Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2011, 11:23

autor: Hed

Rewelacje z konferencji Nintendo – Monster Hunter 4 na 3DS i wiele innych gier

Firma Nintendo pokazała mnóstwo nowych gier dedykowanych konsoli 3DS na konferencji poprzedzającej targi Tokyo Game Show 2011. Fani twórców Mario i Zeldy mogą spodziewać się takich tytułów jak Super Mario 3D Land, Mario Kart 7 oraz Monster Hunter 4.

Za nami konferencja Nintendo, którą można potraktować za wstęp do targów Tokyo Game Show 2011. Koncern mówił sporo o swojej tegorocznej platformie, czyli 3DS, a także nowych grach. Dowiedzieliśmy się między innymi, że przenośna konsola z trójwymiarowym ekranem otrzyma grę Monster Hunter 4 i kilka innych, potencjalnie ciekawych tytułów.

The Legend of Zelda: Skyward Sword

Konferencja rozpoczęła się od prezentacji gry The Legend of Zelda: Skyward Sword i przypomnienia o 25-leciu samej marki. Na scenie pojawił się Shigeru Miyamoto, czyli twórca Zeldy, Mario i większości innych znanych tytułów Nintendo. Podobno ukończenie gry zabierze graczom od 50 do 100 godzin. Prace nad Skyward Sword trwają od 5 lat i bierze w nich udział około 100 specjalistów.

Producent pokazał kilka scen z nowych przygód Linka, w których skorzystamy z systemu WiiMotion Plus. Czujniki pozwolą wykonywać precyzyjne ciosy i ominąć obronę przeciwników. W grze zobaczymy wiele typowych elementów: eksplorację, zagadki oraz walkę. Bohater skorzysta też z dobrze znanych dodatków (np. liny z hakiem) i co najmniej jednego nowego przedmiotu: żuka.

Rewelacje z konferencji Nintendo – Monster Hunter 4 na 3DS i wiele innych gier - ilustracja #1

Miyamoto zaprezentował przejażdżkę kopalnianym wagonikiem, scenę latania oraz walkę z kilkoma nietypowymi potworami: pajęczakiem stworzonym z lawy oraz bezgłowym gigantem. Fani serii mogą spodziewać się kolejnej ciekawej przygody. The Legend of Zelda: Skyward Sword trafi do sklepów w listopadzie tego roku (także w specjalnej wersji ze złotym kontrolerem).

Wii i 3DS

Satoru Iwata, prezes Nintendo, próbował przekonać dziennikarzy, że konsola Wii w dalszym ciągu ma wiele do zaoferowania. Szef koncernu przypomniał o takich tytułach jak Dragon Quest X, Kirby's Epic Yarn, Skyward Sword, czy PokéPark 2: Beyond the World.

Najwięcej miejsca poświęcono jednak konsoli 3DS, która do tej pory znalazła uznanie głównie męskiej części widowni. Z myślą o paniach Nintendo wypuści sprzęt w nowym kolorze: Misty Pink, a także zadba o dopływ nowych gier i aplikacji (Tomodachi Collection, Style Savvy).

Rewelacje z konferencji Nintendo – Monster Hunter 4 na 3DS i wiele innych gier - ilustracja #2

Sprzęt doczeka się aktualizacji, która umożliwi kręcenie filmów w 3D, odświeży sklep eShop i przyniesie zmiany w aplikacji Mii Plaza. Dokładna data premiery łatki nie jest jeszcze znana, ale można spodziewać się jej niedługo.

Po konferencji ujawniono również pewien dodatek, o którym plotkowaliśmy niedawno. Chodzi o drugi doczepiany kontroler analogowy. 3DS Expansion Slide Pad zostanie wydany w Japonii 10 grudnia i będzie kosztował około 20 dolarów. Skorzystają z niego takie gry jak: Monster Hunter 3G, Resident Evil: Revelations, Metal Gear Solid: Snake Eater 3D, Ace Combat 3DS, Dynasty Warriors 3DS i Kingdom Hearts 3D.

Gry

Iwata przeszedł do najciekawszej dla graczy części prezentacji, czyli gier. Prezes Nintendo rozpoczął od pokazania Super Mario 3D Land, pierwszej prawdziwej produkcji z hydraulikiem w roli głównej dedykowanej konsoli 3DS. Tytuł jest standardową platformówką, która wykorzystuje ekran 3D, pozwalający na poruszanie się „w głąb ekranu”.

Rewelacje z konferencji Nintendo – Monster Hunter 4 na 3DS i wiele innych gier - ilustracja #3

Kolejne pokazane propozycje to Mario Kart 7, wyścigi, w których zadebiutuje opcja tworzenia własnych pojazdów oraz tryb multiplayer online z graczami reprezentowanymi przez awatary Mii. Nintendo ma też w zanadrzu takie pozycje jak Mario Tennis oraz Paper Mario. Obie gry zostaną wydane w 2012 roku, przed innym interesującym dziełem: Luigi’s Mansion 2.

W 2012 roku Mario i Sonic wybiorą się na olimpiadę (Mario & Sonic at the London 2012), a fani wirtualnych światów zagłębią się w Animal Crossing 3DS (gra zawiera kilka opcji sieciowych). Pokazano również ciekawie wyglądającą grę piłkarską z prostą grafiką i możliwością grania w sieci, nowy horror korzystający z kamery 3D, a także świetnie wyglądającą strategię turową Fire Emblem.

Na scenie pojawili się nowi goście, reprezentujący różnych deweloperów i wydawców. Mówiono między innymi o następujących produkcjach:

 1. Dynasty Warriors Versus – nowa odsłona dobrze znanej serii Omega Force.
 2. Bravely Default: Flying Fairy – animowany RPG od Square Enix w klimatach AR.
 3. Gundam Age i SD Gundam G Generation 3D – gry o bitwach w kombinezonach bojowych.
 4. Project Mirai – gra rytmiczna Hatsune Miku z możliwością przeprowadzania koncertów w rozszerzonej rzeczywistości.
 5. Resident Evil: Revelations – kolejna odsłona dobrze znanej serii.
 6. Ace Combat 3D: Cross Rumble – nowa gra od studia Project Aces.
 7. Tekken 3D: Prime Edition
 8. Theatrhythm
 9. Dragon Quest: Slime Rocket
 10. Girl’s RPG – nowa gra studia Level-5.
 11. LovePlus
 12. Metal Gear Solid 3D: Snake Eater

Kid Icarus: Uprising

Dłuższy fragment konferencji poświęcono oczekiwanej grze Kid Icarus: Uprising, która jak zwykle wyglądała bardzo dobrze. Niestety, Satoru Iwata ujawnił, że produkcja została opóźniona i pojawi się dopiero w pierwszym kwartale 2012 roku.

Rewelacje z konferencji Nintendo – Monster Hunter 4 na 3DS i wiele innych gier - ilustracja #4

Prezes Nintendo nie podał przyczyn opóźnienia, ale ujawnił, że trzy studia przygotują filmy na potrzeby promocji gry. Fani mogą spodziewać się animacji od ekip z Production I.G., Studio 4C oraz Shaft. Każdą z nich będzie można odtworzyć na 3DS.

Monster Hunter

Prawdziwym hitem spotkania z Nintendo była zapowiedź dwóch tytułów z niezwykle popularnej w Japonii serii Monster Hunter. Przedstawiciel firmy Capcom przypomniał o Monster Hunter 3 G, czyli przeróbce gry Monster Hunter Tri, w której po raz pierwszy pojawiły się sceny podwodne. Twórcy pokazali długi fragment rozgrywki i podali jej datę premiery (w Japonii): 10 grudnia 2011 roku.

Capcom zapowiedział też nowy projekt z serii, zatytułowany po prostu Monster Hunter 4. Produkcja zostanie wydana najprawdopodobniej tylko na 3DS i będzie opowiadała o tym, co poprzednie odsłony. W grze wcielimy się więc w wojowników zmagających się z ogromnymi bestiami. W krótkim zwiastunie zobaczyliśmy śmiałka uciekającego przed potworem przypominającym smoka.

Podsumowanie

Konferencja miała pokazać, że Nintendo inwestuje sporą część swoich zasobów w platformę 3DS i zamierza lepiej dbać o katalog dedykowanych jej gier. Lista pozycji pokazanych w ciągu kilkudziesięciu minut jest imponująca, a takie tytuły jak Monster Hunter 4 mogą zainteresować Japończyków konsolą. Pytanie tylko, czy to wystarczy, aby przekonać graczy z zachodnich rynków.