Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSPNDSPS2PS3Wii
Okładka The Lord of the Rings: Aragorn's Quest (PS3)
OkładkaThe Lord of the Rings: Aragorn's Quest (PS3)

Władca Pierścieni: Wyprawa Aragorna

The Lord of the Rings: Aragorn's Quest

Władca Pierścieni: Wyprawa Aragorna to osadzona w realiach filmowej trylogii "Władca Pierścieni" gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP).

Akcji | TPP | fantasy | Władca Pierścieni | filmy | PlayStation Move

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Władca Pierścieni: Wyprawa Aragorna Premiera

14wrz2010

PS2 PSP NDS Wii

28wrz2010

PS3

The Lord of the Rings: Aragorn’s Quest to gra akcji dla całej rodziny, w której przeżywamy największe przygody Obieżyświata, czyli Aragorna, króla Gondoru i bohatera trylogii Władcy Pierścieni. Deweloperem produkcji jest studio TT Fusion. Do sklepów grę wprowadziła firma Warner Bros. Interactive.

W The Lord of the Rings: Aragorn’s Quest bohaterów poznajemy w chwili rozpoczęcia przygotowań do wielkiego przyjęcia organizowanego w Hobbitonie. Odbywa się ono na cześć Aragorna, oraz Samwise’a Gamgee, niezapomnianego towarzysza Froda, pomagającego mu w zapanowaniu nad mocą tytułowego Pierścienia.

Rozgrywkę rozpoczyna interesująca opowieść Sama, aktualnie burmistrza miasteczka hobbitów, w której przypomina on największe dokonania Obieżyświata, znane z filmowej trylogii Władcy Pierścieni (choć nie tylko). Gracz wciela się w króla Gondoru i odgrywa historie przedstawiane zgromadzonym przez niezmordowanego Sama. Rozgrywka w głównej mierze polega na uczestnictwie w ugrzecznionych walkach z siłami ciemności. Wrogów pokonujemy przy użyciu mieczy, łuków oraz włóczni. Gra umożliwia również zabawę w kooperacji z drugą osobą, która wciela się w rolę czarodzieja Gandalfa.

Wersja gry przeznaczona dla konsoli PlayStation 3 jako jeden z pierwszych tytułów wykorzystuje możliwości specjalnego kontrolera o nazwie PlayStation Move. Dzięki jego możliwościom gracz ma wrażenie, że w rzeczywistości posługuje się mieczem czy łukiem.

Ostatnia modyfikacja 1 października 2010

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 391 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7 / 10 na podstawie 106 głosów czytelników.

Władca Pierścieni: Wyprawa Aragorna cena w dniu premiery: 199,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Władca Pierścieni: Wyprawa Aragorna

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Wii
PS2
NDS
PSP
PS3