Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS2
Okładka Ratchet & Clank: Up Your Arsenal (PS2)

Ratchet & Clank 3 PS2

Ratchet & Clank: Up Your Arsenal

Ratchet & Clank III: Up your Arsenal to kolejna część cudownej serii gier przygodowych z ogromną dawką zdrowej strzelaniny, w której dwóch kumpli zamienia w pył dziesiątki natarczywych przeciwników.

Zręcznościowe | TPP | science fiction | multiplayer | przygodowe gry akcji | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Ratchet & Clank: Up Your Arsenal (PS2)

data premiery gry w wersji PS2:

3listopada2004

6grudnia2004

pudełko PL

„Ratchet and Clank III: Up Your Arsenal” to kolejna część mistrzowskiej serii gier akcji oferujących graczom wiele elementów platformowych, a także przygodowych. Producentami „Ratchet and Clank III” są programiści znanej firmy Insomniac, która ma w swym dorobku kilka gier ze smoczkiem Spyro w roli głównej, które zostały wydane na konsolę Sony Playstation.

Ratchet i Clank – dwaj bohaterowie tej opowieści – wracają do galaktyki Bogon, miejsca, w którym wszystko się zaczęło (miało tam miejsce zdarzenie, które zapoczątkowało wielką tułaczkę Ratcheta i Clanka po planetach Wszechświata). Ze zdziwieniem stwierdzają, że panoszy się tam teraz niesamowicie zły robot, który pragnie zniszczyć organiczne życie. Jeden z przyjaciół super-pary, Kapitan Qwark, oferuje pomoc, z której tytułowi bohaterzy bardzo chętnie korzystają. Razem z Q-Force, oddziałem szturmowym Kapitana Qwarka, wyruszają w bój.

Największą nowością, obok nowych broni i setek kosmicznych gadżetów, jest tryb multiplayer. Oferuje on zabawę online, w której uczestniczyć będzie mogło ok. ośmiu graczy jednocześnie, a także tryb split screen, w którym to czterech przyjaciół zmierzy się w morderczej walce o zwycięstwo w takich trybach, jak deathmatch lub kooperacja. Tryb singleplayer oferuje znacznie więcej zabawy niż ten znany z poprzednich części gry. Głównym tego powodem jest ogromna kraina oraz powalająca na kolana liczba sekretów do odkrycia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 975 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 249,90 PLN

Gry podobne do Ratchet & Clank 3

Klasyfikacja PEGI Ratchet & Clank 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Ratchet & Clank 3

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • Multitap
  • Network Adaptor

Brucevsky Ekspert 26 lutego 2016

Ratchet & Clank 3: Up Your Arsenal! to sequel do bólu typowy, który fanom serii zapewni znowu kilka godzin dobrej zabawy. Nowych jednak raczej do cyklu nie przekona.

8.0
Plotki na temat Ratchet & Clank HD Collection
Plotki na temat Ratchet & Clank HD Collection

wiadomość3 marca 2012

Ostatnimi czasy wiele popularnych starszych serii doczekało się reedycji HD. Według najnowszych plotek już wkrótce podobny lifting spotka cykl Ratchet & Clank.

Insomniac za wydaniem reedycji starych przygód Ratcheta i Clanka na PS3
Insomniac za wydaniem reedycji starych przygód Ratcheta i Clanka na PS3

wiadomość2 lipca 2010

Jakiś czas temu na PlayStation 3 pojawił się God of War Collection, czyli zestaw dwóch gier z PlayStation 2 w odświeżonych wersjach (HD). W przyszłości w podobny sposób przypomniana zostanie seria Sly Cooper. Kto jeszcze zasługiwałby na wielki powrót? Wśród naszych typów jest marka Ratchet & Clank – co ciekawe, jej twórcy pozytywnie odnoszą się do pomysłu.

Insomniac Games współpracuje z Electronic Arts i tworzy nową grę również na Xboksa 360
Insomniac Games współpracuje z Electronic Arts i tworzy nową grę również na Xboksa 360

wiadomość25 maja 2010

Koncern Electronic Arts poinformował nieoczekiwanie o podpisaniu ekskluzywnej umowy wydawniczej z niezależnym studiem deweloperskim Insomniac Games, potwierdzając tym samym plotki z marca bieżącego roku.

Ratchet & Clank: Size Matters w marcu na PlayStation 2
Ratchet & Clank: Size Matters w marcu na PlayStation 2

wiadomość22 stycznia 2008

Kilka dni temu przypomnieliśmy Wam o prawdopodobnej konwersji na konsolę PlayStation2 gry Ratchet & Clank: Size Matters, która pierwotnie ukazała się niemal przed rokiem na PSP.

Ratchet & Clank: Size Matters również na PlayStation 2

wiadomość16 stycznia 2008

W drugiej połowie grudnia poinformowaliśmy Was o prawdopodobnej konwersji gry Ratchet & Clank: Size Matters z PlayStation Portable na PlayStation 2. Jak się okazuje, nie minęliśmy się wtedy z prawdą, a dzisiaj mamy tego potwierdzenie.