Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lutego 2012, 10:22

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Pierwsze szczegóły na temat nowej odsłony serii Medal of Honor na początku marca?

Redaktorzy serwisu Kotaku donoszą, że na początku marca powinniśmy poznać kilka szczegółów na temat kolejnej odsłony serii Medal of Honor. Wtedy ma odbyć się zamknięte spotkanie dla prasy.

Wygląda na to, że za miesiąc doczekamy się ujawnienia pierwszych informacji na temat kolejnej odsłony serii Medal of Honor. Tak przynajmniej wynika z doniesień redaktorów serwisu Kotaku.

W skrzynce odbiorczej wymienionego portalu pojawiło się zaproszenie na prezentację przeznaczoną dla prasy. Zostało ono wysłane w formie poniższego zdjęcia, które sugeruje, by zapamiętać datę 6 marca. Podano także konkretną godzinę - dzięki temu wiemy, że spotkanie odbędzie się 7 marca o godzinie 5:00 polskiego czasu.

Pierwsze szczegóły na temat nowej odsłony serii Medal of Honor na początku marca? - ilustracja #1

Skąd pewność, że chodzi o zapowiedź nowej części Medal of Honor? Zdradza to charakterystyczne logo MOH, które było obecne także w pudełkach z grą Battlefield 3 i odnosiło się bezpośrednio do serii Medal of Honor. Wydaje się oczywiste, że nie jest to tylko przypadek i firma Electronic Arts rzeczywiście ma coś nowego do ogłoszenia.

O kontynuacji strzelaniny wydanej w 2010 roku mówi się od jakiegoś czasu. Ostatnio pojawiły się plotki, że produkcja miałaby ukazać się na rynku jeszcze w tym roku. Brytyjska sieć sklepów GAME informowała o tym za pośrednictwem wpisu na Twitterze, który notabene został szybko usunięty. Nie należy też zapominać, że rok temu potwierdzono trwające prace nad grą, choć nie podano wtedy żadnych szczegółów.

Ostatnia odsłona serii Medal of Honor była swego rodzaju resetem cyklu, mającym konkurować z marką Call of Duty i stanowić alternatywę dla kolejnych części Battlefield. Opinie na temat dzieła studia EA Los Angeles oraz EA DICE były stosunkowo umiarkowane, ale twórcom w ciągu dwóch tygodni udało się sprzedać ponad dwa miliony egzemplarzy, co prawdopodobnie okazało się wystarczającą motywacją do stworzenia kontynuacji.