Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 września 2007, 15:37

autor: Jiker

Agent Clank na ratunek Ratchetowi w nowej grze z cyklu Ratchet & Clank

Za głównego bohatera Ratchet & Clank od zawsze uważano nieustraszonego Ratcheta, niejako zapominając o ważnej roli odgrywanej przez Clanka. Nie pomogły w tym nawet poziomy, podczas których to właśnie Clank grał pierwsze skrzypce. Sytuacja ta ulegnie zmianie wraz z premierą kolejnej odsłony tego bardzo popularnego cyklu. W Secret Agent Clank wcielimy się bowiem w przyjaźnie nastawionego robota.

Za głównego bohatera cyklu Ratchet & Clank od zawsze uważano nieustraszonego Ratcheta, niejako zapominając o ważnej roli odgrywanej przez Clanka. Nie pomogły w tym nawet liczne poziomy, podczas których to właśnie Clank grał pierwsze skrzypce. Sytuacja ta ulegnie jednak zmianie wraz z premierą kolejnej odsłony tego bardzo popularnego cyklu. W Secret Agent Clank wcielimy się bowiem w przyjaźnie nastawionego robota.

W zapowiedzianym właśnie Secret Agent Clank Ratchet zostanie uwięziony z postawionym zarzutem dokonania straszliwej zbrodni, z którą, jak to często bywa w takich wypadkach, nie ma nic wspólnego. Gorące zapewnienia o niewinności Ratcheta nie przekonają wymiaru sprawiedliwości. Jedynym wyjściem z tej kłopotliwej sytuacji będzie zatem wcielenie się w Clanka i odnalezienie rzeczywistych sprawców.

Gra Secret Agent Clank zostanie podzielona na kilkanaście różnorodnych i rozbudowanych poziomów. Niektóre z nich umożliwią Clankowi zaprezentowanie umiejętności, których nie powstydziliby się znani agenci wywiadu. Mały robot, przyodziany w garnitur i eleganckie lakierki, będzie walczył z przeciwnikami przy użyciu najbardziej wyszukanych gadżetów. W międzyczasie weźmie udział w licznych mini-grach (także muzycznych), które rozluźnią atmosferę pomiędzy kolejnymi misjami.

Produkcją Secret Agent Clank zajmuje się firma Hot Impact Games, która przygotowała także poprzednią odsłonę serii przeznaczoną dla przenośnej konsoli PSP. Światowa premiera gry zapowiadana jest na przyszły rok.