Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 14 września 2007

Piątki z Virtual Console - europejskie premiery kilkunastoletnich japońskich pozycji

Jiker, 14 września 2007, 21:32

Piątek powoli dobiega końca, możemy zatem podzielić się z Wami zawartością najświeższej aktualizacji europejskiej wersji usługi Virtual Console. W tym tygodniu składa się ona z trzech pozycji, wśród których pierwsze skrzypce gra hydraulik Mario, bohater gry Super Mario Bros.: Lost Levels.

Zakończono pracę nad grą Everlight: Power to the Elves
Zakończono pracę nad grą Everlight: Power to the Elves

Vercetti, 14 września 2007, 18:15

Jeśli dotąd nie słyszeliście o grze Everlight: Power to the Elves!, usprawiedliwia Was fakt, że produkcja ta znana była wcześniej pod inną, równie tajemniczą nazwą (Everlight: Candles, Fairies and a Wish). Niezależnie od tego, jakim mianem zdecydowali się określać swe dzieło programiści z niemieckiej grupy Silver Style, poinformowali oni właśnie, że prace nad ich projektem dobiegły końca.

Jakie są plany studia Bungie na przyszłość?

Metatron, 14 września 2007, 16:55

Firma Bungie zakończyła już prace nad Halo 3. Nie oznacza to jednak, że jej pracownicy spoczęli na laurach. Jak wyjawił Frank O’Connor ze wspomnianego studia, już teraz myślą o kolejnych projektach. O planach na przyszłość opowiedział w trakcie wywiadu udzielonego redaktorowi serwisu ShackNews, Chrisowi Remo.

SKATE debiutuje na rynku
SKATE debiutuje na rynku

Metatron, 14 września 2007, 16:44

Gra SKATE, odpowiedź Electronic Arts na popularną serię produkcji sygnowanych nazwiskiem Tony’ego Hawka, trafiła na amerykańskie półki sklepowe. Twórcy wiedząc o tym, jak silna jest konkurencja, postanowili ukazać skateboarding z nieco innej strony i stworzyć grę w możliwie wierny sposób oddającą specyfikę jazdy na deskorolce.

Pro Evolution Soccer 2008 pod koniec października
Pro Evolution Soccer 2008 pod koniec października

Vercetti, 14 września 2007, 16:35

Prawie miesiąc będzie dzielił premiery dwóch najbardziej oczekiwanych gier piłkarskich tego roku. Jak pamiętamy, pod koniec lipca Electronic Arts podało do wiadomości, że multiplatformowy debiut FIFY 08 został wyznaczony na 28 września 2007. Dzisiaj z kolei japońskie Konami ogłosiło, iż najgroźniejszy konkurent kanadyjskiej kopanki, Pro Evolution Soccer 2008, zawita do Europy 26 paźd

Sieciowa wersja demonstracyjna Juiced 2: Hot Import Nights już w ofercie Xbox Live Marketplace

Jiker, 14 września 2007, 16:01

Światowa premiera gry Juiced 2: Hot Import Nights już 17 września. Jedenaście dni później własną edycje otrzymają z kolei Europejczycy. Nie powinna nas zatem dziwić publikacja drugiej już demonstracji tejże pozycji, przeprowadzona w ramach usługi Xbox Live Marketplace.

GOL Adventure Paintball oraz Piknik – ostatnia szansa na wysłanie zgłoszenia!
GOL Adventure Paintball oraz Piknik – ostatnia szansa na wysłanie zgłoszenia!

Redakcja GRYOnline.pl, 14 września 2007, 14:50

Podobnie jak miało to miejsce w zeszłym roku, w tym roku również serdecznie zapraszamy wszystkich posiadaczy aktywnych abonamentów MayClub do przesłania zgłoszenia na Paintball, a wszystkich czytelników zapraszamy na nasz piknik.

Powalcz z łamigłówkami Matchstick Puzzle By DS przy pomocy zapałek
Powalcz z łamigłówkami Matchstick Puzzle By DS przy pomocy zapałek

Jiker, 14 września 2007, 14:47

Firma Mercury Games ujawniła pierwsze oficjalne informacje na temat Matchstick Puzzle By DS. Gra logiczna, w której będziemy rozwiązywać liczne i skomplikowane zagadki przy wykorzystaniu wszystkich właściwości konsoli Nintendo DS, ukaże się w Europie pod koniec przyszłego miesiąca.

Polska premiera gry Medal of Honor: Airborne
Polska premiera gry Medal of Honor: Airborne

Vercetti, 14 września 2007, 14:32

Zgodnie z planem na półkach polskich sklepów wylądowała dziś gra Medal of Honor: Airborne. Najnowsza produkcja koncernu Electronic Arts zawitała do nadwiślańskiego państwa w wersjach na dwie platformy – komputery osobiste oraz konsole X360. Sugerowana cena pierwszej z edycji wynosi 139 zł. Kwota, jaką należy uiścić za drugą, to 229 zł. Rodzimy dystrybutor dzieła, firma EA Polska, ma również w plan

Zabawy z czasem w Chronos Twin rozpoczniemy na początku października

Jiker, 14 września 2007, 13:54

Serwis Worthplaying poinformował, że europejska premiera interesująco zapowiadającej się platformówki Chronos Twin przeznaczonej dla przenośnego Nintendo DS odbędzie się 12 października bieżącego roku. Opisywana pozycja zostanie wydana przez firmę Oxygen Interactive.

Demo FIFA 08 już dostępne na XBL i PSN
Demo FIFA 08 już dostępne na XBL i PSN

Misiek, 14 września 2007, 13:49

Electronic Arts wczoraj wieczorem udostępniło grywalną wersję FIFA 08 dla posiadaczy Xboxów 360 oraz PlayStation 3. Stary Kontynent musiał swoje odczekać (w USA demko ukazało się kilka godzin wcześniej), ale w końcu dostał swoje.

Znamy tytuły utworów jakie usłyszymy w grze Project Gotham Racing 4
Znamy tytuły utworów jakie usłyszymy w grze Project Gotham Racing 4

Krystian Smoszna, 14 września 2007, 13:48

Wczoraj dowiedzieliście się, że już niedługo pojawi się demo czwartej odsłony cyklu Project Gotham Racing, natomiast dziś rano przekazaliśmy informację o „złotej” fazie produkcji programu, publikując przy okazji listę wszystkich pojazdów występujących w grze. Teraz ponownie zajmiemy się najnowszym dziełem firmy Bizzare Creations, a to za sprawą wykazu utworów muzycznych.

Cenega Poland poszukuje kandydatów do pracy

Łosiu, 14 września 2007, 13:02

Firma Cenega Poland Sp. z o.o., jedna z wiodących firm w sektorze gier komputerowych w Polsce, poszukuje kandydatów do pracy.

Czy i kiedy doczekamy się konwersji Eternal Sonata i Beautiful Katamari na pozostałe konsole nowej generacji?

Jiker, 14 września 2007, 12:57

Amerykański oddział firmy Namco Bandai przeprowadził drugą, w ciągu ostatnich kilku dni, aktualizację swojego oficjalnego serwisu internetowego. Tym razem zdecydował się jednak na usunięcie dodanych wcześniej informacji sugerujących możliwość wydania gier Eternal Sonata oraz Beautiful Katamari na pozostałe konsole nowej generacji.

Sprzedaż konsol w Japonii (3 – 9 września)

Misiek, 14 września 2007, 12:54

Agencja Media Create dostarczyła najnowsze zestawienie najlepiej sprzedających się konsol w Kraju Kwitnącej Wiśni. Wszystkie liczące się platformy na tamtejszym rynku zanotowały tym razem spadek zainteresowania w stosunku do poprzedniego notowania.

Nie będzie sequela Wii Sports w najbliższym czasie, bo „Nintendo nie idzie na łatwiznę”
Nie będzie sequela Wii Sports w najbliższym czasie, bo „Nintendo nie idzie na łatwiznę”

Misiek, 14 września 2007, 12:23

Satoru Iwata udzielił ciekawego wywiadu dla bloga prowadzonego przez Shigesato Ito (autora serii gier Mother, znanej w USA pod nazwą EarthBound). Według prezesa Nintendo, jego firma „nie idzie na łatwiznę”. Jej misją jest pozytywnie zaskakiwać graczy.

SCEE przeprowadza sporą aktualizację oferty usługi PlayStation Store

Jiker, 14 września 2007, 12:11

W ostatnich dniach została przeprowadzona jedna z najefektowniejszych aktualizacji oferty europejskiej usługi PlayStation Store. Udostępnionych zostało kilka demonstracyjnych wersji gier firmy Electronic Arts, wiele nowych trailerów, a także dwa nowe dodatki do gier Ninja Gaiden Sigma oraz Motorstorm.

Microsoft skomentował sierpniowe wyniki sprzedaży konsol w USA

Misiek, 14 września 2007, 11:59

Kilka godzin wcześniej donosiliśmy Wam o wynikach sprzedaży konsol w sierpniu w Stanach Zjednoczonych, już wtedy wspominając, że gigant z Redmond może być z nich zadowolony. Microsoft dodatkowo skomentował te dane.

Amerykańska premiera Jam Sessions już za nami

Jiker, 14 września 2007, 11:55

Gry muzyczne powstałe na fali popularności cyklu Guitar Hero szturmują nasze mieszkania i domy. W najbliższym czasie na największy sukces mogą liczyć trzecia odsłona GH oraz fenomenalnie zapowiadający się Rock Band. Nie możemy jednak zapominać o pierwszej grze tego typu wydanej na przenośnego Nintendo DS. Jam Sessions firmy UbiSoft trafiło właśnie do sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych.

Bonusowy program „Bring a Friend” dla subskrybentów Dark Age of Camelot
Bonusowy program „Bring a Friend” dla subskrybentów Dark Age of Camelot

Misiek, 14 września 2007, 11:34

Studio EA Mythic ogłosiło na oficjalnej stronie Dark Age of Camelot, iż rozpoczęła się właśnie bonusowa akcja dla wszystkich subskrybentów wspomnianego przed chwilą MMORPG-a. Można wygrać jeden darmowy miesiąc abonamentu.

Steam Community oficjalnie startuje
Steam Community oficjalnie startuje

Metatron, 14 września 2007, 11:29

Valve zakończyło rozpoczęte w sierpniu beta testy serwisu społecznościowego Steam Community i oficjalnie go uruchomiło. Od tej pory posiadacze kont w systemie e-dystrybucji Steam mogą porozumiewać się ze sobą, łączyć w grupy, śledzić swoje osiągnięcia i organizować wspólne rozgrywki.

Gry stworzone przy użyciu XNA dostępne w przyszłości dla wszystkich posiadaczy X360

Metatron, 14 września 2007, 11:16

Chris Satchell, szef projektu XNA, polegającego na dostarczaniu szeregu narzędzi programistycznych przeznaczonych do tworzenia gier na X360 (oraz PC) stwierdził, że za jakiś czas możemy spodziewać się serwisu, który będzie tym dla zainteresowanych XNA, czym stało się You Tube dla miłośników amatorskich filmików.

Nowy survival-horror od Electronic Arts
Nowy survival-horror od Electronic Arts

Misiek, 14 września 2007, 11:15

Na stronie magazynu Gameinformer pojawiła się informacja o najnowszym numerze wspomnianego periodyku. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie to, iż okładka nowego wydania prezentuje całkowicie nowy tytuł od Electronic Arts – Dead Space.

Metal Gear Solid 4 i Metal Gear Online grywalne na Tokyo Game Show

Metatron, 14 września 2007, 11:07

Jak wyjawił Ryan Payton z Kojima Productions, gry Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots oraz Metal Gear Online pojawią się na tegorocznych targach Tokyo Game Show w grywalnych wersjach.

Oświadczyny za pośrednictwem gry Viva Pinata
Oświadczyny za pośrednictwem gry Viva Pinata

Metatron, 14 września 2007, 10:57

Oświadczyny, czy nawet ślub przeprowadzone w wirtualnym świecie to żadna nowość. Już niejednokrotnie fani World of Warcraft i innych MMO mieli okazję uczestniczyć w tego typu ceremoniach. Pewien gracz postanowił pokazać, że inne gry również świetnie się do tego nadają, oświadczając się za pośrednictwem dzieła Rare, Viva Pinata.

Kontynuacja Steambot Chronicles ukaże się już na PS3
Kontynuacja Steambot Chronicles ukaże się już na PS3

Misiek, 14 września 2007, 10:54

Pewnie niewielu z Was miało do czynienia z pierwszą częścią Steambot Chronicles, jednak w Kraju Kwitnącej Wiśni tytuł ten przyjął się bardzo dobrze. Przypomnijmy, iż był to RPG z elementami akcji, w którym główne skrzypce odegrały tak lubiane przez Japończyków mechy. Chociaż blisko rok temu zapowiadano „dwójkę” na PS2, dzisiaj ogłoszono, iż wyląduje ona jednak PlayStation 3.

Nielegalne przejęcia kont na Xbox LIVE wynikiem działalności oszustów

Metatron, 14 września 2007, 10:48

Microsoft przyznał, że w ostatnim czasie zwiększyła się liczba nielegalnych przejęć kont użytkowników Xbox LIVE. Nie jest to jednak wina błędu w oprogramowaniu, lecz tzw. czynnika ludzkiego.

Crysis w DirectX 9 z ograniczeniami wpływającymi na tryb multiplayer
Crysis w DirectX 9 z ograniczeniami wpływającymi na tryb multiplayer

Krystian Smoszna, 14 września 2007, 10:25

Okazuje się, że brak obsługi dziesiątej generacji bibliotek DirectX będzie mieć duże znaczenie dla użytkowników gry Crysis. Ze względu na zawarte w tej wersji ograniczenia, posiadacze „blaszaków” pracujących w DirectX 9 nie będą mogli korzystać z niektórych serwerów w trybie zmagań wieloosobowych. Takie oto smutne wieści przekazała wczoraj firma Crytek.

Krew, przemoc i wulgaryzmy będą obecne w grze Assassin's Creed
Krew, przemoc i wulgaryzmy będą obecne w grze Assassin's Creed

Krystian Smoszna, 14 września 2007, 09:18

Jeszcze dwa tygodnie temu wydawało się, że grę Assassin’s Creed będą mogły bez problemu kupić trzynastolatki, gdyż produkt zaliczany był do kategorii wiekowej Teen. Wczoraj wyszło na jaw, że amerykańska organizacja ESRB okazała się w swojej ocenie bardziej surowa. Produkt studia Ubisoft Montreal otrzymał nalepkę Mature.

Polski Bioshock po tuningu
Polski Bioshock po tuningu

Krystian Smoszna, 14 września 2007, 08:36

Dokładnie za tydzień, czyli w przyszły piątek, polska edycja gry BioShock ujrzy światło dzienne. Pierwszoosobowa strzelanina – pretendująca do miana najlepszego produktu bieżącego roku – zostanie wydana w naszym kraju w wyjątkowej wersji. Jako jedyna na świecie, polska edycja programu została pozbawiona irytującego błędu, który związany jest z nieprawidłowym wyświetlaniem napisów.

Top 10 gier w US (14/09/07)
Top 10 gier w US (14/09/07)

Krystian Smoszna, 14 września 2007, 07:26

Kolejne notowanie najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych prezentuje się wyjątkowo, gdyż w pierwszej dziesiątce pojawiło się aż pięć nowości! Szczerze mówiąc nie przypominam sobie abyśmy kiedykolwiek mieli do czynienia z podobną sytuacją.

Prace nad Project Gotham Racing 4 zakończone! Zobacz kompletną listę pojazdów
Prace nad Project Gotham Racing 4 zakończone! Zobacz kompletną listę pojazdów

Krystian Smoszna, 14 września 2007, 07:17

Firma Bizzare Creations ogłosiła wczoraj wieczorem, że najnowsza, czwarta odsłona cyklu Project Gotham Racing jest już gotowa! Gra weszła w „złotą” fazę produkcji co oznacza, że od premiery na rynku elektronicznej rozrywki dzieli ją już wyłącznie wizyta w tłoczni.

Najlepiej sprzedające się gry i konsole w US - sierpień 2007
Najlepiej sprzedające się gry i konsole w US - sierpień 2007

Krystian Smoszna, 14 września 2007, 06:54

Amerykańska firma NPD Group opublikowała wczoraj szczegółowy raport, w którym podsumowała popularność konsol i gier w sierpniu bieżącego roku. Z zestawienia wynika, że branża może uznać miniony miesiąc za szczególnie udany. Łączny przychód ze sprzedaży sprzętu i oprogramowania wyniósł 993 miliony dolarów – aż o 324 miliony więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.