Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2PS3PSPNDSWii
Okładka The Lord of the Rings: Aragorn's Quest (PS2)

Władca Pierścieni: Wyprawa Aragorna

The Lord of the Rings: Aragorn's Quest

Władca Pierścieni: Wyprawa Aragorna to osadzona w realiach filmowej trylogii "Władca Pierścieni" gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP).

Akcji | TPP | fantasy | Władca Pierścieni | filmy | PlayStation Move

Okładka The Lord of the Rings: Aragorn's Quest (PS2)

data premiery gry:

14wrz2010

Wii PS2 NDS PSP

28wrz2010

PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Lord of the Rings: Aragorn’s Quest to gra akcji dla całej rodziny, w której przeżywamy największe przygody Obieżyświata, czyli Aragorna, króla Gondoru i bohatera trylogii Władcy Pierścieni. Deweloperem produkcji jest studio TT Fusion. Do sklepów grę wprowadziła firma Warner Bros. Interactive.

W The Lord of the Rings: Aragorn’s Quest bohaterów poznajemy w chwili rozpoczęcia przygotowań do wielkiego przyjęcia organizowanego w Hobbitonie. Odbywa się ono na cześć Aragorna, oraz Samwise’a Gamgee, niezapomnianego towarzysza Froda, pomagającego mu w zapanowaniu nad mocą tytułowego Pierścienia.

Rozgrywkę rozpoczyna interesująca opowieść Sama, aktualnie burmistrza miasteczka hobbitów, w której przypomina on największe dokonania Obieżyświata, znane z filmowej trylogii Władcy Pierścieni (choć nie tylko). Gracz wciela się w króla Gondoru i odgrywa historie przedstawiane zgromadzonym przez niezmordowanego Sama. Rozgrywka w głównej mierze polega na uczestnictwie w ugrzecznionych walkach z siłami ciemności. Wrogów pokonujemy przy użyciu mieczy, łuków oraz włóczni. Gra umożliwia również zabawę w kooperacji z drugą osobą, która wciela się w rolę czarodzieja Gandalfa.

Wersja gry przeznaczona dla konsoli PlayStation 3 jako jeden z pierwszych tytułów wykorzystuje możliwości specjalnego kontrolera o nazwie PlayStation Move. Dzięki jego możliwościom gracz ma wrażenie, że w rzeczywistości posługuje się mieczem czy łukiem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 381 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7 / 10 na podstawie 106 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,99 PLN

Gry podobne do Władca Pierścieni: Wyprawa Aragorna

Klasyfikacja PEGI Władca Pierścieni: Wyprawa Aragorna

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Wieści ze świata (SKATE 3, Descent, Lord of the Rings: Aragorn’s Quest) 16/04/10
Wieści ze świata (SKATE 3, Descent, Lord of the Rings: Aragorn’s Quest) 16/04/10

wiadomość16 kwietnia 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o demie SKATE 3, wznowieniu klasycznego Descenta na Wii, wsparciu Lord of the Rings: Aragorn’s Quest dla PlayStation Move, a także prezentach dla nabywców pierwszego modelu Sony Bravia 3D. Zapraszamy do lektury.

The Lord of the Rings: Aragorn’s Quest dopiero jesienią, ale za to również na PlayStation 3
The Lord of the Rings: Aragorn’s Quest dopiero jesienią, ale za to również na PlayStation 3

wiadomość11 marca 2010

Po raz kolejny przesunęła się premiera The Lord of the Rings: Aragorn’s Quest. W chwili obecnej Warner Bros Interactive – wydawca gry - spodziewa się oddać ją w ręce graczy dopiero jesienią bieżącego roku.

The Lord of the Rings: Aragorn's Quest dopiero wiosną 2010 roku
The Lord of the Rings: Aragorn's Quest dopiero wiosną 2010 roku

wiadomość12 sierpnia 2009

Pesymistycznych wiadomości związanych z premierami gier w końcówce tego roku ciąg dalszy. Tym razem do zacnego grona projektów, które zamiast w ostatnich miesiącach tego roku zadebiutują dopiero w przyszłym, dołączył The Lord of the Rings: Aragorn's Quest.

Kolejna gra na podstawie Władcy Pierścieni w drodze?

wiadomość27 czerwca 2009

Saul Zaentz Company, czyli firma posiadająca prawa do Władcy Pierścieni, zarejestrowała nazwę Lord of the Rings: War in the North. Zgłoszenie obejmuje zarówno szeroko pojęte produkty związane z grami, ale i fizyczne przedmioty oraz muzykę i filmy. Oznacza to więc, że być może już niedługo zobaczymy kolejne gry lub zabawki, oczywiście stworzone na podstawie kolejnego wycinka świata Tolkiena.

The Lord of the Rings: Aragorn's Quest oficjalnie zapowiedziane. Nowe szczegóły ujawnione
The Lord of the Rings: Aragorn's Quest oficjalnie zapowiedziane. Nowe szczegóły ujawnione

wiadomość29 maja 2009

Koncern Warner Bros. Interactive opublikował oficjalną zapowiedź gry akcji TPP The Lord of the Rings: Aragorn’s Quest – produkcji ujawnionej przed kilkoma dniami przez przedstawicieli wydawcy. Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że gra trafi nie tylko na konsolę Nintendo Wii, ale również na PlayStation 2, Nintendo DS oraz PSP.

Wii
PS2
NDS
PSP
PS3