygotowanego przez studio DICE multiplayera, w grze został również umieszczony tryb zwany Tier 1. Polega on na ponownym przechodzeniu zaliczonych już wcześniej poziomów, ale tym razem z ograniczeniem czasowym. Na zaliczenia każdego etapu mamy określoną liczbę minut, a po ich upływie misja kończy się niepowodzeniem. Gracz ma jednak możliwość zatrzymania licznika, poprzez trafianie w głowy przeciwników, zabijanie wrogów w walce wręcz lub wysadzanie ich przy pomocy granatów. Tryb ten wymaga połączenia z Internetem, gdyż w sieci automatycznie tworzone są rankingi najlepszych wyników.

Medal of Honor korzysta z dwóch silników graficznych. Kampania dla pojedynczego gracza opracowana została o technologię Unreal Engine 3.0, podczas gdy tryb multiplayer działa na znanym z Battlefield: Bad Company 2 silniku Frostbite.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 5227 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,6 / 10 na podstawie 1436 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 149,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Medal of Honor

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Medal of Honor

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium D 3.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7800 GT lub lepsza)
  • 9 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Medal of Honor - recenzja gry
Medal of Honor - recenzja gry

Recenzja 18 października 2010, 12:03

Co do wspomnianego już multiplayera – autorzy każą wierzyć, że to właśnie on stanowi główną atrakcję tego programu (po odwróceniu pudełka z grą i przeczytaniu sloganów ją reklamujących można odnieść wrażenie, że singiel tu praktycznie nie istnieje). Za stworzenie modułu do internetowej rywalizacji odpowiada studio DICE, to samo, które stoi za powstaniem Battlefielda – innej popularnej serii pierwszoosobowych strzelanin, mającej wierne grono zwolenników. Szwedzi nie patyczkowali się i swoją część gry zbudowali na silniku Frostbite, tym samym, który napędzał ostatnią odsłonę cyklu Bad Company. Nietrudno przewidzieć, jaki przyniosło to efekt. W kwestii jakości oprawy graficznej pomiędzy trybem single a multi rozciąga się po prostu przepaść. To jak przesiadka z malucha do ferrari, inny wymiar wizualnej rozkoszy.

PC
X360
PS3