Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWiiSwitch
Okładka The Legend of Zelda: Skyward Sword HD (Switch)
OkładkaThe Legend of Zelda: Skyward Sword HD (Switch)

The Legend of Zelda: Skyward Sword HD

The Legend of Zelda: Skyward Sword

The Legend of Zelda: Skyward Sword HD to odświeżona wizualnie i dostosowana do konsoli Switch odsłona przygód Linka od Nintendo. Ponownie wyruszamy w podróż po podniebnych miastach na pomoc przyjaciółce i podjęcia się walki z ze złem.

Akcji | TPP | fantasy | elementy RPG | reedycje/remastery/remaki | The Legend of Zelda | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo | Find Your Next Game

The Legend of Zelda: Skyward Sword HD Premiera

18lis2011

Wii

16lip2021

Switch

The Legend of Zelda: Skyward Sword to przygodowa gra akcji, będąca drugą odsłoną cyklu The Legend of Zelda wydaną na konsolę Nintendo Wii. Projektantem gry jest Shigeru Miyamoto, jeden z najbardziej znanych deweloperów pracujących dla koncernu Nintendo.

Nintendo po 10 latach od wypuszczenia oryginalnej produkcji na konsolę Wii zdecydowało się na odnowić wspomnienia graczy wypuszczając ulepszoną wersję przygód Linka na konsolę Switch. Nie licząc poprawionej oprawy graficznej, produkcja została dostosowana na potrzeby nowej platformy, dzięki czemu poprawie uległo też sterowanie postacią.

Fabuła

Historia przedstawiona w odnowionej wersji nie uległa zmianie, więc ponownie mamy okazję wcielić się w Linka i przemierzyć lewitujące miasta i wysepki krainy Skyloft i wziąć udział w konflikcie między dobrem a złem. Wszystko zaczyna się od tego, gdy pewnego dnia Link odkrywa tajemniczy miecz, czyli tytułowy Skyword Sword. Nie jest to zwykły oręż, bowiem w jego wnętrzu zamknięta została istota, zwana Fi, która informuje go o złu czającym się poniżej jego rodzinnej krainy, a także o tym, że chłopak jest bohaterem wybranym przez samą Boginię w celu pokonania Demise. Tak rozpoczyna się przygoda obejmująca podróż po świątyniach, wulkanie Eldin, pustyni Lanayru, a nawet podróże w czasie, w których trakcie bohater stara się również odnaleźć przyjaciółkę z dzieciństwa - Zeldę, która zaginęła po ataku tornada, a jest kluczową postacią dla całego konfliktu.

Mechanika

The Legend of Zelda: Skyward Sword HD to zręcznościowa gra akcji, której fundamenty nie zostały zmienione na potrzeby odnowionej wersji, za to sterowanie postacią zostało dostosowane pod konsole Nintendo Switch i poprawione względem oryginału, tak aby było płynniejsze i bardziej intuicyjnie. Jest to kluczowe w tej odsłonie przygód Linka ze względu na bardzo zróżnicowane i skomplikowane schematy sterowania postacią, widoczne zwłaszcza w trakcie potyczek z licznymi przeciwnikami i bossami, niezależnie od tego czy wykorzystujemy do tego miecz i tarczę, łuk, czy bomby.

W produkcji nie zabrakło również typowych dla serii zagadek i rozmaitych łamigłówek o różnym stopniu trudności, do których rozwiązania niezbędne okaże się skorzystanie ze specjalnych przedmiotów dostępnych w arsenale Linka, jak bicz czy żuk służący do szpiegowania.

Kwestie techniczne

The Legend of Zelda: Skyward Sword HD posiada lepszą jakościowo oprawę graficzną względem oryginału, bo twórcy zadbali o wyższej jakości tekstury, szczegółowe modele 3D postaci i otoczenia, dopracowali przerywniki filmowe oraz zapewnili płynniejsze doświadczenie w większej rozdzielczości.

Ostatnia modyfikacja 16 lipca 2021

Tryb gry: single player  

Nośnik: 7,5 GB

Ocena użytkowników: 4 / 10 na podstawie 417 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,8 / 10 na podstawie 143 głosów czytelników.

The Legend of Zelda: Skyward Sword HD cena w dniu premiery: 219,90 PLN

Klasyfikacja PEGI The Legend of Zelda: Skyward Sword HD

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Wii
Switch